Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Страничен наклон на гумите

  1. #1
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa
    Не съм съгласен с Боби по някои въпроси.Това за разчекането.При тия коли заводско се монтират най-малко два вида пружини.Мойта е от разчекнатите,тъй като е с по-къси пружини,и от 90-та година докарваха една дизелова пак от Италия със същите пружини и твърдата возия,като на моята Имам познат,който регулира геометрия на ходова част и ми каза,че 33 и 164 са колите с най-отворени ъгли,даже се учудва как носят право гумите.А за свещите Бош,вчера бях в магазина на Александър ауто на приказка,видях оригинален бош за жигулата и за типо,WR7DC,ОПАКОВКА "фИАТ-Ланча"-10лв бройката.Но повярвай,като видях централния електрод,няма нищо общо с тия бошове,дето са по 3.50лв
    Митко май напоследък си много преуморен(много бачкане,проблеми,секс може би) и не четеш внимателно.Свещи бош не съм гледал.Говорех за кабели Бош.На Бош неща купувам само от Ауто+ и там ми обявиха тази цена за КАБЕЛИТЕ.Свещите ги сменихме с Беру за 54лв.
    Относно разчекването би ли ми разяснил по-подробно какви пружини да сложа така,че да се затвори предницата.Яде ми гумите и по старите замервания ъглите са и -02*22' и -2*43' а по данни трябва да са -01*20' +,- 00*20'. С 1* са по-отворени отколкото трябва.

    Ще я снимам и ще кача и снимки.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  2. #2
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Реших да го отделя като нова тема за да не разводняваме темата на бъдещия ни колега.

    Ето и снимките.Ако можете дайте идей и съвети от какво може да е и как да се оправи.Това ми натоварва и втулките допълнително и гумите ми износва,а и сега както се е надигна асфалта от камьоните като стъпи на неравност,трудно се одържа.Отдясно наклона е по-голям и немога да разбера на какво се дължи това.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  3. #3
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Ето и снимка на втулките който слагам.Лявата е тази с която съм,а дясната е уж тази "Седем" на която ясно се вижда щампата на Бирт.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    23

    Default

    А като отидеш на реглаш за предницата какво ти казват?Градусите не се ли събират по механичен начин?Питам те защото Аз ходих при един дето ми приспа ДЖЕТТАТА,а преди това не и стигаше Цариградско шосе
    Къде съм АЗ,Къде сте ВИЙ ?!?

  5. #5
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Нищо не казват.Правят я максимално да се доближи до стойностите което значи отклонение от 1*50' от допустимия 1*,регулират другите ъгли и толкос.
    На теб какво ти е правил този човек?Били ли са ти криви гумите като на мен?На лявата се оказа,че имам разбит шарнир,ще го сменя и втулката ще сменя и може и да се затвори,но дясната ще си остане така. Този ъгъл може да се регулира съвсем малко с кормилната щанга.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  6. #6
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by Boby
    Ето и снимка на втулките който слагам.Лявата е тази с която съм,а дясната е уж тази "Седем" на която ясно се вижда щампата на Бирт.
    Тази отдясно е чист Фрап
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  7. #7
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Нали уж Фрап били хубави.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  8. #8
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by Boby
    Реших да го отделя като нова тема за да не разводняваме темата на бъдещия ни колега.

    Ето и снимките.Ако можете дайте идей и съвети от какво може да е и как да се оправи.Това ми натоварва и втулките допълнително и гумите ми износва,а и сега както се е надигна асфалта от камьоните като стъпи на неравност,трудно се одържа.Отдясно наклона е по-голям и немога да разбера на какво се дължи това.
    Ето ти снимка на моя камион,не ми яде гумите.А ми се струва с по-къси пружини от твоятя
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=9913
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  9. #9
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Аз съм с четири нови пружини.Затова е по-висока.Вече са омекнали твойте.Като гледам твойта няма проблем със страничния наклон.Днеска бях при Чавдар от клубния сервиз и каза крив шенкел или амортисьор.Не знам ако я качат на стенд да и свият магаредо дали ще се затвори или само ще я свият,а наклона ще си остане.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    23

    Default

    Quote Originally Posted by Boby
    Нищо не казват.Правят я максимално да се доближи до стойностите което значи отклонение от 1*50' от допустимия 1*,регулират другите ъгли и толкос.
    На теб какво ти е правил този човек?Били ли са ти криви гумите като на мен?На лявата се оказа,че имам разбит шарнир,ще го сменя и втулката ще сменя и може и да се затвори,но дясната ще си остане така. Този ъгъл може да се регулира съвсем малко с кормилната щанга.
    Е ми баце да не се излагам щот не му разбирам,той ми даде всички стари и разбити части като шарнирчета,разни гумички,маншончета и пласмаски некви да купя нови по тях,смених и спирачните дискове и накладки и после ми прасна некъв як реглаш(както се изрази той,че не и е правен такъв от годината на производство 86") и тя си заспа!
    Къде съм АЗ,Къде сте ВИЙ ?!?

  11. #11
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Е аз прегледах всичко и нямам нищо за смяна освен шарнира който ще го сменя.Нещо е мръднало и не мога да разбера какво или е магаре или шенкел или бомбетата. Амортисьор,пружина,тампони на носача,носач,тампон на макферсона са сменени и полза никаква
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  12. #12
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    FRAP засега е най-големото дърво
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  13. #13
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Е ходи го разбери какво е,като ти го извадят от един кашон

    Дясната втулка която е на 450км някъде вече е отлепена от метала.....нямам думи просто
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    54

    Default

    Ми кажете къде е тоя сервиз където е "заспала" колата след реглаж. Явно проблема е не само при мен. Аз пък имам чуство, че на моята двете гуми не седят успоредно. Едната е малко гледа на страни Незнам дали може да е от рейката, че не мога да се наканя да я сменя. Един месец я разкарвам в багажника Иначе и четирите гуми са ми изядени отстрани а в средата са по-добре
    Alfa Romeo 164 Super TD '94 - sold
    Alfa Romeo 164 2.0 Twin Spark '91 - will be revived
    ... и двете зелени

  15. #15
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Това дали ти е отворена или затворена предницата се регулира.Страничния наклон от който ти яде гумите се регулира съвсем леко което не е достатъчно.Може и наклона да ти е наред,а да ги яде от разтворена предница.Ходи на реглаж.Или я снимай да видиме колко са ти "криви" гумите.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •