View Poll Results: Алфа 147 1.6TS или 1.9JTD

Voters
82. You may not vote on this poll
  • 1.6 TS 120к.с.

    21 25.61%
  • 1.9JTD 116к.с.

    61 74.39%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: Алфа 147 1.6TS или 1.9JTD

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2007
    Location
    Plovdiv/Sofiq
    Posts
    62

    Default

    1,9 jtd от личен опит, няма да съжеляваш!!! Стига да си я гледате добре
    Alfa 147 1,9JTD '02, 4 doors
    Martial Arts - Aikido

  2. #17
    Cuore sportivo lyuli's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    София
    Posts
    428

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas
    От тези двата - 1,9 JTD

    Предимства:

    1. По икономичен
    2. Повече върви
    3. По удобен за каране е дизела
    4 По-лесно може да се продаде след време и по малко се обезценява
    5. При работа на климатика по малко се усеща защото има по голям въртящ момент , по мало дига и разхода при включен климатик
    6. Може да почне да върви много повече след едно чипче (Петко последно с такава чипната и със спортен филтър би с малко на Гиги 145 QV 150 коня чипвано )Макар това за майка ти да не е важно.
    7. Т.Спарк вече не го слагат в новите модели , докато 8 клапановия дизел продължават

    Негативи:
    1.По - скъп , ама все пак виж точки 1 и 4
    напълно съм съгласна с това мнение. аз съм супер доволна от колата. Вече 1 година я имам и нямам забележки.
    не бях карала дизел преди това и бях предубедена, но я взех, знаейки, че разходите ми за гориво ще паднат, което е факт. Двигателя е доста добре обезшумен. Има и добра динамика и мощност. Аз се притеснявах, че няма да мога да се изстрелвам по кръстовищата, но определено такъв проблем не съществува. Освен това сега като се върнахме от морето дигнахме 200 без проблем. и това със среден разход 4,7/100 (като сме карали на отиване по подбалканския, а не по магистралата)
    освен това е супер удобна за каране, маневрена.
    за това че е една от най-красивите коли мисля че няма смисъл да пиша ))))))
    извод - 1,9 JTD
    Alfa Romeo Crosswagon Q4 ex ones: Alfa Romeo 166TS, Alfa Romeo 147 1.9JTD & 145 1,6 boxer

  3. #18
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Това да се чува(чете)

    Quote Originally Posted by DiabL0
    нема се плашиш пич... взимай !
    Има едно единствено условие зада купиш колата- ДИАГНОСТИКА !!!
    Ако всичко и е наред, НИКОГА НЯМА ДА ВИДИШ СЕРВИЗ !!
    Ходих във фирма която се занимава с внос на коли от Германия(като основно колите им са по 100 000+лв) и сега чакам оферта, като ми дадоха гаранция за автомобила и съм склонен да им вярвам, цената очаквам да е доста по-висока от тези в mobile.bg, но да се надявам, че не са чак такива кожудери
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  4. #19
    Болен алфист pent's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,164

    Default

    ми много вероятно да са кожодери

    очаквай цена 2-3к повече от тези в мобилето
    Alfa Romeo 145 1.6 16V TSpark '98

  5. #20
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Quote Originally Posted by pent
    ми много вероятно да са кожодери

    очаквай цена 2-3к повече от тези в мобилето
    Ако е до 2-3 мога да го понеса, при положение, че е перфектна ... но ми обещаха отговор да седмица и след като им звънах днес казаха, че още не са намерели
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  6. #21
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Quote Originally Posted by pent
    ми много вероятно да са кожодери

    очаквай цена 2-3к повече от тези в мобилето
    Ако е до 2-3 мога да го понеса, при положение, че е перфектна ... но ми обещаха отговор да седмица и след като им звънах днес казаха, че още не са намерели
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  7. #22
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    И така имаме развитие след месец чакане(при обещана най-много седмица) ми звънаха да ми кажат, че имат 145 ... разбрахме се да отида пак, за да поговорим.Жената, която отговаря за вноса обеща специално отношение към Алфите , каза доста вярни неща - че е кола, която се нуждае от специално отношение и т.н., но имаше неща, с който ме закопа ...
    1.Каза, че щом съм Алфист трябва да знам, че над 120 000 моторите им гърмели ... ГРЕДА
    2.После почна да ми обясняна за моторите колко масло горели и завърши с "да кажем така - алфите горят повече масло от другите коли" отново изненадан
    Като попитах за ориентировъчна цена отговора беше ... не мога да отговоря точно може да е 20 000 може и да е 30 000 като даните, който съм им дал е да е с големия (120к.с.) бензинов или дизел 116к.с. като предпочитам дизела, кожен салон от 2002 нагоре и навигация по възможност.
    Сега чакам да вида какво оферта ще измъдрят, но честно казано не ми се дават повече от 20 000 особено, ако е без навигация !
    ПП. А и с тва за маслото и гърменето на моторите ме хвърли в тъча
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  8. #23
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    Quote Originally Posted by nastybg
    А и с тва за маслото и гърменето на моторите ме хвърли в тъча
    Това и мен ме хварли в тъча Само за 147 или за всички алфи става на въпрос, щото мойта е на около 150 000км и грам масло не хварля и двигатела си пее, пък и малко от хората в нашия форум притежават алфа на под 100 000км а аз не съм чул да се оплакват от изгърмели двигатели Най вероятно са искали да ти пробутат някой Голф тъка да знаеш, за тва са ти наговорили един тон глупости
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  9. #24
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Ямбол
    Posts
    24

    Default

    Quote Originally Posted by nastybg
    И така имаме развитие след месец чакане(при обещана най-много седмица) ми звънаха да ми кажат, че имат 145 ... разбрахме се да отида пак, за да поговорим.Жената, която отговаря за вноса обеща специално отношение към Алфите , каза доста вярни неща - че е кола, която се нуждае от специално отношение и т.н., но имаше неща, с който ме закопа ...
    1.Каза, че щом съм Алфист трябва да знам, че над 120 000 моторите им гърмели ... ГРЕДА
    2.После почна да ми обясняна за моторите колко масло горели и завърши с "да кажем така - алфите горят повече масло от другите коли" отново изненадан
    Като попитах за ориентировъчна цена отговора беше ... не мога да отговоря точно може да е 20 000 може и да е 30 000 като даните, който съм им дал е да е с големия (120к.с.) бензинов или дизел 116к.с. като предпочитам дизела, кожен салон от 2002 нагоре и навигация по възможност.
    Сега чакам да вида какво оферта ще измъдрят, но честно казано не ми се дават повече от 20 000 особено, ако е без навигация !
    ПП. А и с тва за маслото и гърменето на моторите ме хвърли в тъча
    Не мога да трая когато се пишат за италианките такива глупости , особенно след този невероятен технически прогрес който направиха през последните години!
    В момента няма производител, който да не търси сътрудничество с ФИАТ за дизеловите мотори JTD - това си е тяхна разработка и те диктуват развитието на тази система! А, доста автопроизводители, направо им поръчват готови мотори - много дълга тема....!

    За Алфа 147 - какво да ти кажа!?

    От, около месец съм горд собственник на Алфа 147 1.9JTD 16v - 140 к.с.
    Невероятен автомобил - динамика, скорост, икономичност, стабилност, всичко за което можеш да си мечтаеш!
    Карал съм почти всички актуални италиански автомобили, но този е перфектно балансиран, прецизно окачване и този мотор......, дълга тема!
    Така, че няма много за мислене по отношение на избора 147 JTD !!!
    ALFA 147 1.9JTD 16v -

  10. #25
    Запален алфист Член на клуба dellltata's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    софия
    Age
    51
    Posts
    483

    Default

    взема дизела и изобщо непитай.няма гледам откогае темата щото няма значиние.всички коит очетат това да знаят.
    ЯКО ДИЗЕЛ И ТОВА Е ИСТИНАТА.
    ИТАЛИЯ СЕ Е ПОБЪРКАЛА ПО ДИЗЕЛА-та кои смение РАЗБИРАЧИТЕ та се чудим.с двете ръце за печките
    75 2.0 т.с 146HP ланча делта 1.6 16 103 HP
    kavasaki zzr-600 100 жребеца
    147 1.9 JTD 115 HP тел.0899 80 80 54

  11. #26
    Запален алфист Член на клуба dellltata's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    софия
    Age
    51
    Posts
    483

    Default

    опс ми питай керето алфата дали искада смени печката за несва бензинка? да четеш после отговор
    малейййййй
    75 2.0 т.с 146HP ланча делта 1.6 16 103 HP
    kavasaki zzr-600 100 жребеца
    147 1.9 JTD 115 HP тел.0899 80 80 54

  12. #27
    Cuore sportivo lyuli's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    София
    Posts
    428

    Default

    Quote Originally Posted by nastybg
    .......
    1.Каза, че щом съм Алфист трябва да знам, че над 120 000 моторите им гърмели ... ГРЕДА
    2.После почна да ми обясняна за моторите колко масло горели и завърши с "да кажем така - алфите горят повече масло от другите коли" отново изненадан
    Като попитах за ориентировъчна цена отговора беше ... не мога да отговоря точно може да е 20 000 може и да е 30 000 като даните, който съм им дал е да е с големия (120к.с.) бензинов или дизел 116к.с. като предпочитам дизела, кожен салон от 2002 нагоре и навигация по възможност.
    Сега чакам да вида какво оферта ще измъдрят, но честно казано не ми се дават повече от 20 000 особено, ако е без навигация !
    ПП. А и с тва за маслото и гърменето на моторите ме хвърли в тъча
    wow, нямам думи, какви глупости са ти наговорили, според мен трябва да видиш някое друго място за внос на коли, аз тия не бих ги търпяла.

    предишната ми кола 145-боксер НИКОГА не е имала проблем с двигателя, нито масло е хар4ела, нищо такова (продадох я на 150 хил. км). Вярно с окачването имах малко занимавки, но мисля това е нормално за БГ. 147-цата я карам от 1 година и все още не се чува никакво трополене, нищо. Мисля че имат голям напредък с окачването при нея (и то пак си зависи как я караш, ако носиш строителни материали, няма да оцелее за дълго сигурно
    за двигателя на 147-цата за сега няма забележки (абе изобщо за цялата кола нямам никакви забележки
    Alfa Romeo Crosswagon Q4 ex ones: Alfa Romeo 166TS, Alfa Romeo 147 1.9JTD & 145 1,6 boxer

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •