ОБРАЗОВАТЕЛЕН КУРС ЗА ЖЕНИ


Тема на курса: "Как да се доближа до мъжкото съвършенство?"

Педагогическа цел на курса: Да се приучи жената към елементарно
оцеляване.


Програма:

Задължителен модул:

  • 1.Как да живея без да говоря. (3000 часа)

    2.Съпругът ми не е мой татко. (1500 часа)

    3.Как да използвам думата "искам" възможно най-рядко. (3000 часа)

    4.Как да живея без майка си когато съм омъжена. (1500 часа)

Модул 2: Живот с мъжа. Всички дисциплини са по 500 учебни часа.

  • 1.Консумирането на бира НЕ е престъпление и кръчмите не са пълни със жени, с които мъжът изневерява.

    2.Дупките по чорапите, боксерките и фланелките са резултат от протриване, а не от личностна деградация.

    3.Посрещането със салата и ракия на масата не унищожава семейният живот.

    4.Хъркането е физиологичен процес и не зависи от характера на мъжа.

    5.Разпределението на територията на леглото или защо мъжът спи повече.

    6.Как да вървя из апартамента без да се блъскам в мебелите.

    7.Космите в канала на банята водят до запушване и трябва да се изваждат своевременно.

    8.Живот без ежедневен душ. Специален курс с гуруто от Хималаите Хамакратати.

    9.Подаряването на цветя-един безсмислен акт. Лекция от д-р Фройд.

    10.Мъжът може да прегръща и свои далечни братовчедки, които съпругите не познават.
Модул 3: Свободно време. Всички дисциплини са по 600 учебни часа.

  • 1.Риболовът е тишина и приятна почивка, а не смяна на мястото за обсъждане на семейните проблеми.

    2.Дрехите служат за обличане и предпазване от студ и слънце.

    3.Телефонът е средство за комуникация, а не за безкрайни разговори с приятелките.
Модул 4: В колата. Всички дисциплини са по 200 учебни часа.

  • 1.Тайните на скоростите. Курсът е специално адаптиран за жени от преподаватели за дома за умствено изостанали деца в Горна Баня.

    2.Бензинът в резервоара на колата-самозараждане или магическо въздействие?

    3.Мога и да не говоря за знаците, светофарите и тировете в насрещното движение докато съпругът ми шофира.

    4.Начални познания за автомобила: отваряне на вратите и слагане на колан.

Модул 5: Комуникативни способности. Всички дисциплини са по 350 учебни часа.


  • 1.Всеки предмет отговаря на определена дума или как да се опитам да премахна от речника си паразитните неопределителни думи "онова", "това", "там", "тук" и пр.

    2.Изречението има начало и край.

    3.Махането на ръце, бърченето на нос и въртенето на очите не спомагат за по-добрата комуникация.

    4.Мога да говоря и без да се лигавя и променям гласа си.

    5.Мърморенето рядко постига целите си.

    6.Как да говоря без "Нали разбираш?", "Сещаш се, нали?" и пр. вметнати изрази.

    7.Плачът и врещенето:тези невъзможни аргументи при спорове.

    8."Готвене, дрехи и обувки" или забранените теми в присъствието на хора. Уводен курс от д-р Цоневски.
Модул 6:Хуманизъм и толерантност. Всички дисциплини са по 600 учебни часа.

  • 1.Приятелите на мъжа ми не са простаци и деградирали типове.

    2.Свекървата е майка на мъжа ми, а братът на мъжа ми не е малоумен пубер.

    4.Тези странни хора роднините: основен курс по психология на общностите.

    5.Аз съм женена за съпруга си, а не майка ми.

Модул 7: Въведение във футбола. Всички дисциплини са по 500 учебни часа.

  • 1.Различните цветове на фланелките на играчите показват, че те са от различни отбори. Лекция с демонстрации от Роналдо.

    2.Съществуват и интелигентни футболисти. Лекция от Янко Златков.

    3.Гледането на футбол може и да е интересно. Демонстрации с диапозитиви.

    4.Футболната топка-втората любима в къщи?
Модул 7: Въведение в разказите за казармата. Всички дисциплини са по 400 учебни часа.

  • 1.Мъжът след казармата или защо жените са толкова харесвани.

    2.Ротата- основно понятие в приказките за казарма.

    3.Ротният командир е като шефа, само че е много по-гаден.

    4."Ей, кирка! Ще те сдухам!". Уводен курс по казармен жаргон.
Модул 8: Лечение от сапунени сериали. Терапията се води от добре подготвен екип от психиатри. Часовете са съобразени с индивидуалните характеристики на пациентите.

  • 1.Героите в сериалите не са истински.

    2.В "Далас" няма нищо вярно.

    3.Освалдо Риос е тъпак и грозник.

Модул 9: Как да станем по-съвършени в леглото. Всички дисциплини са по 250 учебни часа.

  • 1.Научно доказателство, че сперматозоидите не са отровни. Упражнения в лаборатория.

    2.Мъжкият член не е облечен кокал. Посещение на моргата и дисецкции.

    3.Главоболието- неуместното оправдание. Терапия на психиатъра д-р Хайнеман.
НИВО 2: За напреднали.

Поради срещаните трудности обучението е индивидуално.

  • 1.Как да паркирам без да ожуля колата. Курс с демонстрации от Михаел Шумахер.

    2.Мъжете си падат и по не толкова слаби жени. Изкуствоведски преглед на творчеството на художници и скулптори от различни епохи, водещ-Кенет Кларк.

    3.Живот без диети. Курс на Махариши.

    4.Болта и гайката са като мъжът и жената. Уводен курс с демонстрации.

    5.Клюкарстването: вродено или хронично заболяване? Лекция на психиатъра д-р Янчев.

    6.Как да купуваме здрави обувки, игнорирайки външният им вид.

    7.Дамската чанта- има ли алтернативи или защо само една чанта ни е достатъчна?. Демонстрации от Пиер Карден.

    8.Крушките в къщи: тези непознати сменящи се механизми с кратък живот. Уводен курс по смяна на електрически крушки от инж. Матев.

    9.Умствени упражнения за заучаване на посоките "наляво" и "надясно".
    Специализиран курс за новобранци от малцинствен произход, водещ-майор
    Иванов.

    10.Фундаменталните разлики между отвертката и ножа.

    11.Как да забием пирон без да си ударим пръста.

    12.Умствени упражнения: как да запазим мълчание, когато мъжът каже, че повредата е в карбуратора.

  • 13.Негативните отражения върху организма при сдържане на пръднята и уригването. Лекция с видеофилм на проф.Стефанов, завеждащ отделението за гастроентерология на Университетска болница.

    14.Бъркането в контакта със шиш може да доведе до смърт. Уводна лекция за електричеството от инж.Чорбански.

    15.Как да ходя по улицата без да си правя контузии и фрактури по черепа. Курс с видеокамера.

    16.Последното научно откритие: готвенето, чистенето и прането са женски занимания от дълбока древност до наши дни. Исторически преглед
    от д-р Петков.

    17.Домакинстването не загрозява жената и не разваля фигурата. Курс с примери от ежедневието.

    18.Как да не ревнувам мъжа, ако той се прибере късно и веднага заспи след вечеря. Уводен курс по физиология на мозъка и нуждата от сън.

    19.Мозъчния дефект, наречен истерия. Курс по медитативни практики.

    20.Повечето червило по устните не намалява размера на задника. Уводен курс по моден дизайн, водещ- доц.Владимир Стойков, водещ на предаването "От игла до конец".

    21.Гледането на карти и кафе е ненаучен метод. Уводен курс по теория на вероятностите и демонстрации със зарчета.

    22.Псуването и ругаенето не се признак на деградация и простотия. Лингвистичен курс.

    23.Могат ли коня и кокошката да тичат еднакво бързо. Лекция на бившата феминистка Клаудия Шифър относно равноправието между мъжа и жената.

    24.Само истинските дами заслужават джентълменско отношение. Уводен курс по обноски.

    25.Хобито и детската игра са различни неща. Посещение в музей и детска градина.

    26.Мъжа също има право на достъп до банята. Терапия с видеокамера.

    27.Планиране на бъдещи действия или как първо да мисля, а после да действам. Уводен курс по планиране на финансови средства от Ричард Марчинко.

    28.Как да не се подвеждаме по лъскави опаковки. Курс с диапозитиви от д-р по икономика К.Стоилов.

    29.Неоперативно премахване на пеньоара и ролките за къдрене-представяне от д-р Гълъбов на върховите постижения на група руски учени от Дубна.

Автор: Христо Панталеев