Results 1 to 14 of 14

Thread: ПОМОЩ колата не върви

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Pernik
    Posts
    46

    Default ПОМОЩ колата не върви

    Пичве моля помогне ми. Колата ми върви като простинал кон с пълна каруца, т.е. Фиеста 1.8Д (атмосверка) до 120 ме праи къдрав!!!! А все пак говорим за кола на 50к. Кажете каде да я закарам? Кои да я види? Кво мое да и е?
    Споделете вашите как варвят - моита силицата и е м/у 3000 и 4500 об/мин. и от 140км. нагоре са и трудни.
    Някои казват дебитомер, други че е от джантите (моите се 17"), ама всички викат сигурно тва сигурно онва (едни даже че не мога да я карам ).
    Кви симптоми дава като е преебан дебитомера и мине в авариен режим?
    Моля ви помогнете ми, падам си по бегачките и дадох 10к лв. уж за такава а то..... абе Мнооо, Мноооо ме яд че тая красива кола не ще да откине!!!
    Благодаря ви много.
    156 - 1.8ts

  2. #2
    Запален алфист blank_jack's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Plovdiv
    Age
    36
    Posts
    235

    Default

    ами решението на проблема "колата не ми върви" може да бъде практически НАВСЯКЪДЕ. 1-во който ти е казал, че заради джантите не ти върви колата здраво се е почерпил ... те да не са квадратни като са 17... но пък от друга страна за да не може да качиш над 140 км/ч определено нещо не е и е наред на колата... тя тогава е на има няма 4000 оборота... пък нз дали си се интересувал за колата преди да я вземеш ... ама двигателя така е направен, че правилно си забелязал - тогава и идва силата - 3000-4500 оборота, това е нормално. Закарай я на компютър но разгледай из форума някое място кадето знаят какво правят - гледам че си от Перник - иди до Сф. Най-често срещания проблем при модела е дебитомер и ламбда сонда ... но все пак те не са евтини ... за това иди да ти я преслушат да ти кажат със сигурност....

    аааа...и за фиестата ... нз човек тва е мн лека количка, старта може да ти вземе ама да те дърпа до 120 ......
    Аlfa Romeo 156 1,8 TS
    Fiat Bravo - 1,6
    Hyundai i20 - 1,2

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by blank_jack
    аааа...и за фиестата ... нз човек тва е мн лека количка, старта може да ти вземе ама да те дърпа до 120 ......
    Абе ти не ги подценявай фиестите ... Аз веднъж се гоних с една, карам със 160 а оня ме изпреварва. Вдигам на 180 и го изпреварвам, а той продължава да ме гони! Пробвах го на 200, но се отказа и върнах на 180, така го държах около 5 минути, след което забелязах в огледалото как рязко намали скоростта и след малко се загуби в собствения си пушек
    P.S. Извинявам се за офтопика!
    Audi/BMW, скоро и ALFA

  4. #4
    Болен алфист Член на клуба wrc's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    В.Търново
    Posts
    1,136

    Default

    Залагам на дебитомер,но на една диагностика може и да ти кажат по-точно .Ако не ти кажат нищо,вземи от някъде друг дебитомер и пробвай
    Alfa Romeo Giulia Veloce,Alfa Romeo 155 1.8 TS
    Ex-Alfa Romeo156 1.8,Alfa romeo Gt 2004,2007,Alfa Romeo 155 V6,Alfa Romeo Giulietta

  5. #5
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    и моята върви по същия начин...на диагностиката всичко и е наред, дебитомера си работи, ламбда сондата си работи ама да 3000 оборота я няма никаква....все пак смени си дебитомера ако имаш възможност и кажи какъв е резултата
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    Филтър, чип и .... генерация не е лошо пожелание.
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default

    аз също залагам на дебитомер, но при това положение май трябва и доста да похапва.
    това ми прилича доста и на ремък...кофти зацепен.
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Pernik
    Posts
    46

    Default

    Днес бях на диагностика в прословутия БОШ сервиз на околовръстното (щото във вантото викат ела до година....., в Ауто италия - диагностика ни е отпуска и т.н.......) там Маистуро каза нема и ништо брато - а са?!?!
    Колкото до чипа и генерацията казваите към кои да се обърна и кви ще са разликите после - ама ша слагам то се е видело така не се живее повече!!!
    А за разхода - направо е притеснително малък (9 - 10/100 градско при ръчка - ако мое да се каже ръчка тва моито) в сравнение с този на колегите.
    За ангр. ремък - сменяваха го във Вантото, ма ако е неправилно зацепен нема ли да ме разбие от разход тая кола??
    156 - 1.8ts

  9. #9
    Запален алфист blank_jack's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Plovdiv
    Age
    36
    Posts
    235

    Default

    Quote Originally Posted by pecata
    Днес бях на диагностика в прословутия БОШ сервиз на околовръстното (щото във вантото викат ела до година....., в Ауто италия - диагностика ни е отпуска и т.н.......) там Маистуро каза нема и ништо брато - а са?!?!
    Колкото до чипа и генерацията казваите към кои да се обърна и кви ще са разликите после - ама ша слагам то се е видело така не се живее повече!!!
    А за разхода - направо е притеснително малък (9 - 10/100 градско при ръчка - ако мое да се каже ръчка тва моито) в сравнение с този на колегите.
    За ангр. ремък - сменяваха го във Вантото, ма ако е неправилно зацепен нема ли да ме разбие от разход тая кола??
    Ходенето в БОШ е ОГРОМНА грешка - не ги оставяй да пипат колата ... нз дали в София са толкова кадърни колкото в Пловдив, но ако е така стой далеч от тях!!!!
    Аlfa Romeo 156 1,8 TS
    Fiat Bravo - 1,6
    Hyundai i20 - 1,2

  10. #10
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by pecata
    Днес бях на диагностика в прословутия БОШ сервиз на околовръстното (щото във вантото викат ела до година....., в Ауто италия - диагностика ни е отпуска и т.н.......) там Маистуро каза нема и ништо брато - а са?!?!
    Колкото до чипа и генерацията казваите към кои да се обърна и кви ще са разликите после - ама ша слагам то се е видело така не се живее повече!!!
    А за разхода - направо е притеснително малък (9 - 10/100 градско при ръчка - ако мое да се каже ръчка тва моито) в сравнение с този на колегите.
    За ангр. ремък - сменяваха го във Вантото, ма ако е неправилно зацепен нема ли да ме разбие от разход тая кола??
    Мога да ти помогна с диагностиката, чипа и филтъра обади се
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Pernik
    Posts
    46

    Default

    Сърдечно благодаря БОБО . При първа възможност ще се обадя!!!!
    156 - 1.8ts

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Pernik
    Posts
    46

    Default

    Пичове оправих я проблема беше по тъп и от мене - просто жилото за газта не отваряше клапата до краи, преместих пластината с два зъба на зад и воала - колата си хапе каишката!!!
    P.S. Но оговорката за чипа си остава.
    156 - 1.8ts

  13. #13
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    как ти се движеше педала на газта преди и след преместването на жилото....мисълта ми е като го натискаш плавно колко дълго поема за да ти качва оборотите - от средата на педала нататък или преди средата
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Pernik
    Posts
    46

    Default

    Педала имаше луфт т.е. като го натискаш в самото начало е по - хлабав - осеща се, че не задвижва нищо.
    156 - 1.8ts

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •