Results 1 to 4 of 4

Thread: Каква е ролята на акумулатора при дизелите( 156 2.4 жтд)

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    64

    Default Каква е ролята на акумулатора при дизелите( 156 2.4 жтд)

    Въпроса ми е такъв.По каталог от 70 ампера до 130 ампера са подходящи за 156 2.4 жтд.Моя е 74 амперов...та като се пусне перката за охлаждане имам чувството че колицата е малко по-тромава и по-бавна.Внушавам ли си или има нещо.Абе знам че акумулатора за дизелите е доста важен,но ми е много интересно каква му е ролята(освен че палиш,фарове и т.н)
    Oще една дупка и се гръмвам с нож.
    156 2.4 JTD

  2. #2
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Внушаваш си За дизелите най-важен е важен стартовият ток
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  3. #3

    Default

    За дизела наистина е най-важен стартовия ток, понеже на двигателя му трябва повече мощност дравнено с бензинов, което води до по-дълбок разряд.
    По принцип ролята на акумулатора е да стартираш колата и когато е в покой (не е запалена) да осигурява необходимия ток ако има включени консуматори на ток - аудио, фарове и т.н.
    Относно въпроса за перките - няма връзка. След като двигателя запали и работи акумулатора единствено приема ток - тоест се зарежда. Всички консуматори вече не теглят ток от акумулатора.

    http://www.monbat.com/monbat.php?mb_men ... 1&page=faq

  4. #4

    Default

    За дизела наистина е най-важен стартовия ток, понеже на двигателя му трябва повече мощност дравнено с бензинов, което води до по-дълбок разряд.
    По принцип ролята на акумулатора е да стартираш колата и когато е в покой (не е запалена) да осигурява необходимия ток ако има включени консуматори на ток - аудио, фарове и т.н.
    Относно въпроса за перките - няма връзка. След като двигателя запали и работи акумулатора единствено приема ток - тоест се зарежда. Всички консуматори вече не теглят ток от акумулатора.

    http://www.monbat.com/monbat.php?mb_men ... 1&page=faq

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •