Results 1 to 8 of 8

Thread: Загря след около 2 часа в задръстване

  1. #1

    Default Загря след около 2 часа в задръстване

    Предполагам че днес доста хора са имали щастието да се насладят на поредното безумие на Бойко Борисов който блокира цяла София заради шепа колеездачи. Тъй като бях в центъра на събитията се наложи да карам около 2 часа на първа скорост докато се измъкна от София при около 40C (и май съм бил късметлия). Първия час и полвина беше поносимо тъй бях на климатик, но тогава забелязах че температурата на водата се покачва бавно но неумолимо и когато стрелката стигна на един милиметър след 90-те градуса спрях климатика и полжението се нормализира. Та се чудя нормално ли е да загрее в тая ситуация или има нещо нередно с климатика.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V Super

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default : - )

    Те колоездачите не са виновни. За това европейско се знаеше от 2 години ама нали си имаме страшен кмет.
    Но иначе по темата. При мен климатроника работи както трябва вече след един месец всевъзможни проблеми и ми се струва че с него като чели колата даже държи по-ниска температура. И в най-големите жеги 90 градуса на водата и 100 на маслото. А масления радиатор все не му идва ред да го изчистя. Според мен се дължи на факта че с него перките си духат непрекъснато а когато е изключен само се включват за 2-3 секунди и температурата повече играе
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  3. #3
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    На мен в тия жеги без климатик ми седи към 90* с него седи пак толкова или отива към 95*.Оставих я вчера вечерта след каране на климатик да се охлади на едно место,но темпретурата под 85* не падна.Перката въртя близо 5 минути и държи м/у 85-90* докато преди си седеше на 85*.
    Явно е прекалено горещо и като се включи и климатика и съвсем неможе да се охлади.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  4. #4
    BlackAngel Alfamaniak's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    639

    Default Re: : - )

    Quote Originally Posted by Alexanderbb
    Те колоездачите не са виновни. ........
    Fiat Punto 1.9 JTD
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  5. #5

    Default Re: : - )

    Quote Originally Posted by Alfamaniak
    Quote Originally Posted by Alexanderbb
    Те колоездачите не са виновни. ........
    Знам че не са виновни но така и не ми стана ясно защо маршрута им трябваше да мине през центъра на града за да парализира движението по най-груб начин в най-натовареното време на седмицата, можеха да ги пуснат в четвъртък по обяд например. Ако идеята е била да стоя отстрани и да им ръкопляскам със сигурност не видях някой шофьор от километричните колони да е много въодушевен от тая идея.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V Super

  6. #6
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Айде да не ти казам къде ми беше стрелката на температурата преди да си сменя радиатора! Добре че не съм изкривил главата .......! И така я карах поне месец .........

  7. #7
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    ...абе при условие, че производителя дава в сервизната книжка на автомобила 2-ра степен на перката да се включва на 94 градуса, що се кахърите толкова за това, че стрелката подминала с 1мм 90градусовата чертичка на термометъра? Щом перката си включва и изключва, мисля че няма проблем. Друг е въпроса, че от състоянието на охладителната система (качество на антифриз, състояние на водна помпа, състояние на водния радиатор и др.) зависи колко често се включва перката и колко време работи като се включи...
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  8. #8
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    и при мене с 95 на водата и 100 ма наслото в задръсване с климатик - това е максималните стойности
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •