Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 50

Thread: Колко спестяваме с газта.

  1. #16
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by 75 2.0 turbo
    додо дори и при 2:1 както е сега се избива за 10000 км но това е ако ти е всичко ок работи добре харчи малко .....знаеш как е карал си
    Прав си, но ако всичко ти е ОК
    Ако не е ОК - хвърляш 500-600лв. за кабели, свещи, филтри и останалото по "майстори"

  2. #17
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default !

    Чак пък такава мнителност по отношение на газта...
    Сигурно имате в предвид,че при колегите дето карат на бензин всичко е ОК и нямат кабели,свещи и филтри и не ходят никога на майстори
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  3. #18
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default Re: !

    Quote Originally Posted by JORDI
    Чак пък такава мнителност по отношение на газта...
    Сигурно имате в предвид,че при колегите дето карат на бензин всичко е ОК и нямат кабели,свещи и филтри и не ходят никога на майстори
    Разбира се, че и техните на са ОК на 100%, но при бензин няма да гръмне

  4. #19
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Re: !

    Quote Originally Posted by Dodo 155
    Разбира се, че и техните на са ОК на 100%, но при бензин няма да гръмне
    Айде бе...? Я помисли малко
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  5. #20
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default Re: !

    Quote Originally Posted by JORDI
    Quote Originally Posted by Dodo 155
    Разбира се, че и техните на са ОК на 100%, но при бензин няма да гръмне
    Айде бе...? Я помисли малко
    Ами както и да го мисля, бензинка ТС гърми само при прецакана бобина или комутатор
    Я ти ми кажи какъв % от собствениците на коли 2-ра употреба сменят кабелите ако карат само на бензин?
    Аз лично съм карал бензинова кола без да и слагам АГУ и смених 1 кабел за 4г. експлоатация и то защото спря да пали Кабела беше този от бобината и бе като гризан от мишка
    ГАЗ-та е много чувствителна на тоци и въздух ГАЗ-та може да се запали и от статично електричество

  6. #21
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Re: !

    Quote Originally Posted by Dodo 155
    Ами както и да го мисля, бензинка ТС гърми само при прецакана бобина или комутатор
    Я ти ми кажи какъв % от собствениците на коли 2-ра употреба сменят кабелите ако карат само на бензин?
    Аз лично съм карал бензинова кола без да и слагам АГУ и смених 1 кабел за 4г. експлоатация и то защото спря да пали Кабела беше този от бобината и бе като гризан от мишка
    ГАЗ-та е много чувствителна на тоци и въздух ГАЗ-та може да се запали и от статично електричество
    Сега...няма да споря, ама въобще защото я си прочети написаното и ще разбереш колко противоречия има в него!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  7. #22
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    Quote Originally Posted by J_I_V_K_O
    за 21" НЕО са ти необходими точно 150... 7 месеца в тоя скапан Техномаркет европа и още помня цените на кошниците
    а мене питаш ли ме.... година и половина и то в софия дето ни смазваха... ама както и да е.... аз си зех плазма вече и то за доста повечко пари та с газта ще спестявам за нещо друго....! А Какви са тези основни ремонти дето ми приказвате ??? Аз чух нещо че лагерите нещо долу по коляновият вал на ТС суздавали проблем та задирали ли незнам.... знаете ли за нещо подобно или пак трее да псувам някой дет ми пълни главата с щуротий ????
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  8. #23
    Обича кръчмите Grozdan's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Софийски Острови
    Age
    38
    Posts
    387

    Default

    Намисли си псувните

    Alfa Romeo 33 1.5iE-EX
    BMW E30
    BMW E36

  9. #24
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    я някой ако има наблюдения на ГАЗ 1,8ТС 156 колко ще глътне градско при нормално каране без да се праа на шумахер и извънградско със 130-150 ?
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  10. #25
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default Re: !

    ГАЗ-та е много чувствителна на тоци и въздух ГАЗ-та може да се запали и от статично електричество [/quote]

    И аз да се включа. Освен това качествата на пропан-бутана всеки път са абсолютно различни. Някога през миналия век карах на газ, имах градски разход от 10/100 - 18,5/100 от една и съща колонка!
    И проблема не само в кабелите и свещите, и възд. филтрите, и в ламбда сондите, и в инж. помпите... Още и в майстор-газаджиите...

  11. #26
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    пп Малко се спъват алфичките - губи се тръпката,
    а иначе е добре за екологията ( ако не гори масло )!

  12. #27

    Default :)

    фсичко от до тук прочтеното напълно ме обърва ... са сам на път да си зема газова уредба и немога да разбера струва ли си или не си струва
    ... плазма вече имам преди да зема алфата ... 145 16 кубика 103 боксер ... е по добро до са несам карал .... супер динамика... бензин е на градско ми гори 10 ама си стува всяка капка .... от такива ситуации ме е измъквала дето сам пестил от ремонт по фасадата поне 700 лв... са ми искат 680 лв за газова уредба и сам чувал едни такива коментари за загуба на точно таз динамика дето толкоз много ми трябвя ... и незнам какво да правя ... а плазмата както казах я имам вече пестя за 147 е те такава кола искам да имам ама на газ нема да е достатачно да стане ...ще треба и да се поработи зада ги зема тия 19 euro ... както и да е де .. вече определено алфа ми е марката преди това сам карал и голф и рено и пежо и тойота .... е такава динамика нема ... това ускорение ми лепи седалката на гърба .... и наистина се чуда дали си стръва да го дазвалям с газ .... 1.5 к лв не са малко кинти ама незнам пък колко от тях ще дам за ремонт ... струва ли си ????! ... моя отговор си го имам ама ще се радвам да чуя вашите

  13. #28
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Да дам и аз едно мнение Първо на газ имам минати с различни коли около 180 000км на една от тях отварях да сменям гарнитура на глава, да напасвам клапани и т.н. - вътре всичко свети като огледало няма грам нагар, просто такова нещо не съм виждал, а относно свещите мога да кажа, че на бензин зле работеща свещ не се усеща толкова, но те изкарва през комина отделно от това колите на газ не замърсяват и маслото им издържа повече километри, както и филтъра Сега както стана дизела 2 лева всички дето си накупиха TDI и тям подобни са яко в далаверата , да караш на бензин стана същото . . .

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by isoiso
    Да дам и аз едно мнение Първо на газ имам минати с различни коли около 180 000км на една от тях отварях да сменям гарнитура на глава, да напасвам клапани и т.н. - вътре всичко свети като огледало няма грам нагар, просто такова нещо не съм виждал, а относно свещите мога да кажа, че на бензин зле работеща свещ не се усеща толкова, но те изкарва през комина отделно от това колите на газ не замърсяват и маслото им издържа повече километри, както и филтъра Сега както стана дизела 2 лева всички дето си накупиха TDI и тям подобни са яко в далаверата , да караш на бензин стана същото . . .
    ми да ти кажа яко си е далавера, имам си багажник, градско в софия ми харчи около 8 че и надолу - което си е около 16 лева на 100км,
    имам и бензинова кола дето харчи 13-15 бензин, а такава алфа като твоята в София по 13-14 на газ едва ли може да падне с този мотор - което си пак 13-14 лева - ихааа, спестяваш 2 лева на 100км, а мога да ти кажа че един дизел с едно чипче и стават чудеса ...

  15. #30
    Запален алфист Stefan84's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Сливен
    Posts
    154

    Default

    Quote Originally Posted by JACCOMO
    я някой ако има наблюдения на ГАЗ 1,8ТС 156 колко ще глътне градско при нормално каране без да се праа на шумахер и извънградско със 130-150 ?
    мойта е на метан, така дойде от Италия и градско с 13лв. минавам 200км. с нормално каране не повече от 3000 оборота
    Alfa 156 1.8 TS '00

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •