Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Страничен наклон на гумите

  1. #16
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    23

    Default

    [quote="Andrew"]Ми кажете къде е тоя сервиз където е "заспала" колата след реглаж.


    Това че при мен се е получило не е гаранция че се получава при всички!Зависи от къде идва проблема,и колко са развити възможностите на майстора!? Сервиза е на бул."Черни връх" в Автоцентър "Фаяд"!Ако ще ме биете после да знаете че ще ви се расърдя и обидя
    Къде съм АЗ,Къде сте ВИЙ ?!?

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    54

    Default

    Мерси Колега, обещаваме че няма да се разсърдим. Ако се справи ОК , ако не, то... все е тая. Пак така или иначе щях да отида при някой, който не е специалист.
    Сега ще звънна 1-2 телефона, щот се сещам че навремето някой ми каза къде има майстор за реглаж за наш'те кораби. Бил се специализирал, щот не е било лесно, имало е някакъв чалъм. Като разбера къде... ще пиша! Остава да се сетя кой ми го препоръча
    Alfa Romeo 164 Super TD '94 - sold
    Alfa Romeo 164 2.0 Twin Spark '91 - will be revived
    ... и двете зелени

  3. #18
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    23

    Default

    Quote Originally Posted by Andrew
    Мерси Колега, обещаваме че няма да се разсърдим. Ако се справи ОК , ако не, то... все е тая. Пак така или иначе щях да отида при някой, който не е специалист.
    Сега ще звънна 1-2 телефона, щот се сещам че навремето някой ми каза къде има майстор за реглаж за наш'те кораби. Бил се специализирал, щот не е било лесно, имало е някакъв чалъм. Като разбера къде... ще пиша! Остава да се сетя кой ми го препоръча
    Къде съм АЗ,Къде сте ВИЙ ?!?

  4. #19
    Запален алфист Член на клуба dellltata's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    софия
    Age
    51
    Posts
    483

    Default

    и тук темата е в застой-та какво стана със страничните ви наклони -които ви ядат гумите??
    това е интересна тема .напишете за сполуките си .моля ви.
    75 2.0 т.с 146HP ланча делта 1.6 16 103 HP
    kavasaki zzr-600 100 жребеца
    147 1.9 JTD 115 HP тел.0899 80 80 54

  5. #20
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Днеска свалиш щангата за смяна на втулка и другата седмица отивам на реглаж да видя какво ще направят "майсторите",но сега лявата ми гума е много изправена да не кажа дори повече отколкото трябва,а дясната си е нормална.След реглажа ще видиме.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  6. #21
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Специално за теб Dellta пиша впечатленията си.

    След регулирането на геометрията в Италсервиз при докрай навит волан вече външната за завоя дума не се влачи и завива нормално.Страничния наклон пак си остана по-голям от нормалното,но е еднакъв и от двете страни и това ме устройва.Като цяло нямам забележки към работата им.

    Ти ако можеш да ми регулираш страничния наклон ще те призная за специалист
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  7. #22
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Ми... на мен от 4.5 градуса вече е 2.36 градуса на лявата

    Както се казва - специалист е
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  8. #23
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Е ако са ти били разбити втулките и ти ги е сменил може.На мен във Ванто ми казаха,че не могат да направят мищо по въпроса и въобще и не съм ходил.А изправяне с разпробиване на амортисьори и свиване на предния мост, не мерси!Друг начин няма.
    На мен старите стойности ми бяха толкова колкото на теб в момента Трябва да ти е 1*60' максимум.В сервиза в който работя човека който регулира геометрията каза,че от голям наклон може да износва гуми,но колко точно да е наклона не може да каже.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  9. #24
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Ми аз на 20 000км. размених преди и задни и има съвсем малко износване от наклона - както се казва все едно не са износени като видиш какъв налкон имах преди и километрите.

    След смяна на ВСИЧКИ втулки с пауърфлекс е инфото за наклона - и за двата /преди , след манупулацията/ - т.е. втулките не играят никаква роля в случая.

    Ти си знаеш, аз да ти кажа, че вече имам нормални еднакви наклони /т.е. повече без смяна на шенкели не може да се направи.... /
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  10. #25
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Амортисьорите ли ти разпроби?

    Шенкелите се отказах да ги сменям.Няма смисъл,а и в момента ми е около 2* наклона което ме устройва напълно.Все пак ако е по-стабилна по-добре.Прави ми впечатление,че първите 164-ки са с оп-голям наклон от по-новите.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  11. #26
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Не, не е пробивано нищо

    Той си е написъл как се прави - с онези втулки.
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  12. #27
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by Grigor
    Ми аз на 20 000км. размених преди и задни и има съвсем малко износване от наклона - както се казва все едно не са износени като видиш какъв налкон имах преди и километрите.

    След смяна на ВСИЧКИ втулки с пауърфлекс е инфото за наклона - и за двата /преди , след манупулацията/ - т.е. втулките не играят никаква роля в случая.

    Ти си знаеш, аз да ти кажа, че вече имам нормални еднакви наклони /т.е. повече без смяна на шенкели не може да се направи.... /
    Втулките играят роля за страничния наклон във всички случаи,както и за износването на гумите в някои случаи.На една Шкода Фабия-такси от магазин гумите не изкарваха повече от 30000км(на месец по 10 хиляди).Собственика е универсален модификатор като мен и на носачите наби тампони от заден мост от Вектра.Сега гумите вече издържат пробег 100000км
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  13. #28
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    За момента съм доволен от поведението на колата,наклона на гумите и за износването ще видиме.За сега няма да пипам повече нищо.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •