Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 48

Thread: Температура на водата

  1. #31
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    От каквато и да е. Всички датчици са на една резба. Ако вземеш за немска или френска ще се наложи да си преправяш буксата. Важното е да е на по-ниска температура. Иначе с една скорост от Пунто. Буксата е същата като нашите само, че единия край е празен щото е с една скорост. Мисля, че ако я включиш така ще работи само бавната.
    Last edited by robygas; 17-08-2010 at 12:27.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by alfonso90 View Post
    Датчика и термостата са чисто нови и съм сигурен че работят.
    Явно проблема е в радиатора колега, никога не взимай по-малък, може по-голям. Винаги обаче има едно НО...
    Arena Coast Customs

  3. #33
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    34

    Default

    Quote Originally Posted by Pastora View Post
    Явно проблема е в радиатора колега, никога не взимай по-малък, може по-голям. Винаги обаче има едно НО...
    Изглежда пак ще купувам радиатор.Трябва да е 558мм а в момента този на колата е 500 мм Писна ми от майстори.А този какво ще го правя.На 2 месеца е на 1300 км?Ами ако не се оправи?
    Last edited by alfonso90; 17-08-2010 at 22:34.
    ALFA ROMEO 155 2.0 16V 1996

  4. #34
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Хубаво де. И теб не мога да те разбера. Що не си сложи по-голям радиатор като тъй и тъй си го сменял? Пък и кой ти каза, че проблема е там? И какво като е малкия. Не знам за каква кубатура говорим, но ако е читав и перките си работят мисля, че е все тая.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  5. #35
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    датчик от новите москвичи 3 ,4 лв. е.. 78 градуса поне на 10 фолксвагена сам ги слагал
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    И какво като е малкия. Не знам за каква кубатура говорим, но ако е читав и перките си работят мисля, че е все тая.
    Уважения, но топлообменната повърхност си е топлообменна повърхност(топлопроводност, конвекция, кондукция), демек е доста по-малка в случая, ма т'ва не пречи да е друг проблема... Все пак физиката е една за 'сите и Нютон я е мислил,... поне засега. Естествено, че всички лаишката ги ръсиме, провери дреболиите преди да сменяш радиатора, може и да върши работа, макар и по-малък. Казват " размера нямал значение " )))
    Arena Coast Customs

  7. #37
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    На предната страница съм споделил за самаровия\доста по-малък\ радиатор. Като идея - колегата да си види турбинката на водната помпа. Другите евентуални причинители са споменати вече в темата.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  8. #38
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Е..аз от физика нищо не разбирам, затва си ги плещя така. Ама се сетих за един куриоз от миналата седмица и ще Ви го разкажа:
    Пристига един Специалист комшия, /от тея дето едно винтче да завият ще направят един куп изчисления по всички физични закони/ за реглаж в работилницата и се жалва, че къде ли не е ходил, какво ли не сменил, че и даже и глава стъргал и гарнитура сменявал на Аудито си и таз кола загрява и загрява. Викам: -С водата немам време да се занимавам дай да си правя реглажа и кой от къде е... Въртя си аз винтчетата по газта и се имам чувството че нещо през това време не е както трябва и ми е дискомфортно нещо, докато се усещам, че като се включат перките и ми вее в макарите та ще ги отнесе. Поглеждам куплунга- счупен и наслагани само кабелни обувки с изолация. Всичко добре ама просто бяха обърнали поляритета и перката духа напред а не назад. Размених ги и всичко си дойде на мястото.
    После разбрах, че въпросния сам ги е редил щото е изгорял куплунга и не е контактувал. Та така с инжинерите физици...
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Та така с инжинерите физици...
    Съчетаваме теория и практика - нищо не работи и не знаем защо
    Arena Coast Customs

  10. #40

    Default

    Колеги, искам съвет за степените на вентилатора, който охлажда радиатора на колата. След днешната смяна на термостат, колата си загрява нормално. В днешната жега и след ръчкаторстване от моя страна, температурата се закотви на 90+, тоест с идейка малко повече от 90 градуса, да кажем 92-5. Пуска се за малко перката и стрелката се връща почти на 90 и така постоянно се пуска и спира. Питам, защото ми се случи няколко пъти да ми мига червено лампичката на таблото, която е с радиаторче и перка, но това беше при температура малко под 90, примерно 85 някъде. Идея защо ми примига, кофти връзка или трябва да мига, когато отваря термостата ?
    Arena Coast Customs

  11. #41
    Запален алфист mont78's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    150

    Default

    Здравейте! И аз имам проблем с температурата! До преди месец всичко си беше наред....извън града ми подържаше около 86 градуса, а в града стигаше малко след 90. ОБАЧЕ сега - извън града с включен климатик 90,а в града пак с климатик близо 92-93......без него около 98(виж снимката по долу). Включва перката и температурата остава ТАМ! От това, което прочетох в форума за колеги с такъв проблем, стигнах до извода че ни ми работи първа степен на перката!!!! Слезнах до колата и като запалих и изчаках да загрее, перката подмина 90те градуса и се включи чак на средата м/у чертичката на 90те и следващата т.е около 98.
    Въпроса ми е: мога ли да разбера на 100% дали ми работи първата степен на перката или датчика е развален(да показва повече от колкото е действително температурата т.е на 98 да включва първа,а в действителност да е примерно 92градуса), защото забелязах че като включи започва да върти БАВНО и след около 5-6 секунди се засилва ..... работи близо 15 и спира. Това нормално ли е?
    Дано сте ме разбрали и благодаря предварително!!!!
    Забравих да спомена, че уреда на таблото за температурата като подмине 94-95 градуса започва да се "клати" с около милиметър, което ми подсказва че нещо датчика не работи. Къде се намира той и лесно ли се сменя?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Photo-0015.jpg  
    ЕХ-alfa romeo 155 1.7t.s 8v с АГУ

  12. #42
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    34

    Default

    Благодаря за мненията.Вече съм с нов радиатор какъвто трябва да бъде и всичко е наред.Ако някой се интересува от "стария ми" нов радиатор нека ми пише.По каталог го дават за 16V до 96 г след това бил по голям.Дължината му е 501-2 мм.
    ALFA ROMEO 155 2.0 16V 1996

  13. #43

    Default

    Всичко е ОК вече, доливане на антифриз и странно държане, заради ненавика от нормално държане Тоест, не и бях свикнал с новия термостат.
    Last edited by Pastora; 22-08-2010 at 09:31.
    Arena Coast Customs

  14. #44
    Запален алфист mont78's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    150

    Default

    Здравейте отново колеги, след като бях на "майстор", диагнозата му беше, че проблема е в датчика на радиатора, последва закупуване и смяната му. ОБАЧЕ промяна не настъпи!!!
    Проверихме водната помпа - като изкарах маркуча, който влиза в разширителното казанче водата си вървеше като чешма... маркучите влизащи и излизащи от радиатора бяха "врели" като самия радиатор беше еднакво нагрят по цялата му плоскост т.е. заключението беше, че не е проблема в тях!(запушен радиатор, развалена помпа или термостат)........ и майстора "вдигна ръце".
    С една дума всичко по колата работи, НО загрява до 98 градуса и се пуска чак тогава перката (направо на втора степен)....работи малко(10-15 секунди) и спира, а температурата остава същата - не може я свали (затова включвам климатика и чак тогава температурата спада до 92-93 градуса (защото перката работи постоянно на втора степен) и остава така. Сега ще ми кажете, че ни ми работи първа , но майстора свали и провери реостата и каза, че работи. Вече незнам какво да правя! Уж всичко си работи пък проблема остава. Днес се сетих че причината може да е развален датчика за температурата на таблото разположен на главата на двигателя - да показва повече от колкото е действително! Има ли начин да го тествам без да го замервам защото не умея? Примерно като откача кабела от датчика, трябва ли уреда на таблото да продължи да показва температурата? Питам защото го направих и за мое учудване ги показваше!!!!!!.... нали като го изключа трябваше да показва 0 температура на таблото а при мен не е така.
    Понеже не разбирам от ТОЦИ, много ще съм ви благодарен ако ми помогнете с АКЪЛ!!!!!
    БЛАГОДАРЯ!!!!
    П.С. Нямам въздух в системата и радиатора е чист! Не мога да измеря температурата на водата за да я сравня с тази показана на таблото, защото нямам термометър!
    ЕХ-alfa romeo 155 1.7t.s 8v с АГУ

  15. #45
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Настъпва глобално затопляне....проблемите са от там)

    ---------- Post added at 12:24 ---------- Previous post was at 12:19 ----------

    М/у другото всичко е нормално при тези градуси...само да не ври като на баба боба, да не надува в системата....и все пак гледайте с маслото какво става, защото ремонта на гарнитура на главата е по евтин от основният...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •