Results 1 to 5 of 5

Thread: Алфа 156 1.8 TS "Двигател, Окачване, Климатроник, Дефек

  1. #1

    Default Алфа 156 1.8 TS "Двигател, Окачване, Климатроник, Дефек

    Здравейте на всички! Нов съм във форума и искам да задам някои въпроси дори да ви се сторят малко глупави
    Първо не разбирам нищо от коли, ето че дойде време и аз да си купя една. Харесал съм си Алфа 156 1.8 TS. Не знам обаче какви проблеми дават. Ходих при един майстор и го питах за този модел, а той ми отговори , че били много зле от към ремонт т.е частите били безумно скъпи, а също така колатя нямала добра издържливост на амортизация т.е. частите и се чупели твърде бързо. Човека ми препоръча да си взема немски автомобил, но аз не мога да избия тази Алфа 156 от главата!
    Моля ви за малко помощ като ми разясните дали окачването на колата издържа на нашите лоши пътища, дава ли много дефекти, течове , ръжда, и т.н
    Благодаря ви предварително!
    Алтернативата на Алфата ми е Ауди А4! Така че ако някой може да ми каже компетентно мнение кое е по добро - Италианската красавица или немският олимпиец?
    Алфа Ромео 156 1.8 TS

  2. #2
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    На така наречения майстор му кажи да се ******** колата е със здрав мотор а окачването не е по скъпо за поддръжка от това на ауди и не се чупи повече от него просто пътищата са кофти . А и алфата е доста по ремонтно пригодна в сравнение с аудито особено за смяна на ангренажен ремък. И последно дизайнът на алфа не може да се сравнява с дървеното ауди
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    На така наречения майстор му кажи да се ******** колата е със здрав мотор а окачването не е по скъпо за поддръжка от това на ауди и не се чупи повече от него просто пътищата са кофти . А и алфата е доста по ремонтно пригодна в сравнение с аудито особено за смяна на ангренажен ремък. И последно дизайнът на алфа не може да се сравнява с дървеното ауди
    Този майстор едва ли е имал предвид точно AUDI като е говорил за "немска кола"
    Иначе и аз се влюбих в 156, но след два месеца търсене на перфектния JTD съм на път да се откажа от тази кола. Попадам само на разни гробници, а ако ще купувам бензин, то определено ще е BMW.
    P.S. Не ме разбирайте погрешно, в последно време станах голям фен на ALFA, но дизелът е нещо ново за мен и съм склонен на експерименти, докато ако става дума за бензинови коли имам повечко опит и предпочитам да заложа на нещо изпитано (от мен).
    Audi/BMW, скоро и ALFA

  4. #4
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Не знам защо мислиш че е рисковано да се купува дизелова алфа но ако прочетеш историята на дизеловите двигатели през 1992г Фиат започват разработка на дизелова акумулаторна горивна уредба с електронно управление малко по късно се включва и Бош и през 1997 Алфа ромео е първата кола със система комън рейл със микропроцесорно управление. Нека колегите със дизелите да споделят мнение. А относно бензиновите мотори на BMW лично съм се гонил със 318 и 320 купе и не мисля че са по добри от Алфата щото изостават с доста а пък и разхода не им е малък. Но все пак всеки си има вкус и предпочитание.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Не знам защо мислиш че е рисковано да се купува дизелова алфа...
    Не казвам че е рисковано, просто имам доста скромен опит с такива двигатели, досега не съм имал личен дизел и съответно не съм поддържал такъв. В този смисъл каквато и дизелова кола да взема би било един експеримент от моя страна. Искаше ми се да имам 156 2.4JTD, защото хем дизайна на колата ми допада, хем чувам доста добри отзиви за двигателя.
    Audi/BMW, скоро и ALFA

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •