Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38

Thread: Започна се с реставрацията

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Ботевград
    Posts
    43

    Default

    Утре - като сваля мотора най-после , ще се позанимая и с това да видя на какъв хал е . Идеи от къде да зема нов и евентуална цена
    Алфа 33 - 1.4 I.vE.ta BOXER - 92г - изгубена завинаги
    Мерцедес С180

  2. #17
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Quote Originally Posted by _Krasi
    Утре - като сваля мотора най-после , ще се позанимая и с това да видя на какъв хал е . Идеи от къде да зема нов и евентуална цена
    Съмнявам се някой да го е сменявал
    Ако не ти е давал ядове не го сменявай-не се занимай с глупости,просто съвет Цена нямам и идея виж на Стамболийски магазина.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  3. #18
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    20 кинта беше филтърът там лани.
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Ботевград
    Posts
    43

    Default

    А идея да има някои, как се сваля пълначката на резервара. Него го сволих, имам и бонус 4 - 5 кила бензин ,но ми остана пълначката горе и ме е страх да не я потроша.
    Алфа 33 - 1.4 I.vE.ta BOXER - 92г - изгубена завинаги
    Мерцедес С180

  5. #20
    Запален алфист Член на клуба Събев's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Димитровград/Европа
    Posts
    498

    Default

    _Krasi "пълнячката" се сваля с висше образование!
    Не си правя майтап, супер сложно и гадно е! Аз на моята я свалих на
    парчета, добре че си имах друга да я сменя!
    Alfa romeo 33 1.7 8V - the monument and Alfa Romeo 156 1.9JTD

  6. #21
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Гърловината за пълнене на резервоара се законтря от вътрешната страна на калника със една ненормална гайка до колкото може да се нарече. Почти невъзможно е да я радконтриш без да я счупиш. Тук би могъл да помогне пистолет за горещ въздух, но как ще го завреш там... Я кажи не ти, ли е изгнил калника около капачката? Ако е изгнил така или иначе ще трябва да се прави. Хващай флекса и отрежи един квадрат от ламарината около капачката или каквото е останало около нея. Така на слънчева светлина ще можеш да разгледаш обстойно този еднократен за мен "механизъм". Успех!
    Alfa Romeo 75 24V

  7. #22
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default

    Quote Originally Posted by _Krasi
    Утре - като сваля мотора най-после , ще се позанимая и с това да видя на какъв хал е . Идеи от къде да зема нов и евентуална цена
    Филтъра е задължително метален!Преди три години смених горивния филтър с нов тук в едно магазинче имаше полски на цена 7лв.
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Ботевград
    Posts
    43

    Default

    Ами сега да покажа - СЧУПИХ ПЪЛНАЧКАТА !!!!!!! - ето и издевателствата ми върху нея - Снимките. Кратко описание да дам на ВАНДАЛИЗМА ми:

    ДВА ДЕНА гледам тука и мигам - http://91.92.0.122:7080/navi?MOD_COD=13 ... &DRW_NUM=2

    Накрая взех българските инструменти и даваи да трошим
    1. С НОЖ и чук прорязях пласмасата- спука се много лесно.
    2. Взех та разгобих ножовката и и свалих листа за рязане и с негова помощ направих двата среза (режеш пластмасата - докато не усетиш ламарината).
    3. Оглеждах за щети и с помоща на отверка - (търсих 10 минути секача ма в тая лудница вътре немога сам да се намеря) изкъртих проклетата простотия.
    4. Всичко огледах и видях че е направено ЕЛЕМЕНТАРНО (снимки след малко като се върна там)- ама като не сум свалял друг път такова ..........
    5. Резултата е ЯСЕН - трябва ми нова пълначка -( от меката връзка до заден калник)
    Алфа 33 - 1.4 I.vE.ta BOXER - 92г - изгубена завинаги
    Мерцедес С180

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Велико Търново
    Posts
    36

    Default

    Здравей колега.Жалко че чак днес видях темата.Знам как се сваля капачката.Моята я свалях като боядисвах колата.Много е елементарно, стига да знаеш къде да бутнеш.



    Нямаше да е лошо да споменеш къде да бутнеш,за да избегнат подобно развитие другите кандидат реставратори!!!

    MrX !
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе...

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Ботевград
    Posts
    43

    Default

    Здравейте отново.
    Имам два интересни въпроса:
    1-ви
    Някой може да ми каже къде отремонтират "джама на тавана" ..... На моя проблемът му е че не иска да се прибира назад, вдига се само нагоре и долу . По-рано и назад се прибираше ,но се отчупи парченце от него и сега не иска. Парченцето дето се отчупи е за повдигането на дясната ролка. Така тя си остава на място и запъва в шиината.
    2-ри
    Защо винаги , за да отворя багажника трябва да подпирам ръчката На фиата не е така , при алфите не е ли същото
    Алфа 33 - 1.4 I.vE.ta BOXER - 92г - изгубена завинаги
    Мерцедес С180

  11. #26
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Проблема е в ши**ната машинка отзад на престилката. По глупаво нещо не съм виждал. Може да пробваш да я регулираш. Може и жилото да натегнеш малко. Моята се счупи и сега отварям отвътре само. Ще я преправя малко ама кога - не се знае.
    Alfa Romeo 75 24V

  12. #27
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Ботевград
    Posts
    43

    Default

    На други коли - като дръпнеш лостчето и капака леко отскача нагоре и се отваря Моя не мърда .......
    Алфа 33 - 1.4 I.vE.ta BOXER - 92г - изгубена завинаги
    Мерцедес С180

  13. #28
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Велико Търново
    Posts
    36

    Default

    здр.нещо не ти е регулирана машинката или капака.пробвай да я смъкнеш надолу.като се затвори капака трябва да опира на двата гумени тампона отстрани.те му помагат да се вдигне малко като освободи куката.ако всичко е наред само дръпваш лостчето с един пръст и се отваря веднага.надявам се да съм полезен
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе...

  14. #29
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Троян
    Posts
    4

    Default

    Quote Originally Posted by _Krasi
    А идея да има някои, как се сваля пълначката на резервара. Него го сволих, имам и бонус 4 - 5 кила бензин ,но ми остана пълначката горе и ме е страх да не я потроша.
    Миналата година и аз си свалях резервоара, че нещо ми отказа бензиномера. След като го оправих и качих резервоара, същия потече като лейка. Как ли не се опитвах да го кърпя, така и не стана. Продължаваше да си тече, ако не от същото място, от друго. Купих един втора употреба, та оправих работата.
    Дано да нямаш проблеми с резервоара, че за нов искат около 170 лв.
    Alfa Romeo 33, 1.3, 86 г.

  15. #30
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Ботевград
    Posts
    43

    Default

    Здравейте

    DTK:" Миналата година и аз си свалях резервоара, че нещо ми отказа бензиномера. След като го оправих и качих резервоара, същия потече като лейка. Как ли не се опитвах да го кърпя, така и не стана. Продължаваше да си тече, ако не от същото място, от друго. Купих един втора употреба, та оправих работата. Дано да нямаш проблеми с резервоара, че за нов искат около 170 лв."

    Моят не течеше но съм го свалил сега , за да не го свалям после , когато всичко е готово

    Ето какво направих аз:
    1. Поотрязах някои и друг маркуч (неможеше без жертви)
    2. Свалих внимателно резервоара
    3. Опитах се да го позачистя НАРЪКА,с шпакла и телена четка (но не натисках много)
    4. Огледах го внимателно после и установи, че отгоре са се появили две малки дупчици (вследсвие на чистенето ми)
    5. Намазах целият резервоар с ръждопреобразовател - взех на "Wurth" малко е скъпичък , но ефекта е поразителен
    6. Дупчиците са запоени с калай и е сложена пластина "латун" отгоре
    7. Воядисване с грунд - Сив съм си взел обикновен
    8. Сега се чудя да го мазна ли с някакво БОДИ отгоре и да го боядисам, или първо боята а после бодито Б

    За закрепване съм си намерил ленти НЕРЪЖДАВЕЙКА . Старите ленти не стават за нищо ВЕЧЕ ........
    Алфа 33 - 1.4 I.vE.ta BOXER - 92г - изгубена завинаги
    Мерцедес С180

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •