Results 1 to 12 of 12

Thread: Странно тракане....

  1. #1
    Старши алфист botsos's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, кв. Лозенец
    Age
    39
    Posts
    672

    Default Странно тракане....

    Искам да попитам дали някой има идея за к'во иде на реч? Ето и случая - на празен ход се чува странно тракане. Отворих капака и установих, че идва откъм кутията на ремъка (не съм 100% сигърен, че е от ремъка, но поне от там се чува). Най - странното в случая е, че не е постоянно, а от време на време спира! Ако някой има идея какво е това, моля да не се притеснява и да сподели.
    Благодаря ви предварително.
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed '00
    Alfa Romeo 155 1.7 T.S. '94
    Alfa Romeo 90 2.0 '87

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default

    здравей колега,
    на мен ми изглежда на вариатор или на ролка, въпреки че ако беше ролка може би ще ти трака постоянно...
    късмет,
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

  3. #3

    Default

    Много ядове с тея вариатори бе.....
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=13373
    Виж тук колега, че има още с твоя проблем.
    Ако е вариатор може да трака като запалиш сутрин / като е леко позагряла и дава звук като дизел на празни обороти(трака като трактор направо)
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  4. #4
    Старши алфист botsos's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, кв. Лозенец
    Age
    39
    Posts
    672

    Default

    Quote Originally Posted by Amorphis
    Много ядове с тея вариатори бе.....
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=13373
    Виж тук колега, че има още с твоя проблем.
    Ако е вариатор може да трака като запалиш сутрин / като е леко позагряла и дава звук като дизел на празни обороти(трака като трактор направо)
    Изчетох всички теми в които се съдържаше думата "тракане". Мисля, че не е това. Всеки се оплаква, че му трака като запали. При мен не е така. Като си я запалих сутринта нищо и нямаше. карах около 3км. без музика и нямаше никакъв шум. Чак като пристигнах на работа (след 13к.) си спрях музиката и се чу тракане като от дозел. Проблема е в това, че не трака постоянно, а трка около 6-10 секунди и после около минута не трака и пак така......
    Съмнявам се, че е вариатор....
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed '00
    Alfa Romeo 155 1.7 T.S. '94
    Alfa Romeo 90 2.0 '87

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    38

    Default

    При мен имаше подобен проблем след смяна на ангренажен ремък и ролки.Оказа се дефектна ролка.Така, че ако си сменял скоро ремъци,тракането може и да е от това.
    Alfa Romeo 156 TS 2.0 '99

  6. #6
    Старши алфист botsos's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, кв. Лозенец
    Age
    39
    Posts
    672

    Default

    Quote Originally Posted by frame
    При мен имаше подобен проблем след смяна на ангренажен ремък и ролки.Оказа се дефектна ролка.Така, че ако си сменял скоро ремъци,тракането може и да е от това.
    Проблема е в това, че изобщо не съм сменял ремъка ! След като говорих по телефона с Румен от клубния сервиз, изядох едно конско, че не съм си сменил ремъка след като съм си купил колата! И човека си е адски прав! Ма нали миналата беше 155 с двоина верига....... и не усъзнавах колко е важно да се смени ремъка!!! Грешката си е моя и сега ще си поемам последствията!

    П.П. Винаги сменявайте ремъка на скорозакупена кола! НЕ ПРАВЕТЕ МОЙТА ГРЕШКА!!!
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed '00
    Alfa Romeo 155 1.7 T.S. '94
    Alfa Romeo 90 2.0 '87

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by botsos
    Проблема е в това, че изобщо не съм сменял ремъка !
    смелчага
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    92

    Default

    Носи я за смяна на ремъци и ролки докато не си направил беля, че после ще те боли главата от икономии.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 140 h.p. 2002 г.

  9. #9
    Старши алфист botsos's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, кв. Лозенец
    Age
    39
    Posts
    672

    Default

    Хора, отговора на загадката се оказа много лесен! Има нещо като мини филтърче (така ще го нарича аз, азщото незнам какво е, а ми прилича на филтър). Та, въпросната джаджа се намира в ляво от двигателя (от страната на ремъка) и възможно най - към купето, най - отгоре. Та въпросният "филтър" е с нещо като капачка отгоре и се затяга на зъбчета. Та, зъбчетата са малко посчупени и нещеш ли, вупросното капаче се отвило (но не изпада, защото има някакви кабели към него). То си тракало, ама точно 3 мин. преди работа, кой да ти вдига капака на колата?!

    П.С. Това не означава, че няма да си сменя ремъка!

    Поздрави!
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed '00
    Alfa Romeo 155 1.7 T.S. '94
    Alfa Romeo 90 2.0 '87

  10. #10
    Запален алфист tipo1960's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    PB
    Posts
    431

    Default

    Ма нали миналата беше 155 с двоина верига....... Незнам защо си мислиш че веригите не се сменят.Много народ идват със скъсани вериги и са много учудени че трябвало да се сменят.Последният който му се реве защото неме послуша е шуреят ми,скъса верига на BMW-то,и сега само за части ще дава 1700 лв.
    TIPO 2.0 91g.
    PUNTO 1.2 04 g.
    156 1.8 TS 00g

  11. #11
    Старши алфист botsos's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, кв. Лозенец
    Age
    39
    Posts
    672

    Default

    Е, що да не се сменят - сменят се. Но не и като са я сменили пред теб докато си си плащал колата...... После 550000км. хич е съм се сещал за нея..... Нямам идея ремъците на колко се сменят, но за веригата съм сигурен че издържа 70000км. (щото са башата я търкаля и той не и е сменял веригата - гаранция). И за това не съм и патил с такъв вид проблем. Но от сега нататък ще си знам. Пък и тва е едва втората ми собствена кола и трябва да мисля за поддръжка....
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed '00
    Alfa Romeo 155 1.7 T.S. '94
    Alfa Romeo 90 2.0 '87

  12. #12

    Default

    Здравейте на всички...При мен проблема е малко по различен...Преди време Алфата ми направи един номер...Качвам се да трагвам, подгрявам свещи, и завъртам ключа да паля и тогава се получи огромно и силно тракане на двигателя и аз веднага варнах ключа...След малко завартам пак и всичко е супер...Днес баща ми я кара и като се прибра беше много оплашен, защото Алфата е направила същия номер...Иначе между първия път когато така изтрака и днес мина доста време...Някой има ли въобще идея за какво става въпрос......
    Last edited by Jivko7777; 01-04-2009 at 18:31.
    156 2.4JTD 136+ PS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •