Results 1 to 4 of 4

Thread: Контрата на обтегача на ангр. верига

  1. #1
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default Контрата на обтегача на ангр. верига

    Малко предистория за начало.
    Преди 12-13 хил. км, буквално след като купих колата, сменявах гарнитура на главата. Като за първи път всичко мина ОК, като изключим, че загубих въпросната изчекня (останала е на болта за обтягане и е заминала при шлайфа или последвалата пароструйка). Естествено събирането на главата беше в почивен ден и единствения стругар, който намерих почна да ми обяснява колко много работа било, че трябвало фреза и не знам си още какви алабалистики, а отделно, че имал и работа за целия китайски народ...(бе направо почна да ми говори на скандал `що съм го обезпокоил едва ли не)... Както и да е, напсувах си го културно наум много пъти и си заминах. Като се прибрах слязох в мазето, въоръжен с малко флексче, в търсене на подходящ материал. Видях го почти веднага - парче винкел. Понеже с малък флекс вече мога да правя и портрети, контрата беше готова след по-малко от 10 мин. Стана си като от Милано. Всичко това добре, но...
    Преди 1500-2000 км ми се появи странен шум отпред отдясно, заради който смених какво ли не от тази страна. Когато и след последните сменени неща (вътрешно каре и опорен лагер) шума си остана отидох на гости на Бобо. Отвори капака и ми каза какво е - верига. Казах си ок - ще я опънем опърничавата. Опънах я и то 2 пъти.
    Още тогава ми си стори, като че ли сред обтягането на "ручи" толкова, но до 4-5 км звука си ставаше както преди и затова и не ми направи впечатление и решението беше взето ще се сменява.
    Вчера си купих верижка 75 лв и днес след сравнително малко проблеми си я смених с асистенцията на съфорумеца hristian37. Паля и .... радост за ушите - шумът го няма. То ми стана едно такова хубаво, една радост, кафета, фанти, бира, бира... - совалката вече е обезшумена откъм мАтор-я. Врътнах 5-6 км и на връщане към бокса ми се счу нещо познато. Паркирах и лек форсаж на място - нямаше съмнение - добре познатият шум от веригата. След 1 цигара умуване вече ми беше ясно, че обтегача държи до малко по-сериозно натоварване на веригата и контрата се е износила явно и вече определение "контра" не важи точно за тази, който е на колата.
    Не ми е проблем да си направя друга по същата технология, но не искам след 10 хил. на си правя нова или евентуалният бъдещ собственик да си сменява веригата със маслото. В моргата към Требич на 155-цата със сигурност има, ама за тая хуйовинка, дето не знам дали и 5 лв струва, джамбаза сигурно ще ми иска и 50 лв труд - разглобяване. Има и вариант да ми каже: "Ок 5 лв, ама си я свали сам", тогава аз ще трябва да му искам 20-ина лв, че му подготвям мотора за продажба на части . Отделно, че вчера от тази кола си свалих (сам, джамбаза имаше работа) водната тръба под изпускателните колектори (моята е поизгнила и сълзи) и вече ставам и за алпинист-акробат (колата е върху друг скрапер и в близост до нея е едиствено достатъчно неудобната ограда на самата морга). Свалянето ми отне час и 1/2. Ако бях на земята, а не във въздуха, едва ли щях да се забавя повече от 10-15 мин.
    И сега най-важното: Някой да знае от къде да намеря тая джвъчка или да е сменявал обтегач и да му е останала (това 2-рото си е фантастика, ама аз съм длъжен да се пробвам)?

    Проблемът на картинка:
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  2. #2
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default Re: Контрата на обтегача на ангр. верига

    Quote Originally Posted by TRENDi
    И сега най-важното: Някой да знае от къде да намеря тая джвъчка или да е сменявал обтегач и да му е останала (това 2-рото си е фантастика, ама аз съм длъжен да се пробвам)?
    Събери 5 лева и мини през Краси да те уреди.
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

  3. #3
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Събери 5 лева и мини през Краси да те уреди.
    wink
    Утре ще му звънна 10х.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  4. #4
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Проблемът с контрата е решен. Специални благодарности на Краси и Madboy.
    Обаче пак нещо ми шумоляви и май ще се окаже това дето най не исках да е - "малката мръсница". Засега ще си я карам така.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •