Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 35 of 35

Thread: Блокиране на волана

  1. #31
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Банкя city
    Posts
    97

    Default

    Ако само за момент си представя, че пътищата са пълни с шофьори с различно от на търтея мислене и поведение за такава ситуация (т.е. като на останалите писали в темата),
    НЕ САМО ЩЕ СИ ПРОДАМ КОЛИТЕ И НЯМА ДА КАРАМ, А И ПО ТРОТОАРИТЕ НЯМА ДА ХОДЯ !!!
    САМО ПОД ЗЕМЯТА С МЕТРО И ВЕРТОЛЕТ !!

    Замисляте ли се за момент, тези двигателоопазващи ваши мисли колко човешки животи може да костват ?
    Ако му угасне с 70-80 км/ч по булевард България преди НДК или по Цариградско Шосе преди някоя спирка ???
    Не пишете такива мисли, че тук четат шофьори с много малък стаж, почти никакви технически познания и МНОГО ИЗЛИШНИ КОНЕ ПОД КАПАКА !
    Моbile: 0884612720, ICQ# 92621498, Skype: satamototo
    Луд ужасник с 03' 156 SW 2.4 JTD Distinctive HIGH CD (ECU fine tuning by Bobo Готиното)

  2. #32
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    294

    Default

    Кви двигателоопазващи, кви човешки животи, кви пет уева ? Аз ти обяснявам, че ако се случи нещо с колата и инстиктивно натискам съединител, спирачка и изключвам от скорост, ти го обърна на глобално затопляне. Освен това никога не съм карал със загасен мотор, сега разбираш ли що питах търтея дали му се е случвало ...
    147 1.6 TS

  3. #33
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    На мене ми се случвало преди да ми гасне колата при висока скорост ама вкарва6 си на висока скорост и си пали при това няма подскоци лашкане и т.н. За предпочитане е да запаля на скорост отколкото да имитирам летяща тухла. Много време отива да въртя контактния ключ напред назад да чакам да гаснат светлинки, щото през това време малко трудно управлението. Забелязъл съм че когато е на контакт си има спирачки. Пък наи накрая не вярвам на някого които се е докосвал до руска кола и стар мерцедес да не е тикал и палил на скорост.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  4. #34
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by Derry
    На мене ми се случвало преди да ми гасне колата при висока скорост ама вкарва6 си на висока скорост и си пали при това няма подскоци лашкане и т.н. За предпочитане е да запаля на скорост отколкото да имитирам летяща тухла. Много време отива да въртя контактния ключ напред назад да чакам да гаснат светлинки, щото през това време малко трудно управлението. Забелязъл съм че когато е на контакт си има спирачки. Пък наи накрая не вярвам на някого които се е докосвал до руска кола и стар мерцедес да не е тикал и палил на скорост.
    В предишен пост казах, че между бензин и дизел има разлика при палене на скорост. Летяща тухла няма да имитираш, ако за 1.5 секунди завъртиш ключа, а и светлинките нищо няма да им стане, ако не ги изчакаш да загаснат

    КОгато е на контакт няма СЕРВО на спирачките, но спирачки си има винаги. Подлъгал си се по това, че след като угасиш двигателя, има серво-усилване за още 1-2 натискания на педала и тогава се втвърдява, но това няма НИЩО общо с това дали е на контакт или не Обърни внимание когато палиш колата с натисната спирачка как олеква педалът. А реално спирачките си спират еднакво добре при запален и угасен двигател. Разликата е в УСИЛИЕТО ВЪРХУ ПЕДАЛА, което оказва шофьорът

    А руската кола и стария мерцедес какво общо имат със съвременните автомобили не знам Знам само, че двигателите с вериги почти го няма вече и знам също какво може да стане, ако прескочи ремък при палене на скорост (особено на висока )
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  5. #35
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    29

    Default Чувството не е приятно...

    Колеги,

    Преди месец и нещо колата ми гаснеше и хидравликата (вкл. волана) блокираше в движение при смяна на предавките или при освобождаване от скорост - ужасна работа, почти се размазах на един завой.

    Всички смятаха (вкл. и аз), че е проблем в двигателчето за празен ход, когато се оказа, че проблемът е ламбда сонда.

    Както и да е - напълно е възможно блокиране в движение...
    Alfa Romeo 156 TS 2.0

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •