Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: Спешен съвет за задна броня

  1. #1
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default Спешен съвет за задна броня

    Колега моля за спешен съвет .
    За утре сутринта трябва да сваля задната броня, но имам проблеми.
    Цялата броня е мръднала около 3 см напред към задните гуми.

    2 та болта горе на бронята са ясни, но отдолу какво се отвива за да излезе.
    При мен има по 3 винта от всяка странична страна и 4 по задната страна. Всички тези винтове са за кръстата отверка, но никой от тях не ще да помръдне. Като понапънах 1 винт в задната страна взе да се усуква пластмасата. В бронята е подпъхната предпазната пластмасова кора на резервоара. На тази кора виждам 2 болта с шестограм 13 .
    Моля за много спешен отговор. Благодаря предварително.

    Утре след огледа започват напъни с червян крик и талпички за привеждане в добро състояние.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  2. #2
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    фани здраво и дръпни и ще излезе

    после малко вд40 и ще развиеш и болтовете

    реално бронята се държи само на ушите от страни на калниците
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #3
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    Реално при него се държи на всичките си болтове. Така че трябва да ги развие.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  4. #4
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default Re: :-)

    Quote Originally Posted by Alexanderbb
    Реално при него се държи на всичките си болтове. Така че трябва да ги развие.
    мисуиш уи?
    аз щото съм я свалял тази броня
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  5. #5
    Старши алфист botsos's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, кв. Лозенец
    Age
    39
    Posts
    672

    Default Re: :-)

    Quote Originally Posted by търтей
    Quote Originally Posted by Alexanderbb
    Реално при него се държи на всичките си болтове. Така че трябва да ги развие.
    мисуиш уи?
    аз щото съм я свалял тази броня
    И аз така, ма на мойто освен двата болта при капака, имаше и два кат легнеш под колата отдолу (без да броим щипките към носещите греди).
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed '00
    Alfa Romeo 155 1.7 T.S. '94
    Alfa Romeo 90 2.0 '87

  6. #6
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    да бе има повече болтове
    просто излиза и без д аса развити тези
    те крепят кората на резервоара
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  7. #7
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default : - )

    А кората да не е от хартия. а и както виждам нейните 2 болта си седят. Така че с дърпане на-вероятно ще я счупи.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  8. #8
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    а скапаните болтове на колата най-вероятно са пораждясали и са около 10 на
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  9. #9
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Търтей хич не си прав.

    Бронята се държи на 4 болта - 2 та се виждат под капака - глава 13.
    Има още 2 отдолу -глава 10 ка са и не се виждат от кората на резервоара.

    От страната на задното гърне успях да развия 1 болт на кората и с напъни я поосвободих малко да развия болта 10 ка.
    Другите кръстати болтове нямат мърдане все още. Сега съм ги накисна с спрей за ръжда. Кората и бронята ги свалих заедно след като развих и 2 та болта 10 закрепващи кората в средата . От освободилото се място развих и другата 10 ка на бронята.

    Остава проблема с развиването на кръстатите болтове. Както е свалена кора и броня хващам ламаринката с клещи и напъвам с отверка , но няма мърдане, а заедно кора и броня ще е голям зор за поставяне на колата.

    Поддала е само задната престилка в средата и нея не я мисля .С червячен крик ще я напъна .
    Но остава ламарината под десния стоп, а тя е двойна и няма отвор на подходящо място за напъни.

    Брей много здрава задница има Алфата -
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  10. #10
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    убу - нека да не съм прав
    само дето аз съм свалял тая броня няколко пъти

    ламарината зад стопа дето й викаш е част от калника и няма как да се изправи с напъване

    най-добре смени калника - не е скъп и смяната не е много сложна - с болтове и лепило е хванат
    дип си ми далече иначе да мина да ти я сваля
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  11. #11
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    Е аз точно за тези двата болта от долу казвам да не ги слагаш после при сглобяването. А иначе ремота на ударената ми задница преди нова година беше точно 300 лева. Изправяне на двата калника (ляв и десен) изправяне на ламарините под багажника (там е голяма играчка да нагласиш капака после и отварянето от жабката), нова задна броня (втора употреба естествено) и боядисване. още не сам си намерим задна кора. А да и внимавай ако ще си сваляш сам калниците да не си изкубеш кабелите към реотана на задното стъкло
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  12. #12
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Quote Originally Posted by търтей

    ламарината зад стопа дето й викаш е част от калника и няма как да се изправи с напъване


    Вече е изпъната и капака се затваря без грам усилие. И тази ламарина под стопа я поизпънах и сега се равнява и за стопа и за затвореният капак. Остана да се китва една лека вдлъбнатина по нея като хоризонтална черта. Ще се пръска задната престилка и вертикалната ст на капака.

    А тези винтове на кората не можах да ги размърда, Обливането с WD 40 е даде резултат. 4 винта останаха мамичката им и не щат да помръднат.
    По едно време ми дойде едната мисъл в главата и прескочих до в къщи да си взема газовото поялниче. С него ги понагрях , до аха да припламне пластмасата. Оставих да изстинат и ги посъветвах със "Замрази и освободи " на Локтайт / ужким минус 43 градуса/ , но стан късно и оставих за утре борбата.
    Червячното крикче се справи успешно със задачата. През отворите в задната греда / около 80мм / се изправи гредата и задната престика така , че капака се затваря и заключва / отключва/ без никакво усилие
    Така като гледам вертикалната ламарина под бронята се е справила добре, а е дебеличка.

    Поизчистих и вентилацията на багажника. Клапата беше понасъбрала доста кал / гумена пластина./
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  13. #13
    Запален алфист BasicElement's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    113

    Default

    Голям зор е с тая броня. На Фиестата ми се развиваха 4 болта без кой знае какво усилие и готово Тук обаче нещата са други
    Миналата седмица се опитвах да я сваля, но успях само да скъсам единия болт на кората Реших да оставя за друг път...
    Alfa Romeo 155 2.0 T.SPARK 8V

    Fiat Grande Punto - 1.4 16V/95 Dynamic

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    София
    Posts
    56

    Default

    Аз вчера я свалих без проблем.
    Самата броня се държи на 4 болта: 2 са под капака на багажника (13-ки) и 2 са 10-ти номер само дето се намират под кората. Кората се държи на 1 гайка и мисля 8 бяха болтчета с глава за кръстата отвертка. На калниците е закрепена на гумени тампони. Та развиват се болтовете и ако всико е наред се дърпа леко назад - бинго излиза.
    Предната обаче е друга бира ... скъса ми нервите докато я закача обратно ...
    Lancia Dedra 1.6 i.e.
    Alfa Romeo 155 2.0 TS 8V

    Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните и сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо.

  15. #15
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by Miro View Post
    Аз вчера я свалих без проблем.
    Самата броня се държи на 4 болта: 2 са под капака на багажника (13-ки) и 2 са 10-ти номер само дето се намират под кората. Кората се държи на 1 гайка и мисля 8 бяха болтчета с глава за кръстата отвертка. На калниците е закрепена на гумени тампони. Та развиват се болтовете и ако всико е наред се дърпа леко назад - бинго излиза.
    Предната обаче е друга бира ... скъса ми нервите докато я закача обратно ...
    Извинете,че съживявам старата тема.Искам само да попитам-има ли начин само да се повдигнат броните без да се развиват всички болтове.Задната ми броня е леко увиснала равномерно в средната част,а предната в лявата предна част.Не че е фрапиращо,но ме дразни,искам да е фарси колата
    Last edited by Dimicha; 24-02-2011 at 13:12.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •