Results 1 to 13 of 13

Thread: помогнете пичове

  1. #1

    Default помогнете пичове

    за първи път ще си купувам кола и не мога да се реша м/у Alfa Romeo 156,A.Romeo GTV,Ford FOCUS,пък може и друга.Според вас коя е по качествена пък съответно и разхода да не е много(незнам какъв е разхода на GTV)?ще сам ви мн блогодарен ако ми дадете савет за да мога по-бързо да се ориентирам.

  2. #2
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Три коли искаш и трите са ралични класове. Ако пътуваш сам или с гадже може да си вземеш GTV ако ли не се ориентираи за нещо друго, 156 е добър избор, 1.8 мотора при нормално каране дава около 8.5 среден разход. Преди да си купиш каквото и да е било се качи и я покараи пък каквото ти хареса и няма да слушаш жена като избираш кола!

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  3. #3
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default Re: помогнете пичове

    Quote Originally Posted by hamiev
    за първи път ще си купувам кола и не мога да се реша м/у Alfa Romeo 156,A.Romeo GTV,Ford FOCUS,пък може и друга.Според вас коя е по качествена пък съответно и разхода да не е много(незнам какъв е разхода на GTV)?ще сам ви мн блогодарен ако ми дадете савет за да мога по-бързо да се ориентирам.
    Пич,щом се колебаеш м/у FОCUS и Алфа...по добре си вземи FОCUS-а,по-качествена е пък и разхода е по-малък,...пък и кеф няма да ти доставя
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  4. #4
    Запален алфист blank_jack's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Plovdiv
    Age
    36
    Posts
    235

    Default

    Quote Originally Posted by Derry
    Три коли искаш и трите са ралични класове. Ако пътуваш сам или с гадже може да си вземеш GTV ако ли не се ориентираи за нещо друго, 156 е добър избор, 1.8 мотора при нормално каране дава около 8.5 среден разход. Преди да си купиш каквото и да е било се качи и я покараи пък каквото ти хареса и няма да слушаш жена като избираш кола!

    убиваш ме направо .. да бъдем реалисти
    Аlfa Romeo 156 1,8 TS
    Fiat Bravo - 1,6
    Hyundai i20 - 1,2

  5. #5
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    убиваш ме направо .. да бъдем реалисти [/quote]

    Добре де да бъдем реалисти, пояснявам: 156 гори 8.5 ако всичко и е в ред и при условие че на извънградското не минаваш 100 км/ч и на градското 3000 об/мин, по принцип това не може да стане щото автомобила има гореща кръв и като седнеш да шофираш и твоята завира. Предразполага към ръчкане на педала на газта и зяпане на разни автомобилчета в огледалото за задно виждане.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  6. #6
    Старши алфист botsos's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, кв. Лозенец
    Age
    39
    Posts
    672

    Default Re: помогнете пичове

    Quote Originally Posted by hamiev
    за първи път ще си купувам кола и не мога да се реша м/у Alfa Romeo 156,A.Romeo GTV,Ford FOCUS,пък може и друга.Според вас коя е по качествена пък съответно и разхода да не е много(незнам какъв е разхода на GTV)?ще сам ви мн блогодарен ако ми дадете савет за да мога по-бързо да се ориентирам.
    Пич, само ще ти кажа, че FORD е съкращение от Fix Or Repair Daily!!!
    Пък, ти сам си реши какво ти се кара.
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed '00
    Alfa Romeo 155 1.7 T.S. '94
    Alfa Romeo 90 2.0 '87

  7. #7
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Quote Originally Posted by Derry
    няма да слушаш жена като избираш кола!
    Добре казано Един приятел беше тругнал да си купува малолитражка ,нещо като фиат Пунто ,но ме съмнява че заради жена си оня ден взели Форд комби Защото да имало място за децата а те скоро се ожениха

    По темата - разликата между ГТВ и 156 е бая голяма по отношение на пространство.И аз съм се чудел доста по тоя въпрос за бъдеща кола Нисък разход при Алфите - трудна работа може би ако са дизели тогава Е все пак сравнено с другите марки ,не е толкова голям Ако търсиш нещо средно между двете - мисля че 147 е твоята кола
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Avstria
    Posts
    165

    Default

    според мен 156 2,4 JTD ем харчи малко Дизел ем варви :твистед: Сичко е по добро от Фокоса мани ще земе да те омагиоса нещо :P А ако можеш да му смогнеш на GTV тва е колата Успех с избора
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD juni 00

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    103

    Default

    Има една много известен лаф затова кой "Форд" е най-хубавия и отговора е продадения!!! Дизела е добър вариант,аз има такъв и съм доста доволен,като преглътна някой "дребни" разходи!А,и според ти сам не знаеш точно какво искаш, това първо трябва да решиш!
    Грях е, да я нямаш!!!АlfaRomeo-156SW/2.4JTD/Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm TI

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    92

    Default

    2.4 JTD aко търсиш мощна кола с нисък разход.
    Извънградско (130-140) с клима 6.4/100
    Градско (обаче в Русе, без да давам да ме изпреварват ) 7.5/100
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 140 h.p. 2002 г.

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Испания
    Posts
    30

    Default

    За Алфите колегите са ти казали, от Форд Фокус имам наблюдения първа ръка (баща ми кара такова нещо 2а година) и да ви кажа честно не е толкова зле като кола, при нормално каране е икономичен, вози прилично, не е баш саката кола... според мен от към цена качество е много по добре от VW и OPEL. Ама между Форд и Алфа в този форум нали знаеш какъв отговор ще получиш

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Kozloduy
    Posts
    5

    Default

    ФОРД ,циганин и кон мрат от раз. Добре го запомни
    Alfa-Romeo 156 , 2.4 JTD , 1999g.

  13. #13
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default

    При алфата евтино няма, преди имах опел и за 180лв. му правех скъсан агренажен реемък с 3 ударени бутала, а сега ме е страх да отида на майстор, че нещо лота и вози като лодка но алфата си е
    156 1.8 TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •