Results 1 to 12 of 12

Thread: Дайте съвет маняци?

  1. #1

    Default Дайте съвет маняци?

    Пичове знам ,че тук сте все маняци на Алфи,но Ви моля за голям съвет!
    Току що се прибирам от огледи по автокъщи (София) за Алфа 156.Оглеждах се за Алфа 156 1.8 ТС да е сива с лети джанти.
    За съжаление имаше тук-таме някоя Алфичка ,но черни и 2.0 ТС ,а сива нещо не си намерих-Т.Е. да ми хване окото и да е в добър вид поне! Същеврененно си харесах и БМВ 318 96г което също бе за 7000 лв.Та Ви моля да ми кажете плюсовете и минусите на Алфите 156-ца!!!
    принципно Алфата ми харесва много повече,но както повечето българи (купувайки 2-ра ръка коли) се замислям к'во ли дърво ще изям ( независимо от марката автомобил) .
    Досега съм карал все италянки ,а в момента Дедра ,но си ми клони душата към Алфа 156 и тва си е! Мине ли покрай мен такава и то сива ,немога да не се обърна след нея!

    Е братя маняци ,кажете ми между двете кое е по рентабилно да си взема?
    Алфата- която е по-красива ,но пък (зависи) чуплива
    БМВто - което харчи по 15 градско ,но пък е по -евтино за подръжка и по-здраво ( пак зависи от късмета)
    В голем филм сам в момента....

  2. #2
    Старши алфист marian's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Sofia-Ελλάδα
    Age
    57
    Posts
    939

    Default -

    ела утре на срещата и ще прецениш сам
    0888515205

  3. #3
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Приятел първо взимай кола, която ти е на сърце!
    Второ аз тръгнах за черна Алфа 1.8 и нявсякъде сиви и се връщам със сива 156 2.0 ама беше много запазена!
    Тази кола е мечта на баща ми поточно марката, а 156 му беше, както и на мене, на сърце!
    Успех!!!
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  4. #4
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default Re: Дайте съвет маняци?

    Quote Originally Posted by blackrider
    Алфата- която е по-красива ,но пък (зависи) чуплива
    БМВто - което харчи по 15 градско ,но пък е по -евтино за подръжка и по-здраво ( пак зависи от късмета)
    В голем филм сам в момента....
    Алфата е по-красива да!Но БМВ да е по евтино за поддръжка не мисля така!
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  5. #5
    BlackAngel Alfamaniak's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    639

    Default

    Алфата вземи няма да съжаляваш. Цените на частите са идентични
    Fiat Punto 1.9 JTD
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    64

    Default

    BMW в никакъв случай не е по евтино за подръжка.И аз имах дилема кво да си взема и търсих БМВ,все немско съм карал,но след месец търсене(аз задължително исках да е с верига ако е бмв)със зет ми видяхме една 156 в автовоз.Проследихме го и като разтовари я видях.Мръсна,цялата надрана,леко огъната врата,счупено огледало.Качих се вътре,запалих...двигателя мърка,грам масло няма да хвърли.Покарах я,вкарах я в обороти.Така да реве дизел не бях чувал.След седмица я купих.Въобще не съм търсил алфа,бях си казал бмв.За сега съм доволен много.По двигателя не съм пипал нищо, (освен консумативите който са задълже) а и Бобо каза че си е добре.
    Сменил съм един горен носач и задни накладки.
    Oще една дупка и се гръмвам с нож.
    156 2.4 JTD

  7. #7

    Default

    уффф ,прави сте да му е** май****.Алфата си ми е на с'рцето (както казват некой ора ) ще се влача още по горещите дни из софийските автокъщи и ша зяпам за "мойта" кола
    Благодаря на всички

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    64

    Default

    Ти нали не си очаквал в този форум да наклоним везните към нещо друго?
    Oще една дупка и се гръмвам с нож.
    156 2.4 JTD

  9. #9
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София / Кюстендил
    Posts
    417

    Default

    Колега аз има Алфа 156 сива с компресор 2000год имам и БМВ 328 купе 96год! Извинявай ама ти ако може да сравняваш двете коли, значи си луд! Виж ако сравняваш Алфата с БМВ е46 може, но в противен случай или робуваш на марката или не си добре!
    156 V6 turbo

  11. #11
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Quote Originally Posted by nkn66
    Колега аз има Алфа 156 сива с компресор 2000год имам и БМВ 328 купе 96год! Извинявай ама ти ако може да сравняваш двете коли, значи си луд! Виж ако сравняваш Алфата с БМВ е46 може, но в противен случай или робуваш на марката или не си добре!
    Три пъти четох и не разбрах кое по ти харесва

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София / Кюстендил
    Posts
    417

    Default

    Еми щом казвам, че Алфата трее да се сравнява със следващия модел на БМВ, според тебе кое по- ми харесва?
    156 V6 turbo

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •