Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: кихалка (предпазен клапан) преди дебитомер ?!?!?!

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    90

    Default кихалка (предпазен клапан) преди дебитомер ?!?!?!

    Здравейте,

    тука направо ще задам един въпрос на който ще бъда шастлив ако има разумно решение и отговор

    та проблемът е, че на 1.7 16V има дебитомер, които е преди въздушния филтър (вероятно всички със дебитомери знаете), та като дебитомера е в изрядност понякога колата пука (киха или както искате му викайте) и съответно огънят излиза през клапата на въздупния филтър който е след дебитомера един вид 1 пукване на газта е равно на нов дебитомер

    та кихалка от тия тип презерватив правена по трудово убоччение преди дебитомера, вероятно не би изкарала цялата огнена струя за да го спаси

    и тук искам да попитам някой с подобна газ-псевдо-система как е решен този проблем ?

    145, 1.7 16V
    -----------------------

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Имало някакви клапани дето се монтират преди дебитомера. По газ сервизите ги имало, питай . А колко са ефикасни и дали няма да ти разбие нещо друго...не знам. Ако някой има опит да каже
    166, 2.4 JTD'00

  3. #3
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Re: кухалка преди дебитомер ?!?!?!

    Quote Originally Posted by ak47

    ...та проблемът е, че на 1.7 16V има дебитомер, които е преди въздушния филтър (вероятно всички със дебитомери знаете), та като дебитомера е в изрядност понякога колата пука (киха или както искате му викайте) и съответно огънят излиза през клапата на въздупния филтър който е след дебитомера един вид 1 пукване на газта е равно на нов дебитомер ...


    В интерес на истината посоката на основните флуиди /въздух и гориво/ се движи така: от възд.филтър към дроселовата клапа и от резервоара към всмук.колектори. И ако може да си конструирате по разбираемо изречение може би ще ти бъде отговорено задоволително!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    90

    Default Re: кухалка преди дебитомер ?!?!?!

    В интерес на истината посоката на основните флуиди /въздух и гориво/ се движи така: от възд.филтър към дроселовата клапа и от резервоара към всмук.колектори. И ако може да си конструирате по разбираемо изречение може би ще ти бъде отговорено задоволително!
    разбирасе, че движението е така...

    1. вход въздух =>
    2. въздушен филтър =>
    3. дебитомер =>
    4. колектори, дросел

    в случея клапата за испускане при евентуално пукане от газта е на въздушният филтър, т.е. ако газта се възпламени съответно детонацията обръща посоката към единствения изход:

    1. колектори, дросел =>
    2. дебитомер =>
    3. въздушен филтър (клапа)
    145, 1.7 16V
    -----------------------

  5. #5
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default ???

    Значи претисненията са ти дали ще издържи клапата на кихалката?
    Ще издържи ако гумената мембраната е кадърна, защото съм виждал увити отворите с тиксо ! Запаси се с повечко мембрани а през това време мисли как да премахнеш детонациите- писано е доста по въпроса! Огледай си свещи, токове,въздуховоди
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  6. #6
    Запален алфист yovi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    с. Подуяне
    Age
    65
    Posts
    159

    Default

    Другото наименование на кихалката е предпазен клапан. Какво трябва да опази, когато е монтирана на това място?
    Alfa Romeo 155 1.7 TS '94

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    90

    Default

    Quote Originally Posted by yovi
    Другото наименование на кихалката е предпазен клапан. Какво трябва да опази, когато е монтирана на това място?
    еми единственото застрашено нещо е дебитомера
    145, 1.7 16V
    -----------------------

  8. #8
    Запален алфист yovi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    с. Подуяне
    Age
    65
    Posts
    159

    Default

    Не се сещам как ще предпази дебитомера, монтирана между него и филтъра. Би го предпазила, ако е монтирана между дебитомера и колектора.
    Alfa Romeo 155 1.7 TS '94

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Quote Originally Posted by yovi
    Не се сещам как ще предпази дебитомера, монтирана между него и филтъра. Би го предпазила, ако е монтирана между дебитомера и колектора.
    Точно това се цели да се изясни - може ли и как да се монтира клапа м/у колекторите и дебитомера. Явно може, изпълнението е друг въпрос..
    166, 2.4 JTD'00

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Май, че е малко гадна работа
    166, 2.4 JTD'00

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    90

    Default

    ми някой може ли да ми покаже тая клапа да я видя ? Принципно при моя боксер има място и с малко преправяне може да се монтира между дебитомера и колектора. Аз смятам евентуално да махна тоя филтър и всичките излишни пластмаси и да сложа спортен, защото ще имам повече място, но пак оприам до тая пуста клапа
    145, 1.7 16V
    -----------------------

  12. #12
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Колега не се прави сам на майстор, а си намери човек дето е в час, да няма после
    166, 2.4 JTD'00

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    90

    Default

    Quote Originally Posted by Chimev
    Колега не се прави сам на майстор, а си намери човек дето е в час, да няма после
    ооо определено аз със газ не се ебавам ! да няма бум
    имах предвид, че един вид имам план как да стане операцията
    145, 1.7 16V
    -----------------------

  14. #14
    Запален алфист yovi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    с. Подуяне
    Age
    65
    Posts
    159

    Default



    Дискутирано е тук
    Alfa Romeo 155 1.7 TS '94

  15. #15
    Запален алфист yovi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    с. Подуяне
    Age
    65
    Posts
    159

    Default

    Quote Originally Posted by ak47
    ми някой може ли да ми покаже тая клапа да я видя ? Принципно при моя боксер има място и с малко преправяне може да се монтира между дебитомера и колектора. Аз смятам евентуално да махна тоя филтър и всичките излишни пластмаси и да сложа спортен, защото ще имам повече място, но пак оприам до тая пуста клапа
    Най-добре е предпазната клапа да бъде монтирана между дроселовата клапа и колектора. Прегледай темата от линка, който съм дал.
    Alfa Romeo 155 1.7 TS '94

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •