Results 1 to 8 of 8

Thread: И ПАК ЗА НАВИГАЦИЯ

  1. #1
    започва да се пристрастява 7171's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    СОФИЯ
    Age
    53
    Posts
    78

    Default И ПАК ЗА НАВИГАЦИЯ

    Здравейте колеги... Разбрах от форума че нажигацията от преди 2003 не струва /за 166 ца/, но в мойта имам всички кабели /свалена е от тарикатите/ - Въпроса ми е - Може ли да се постави друга навигационна система и доколко е съвместима за да я виждам на дисплея. Благодаря предварително!
    ALFA ROMEO 166 2.4 JTDm '04 NEW
    LANCIA PHEDRA 2.2 Jtd '02 - Older
    ALFA ROMEO 166 2,4 JTD '98 - Older

  2. #2
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Кабелите не винаги са изкарани при всички 166. В повечето случай ги има, за да може по-лесно да се монтира навигация допълнително. Не е сигурно дали си имал навигация. Единствения сигурен начин да провериш е наличието на GPS антена на покрива, обаче - има два вида антени, които външно по нищо не се различават.

    При тази, която е само за радио, от основата излизат 2 кабела. Единия от тях отива в антенен усилвател, другия не знам за кво е.

    При тази, която е за радио и GPS ( GPS-приемника е разположен в основата на антената, там където ляга на каросерията) от антената излизат 5 кабела. Един отива в антенен усилвател, а 2 отиват към навигационния блок, но но неясни причини минават през дясната задна част на багажника, дето има една кутия с бушони и релета.

    Само че за да разбереш това, трява да разглобиш половината кола и определено не си струва.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  3. #3
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    А не мога ли просто като купувам колата да го накарам продавача да ми вкл. GPS-а и да ми покаже къде се манирам на местността?
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  4. #4
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by leshoiad
    А не мога ли просто като купувам колата да го накарам продавача да ми вкл. GPS-а и да ми покаже къде се манирам на местността?
    Не може, защото няма карти на изток от Австрия.



    Ако си в Западна Европа - би могло да стане.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Да но ако отидеш на NAV от бордовия комп. и дадеш инфо, ще ти покаже location с едни данни изписани с цифри. Това са GPS данни. ако няма навигациа като отидеш на това меню ще ти каже че няма нав. иначе.
    Alfa Romeo - 166, 2.4 JTD
    Малагути Мадисон 400 cc.

  6. #6
    Запален алфист aMoHuaK's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Добрич-TX
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    На мен ми исписва че няма навигация! Не мога да дам на инфо или нещо друго
    We Dont Drive FasT,We JusT Fly Slowly ! ! ! http://www.metacafe.com/watch/1027834
    ex Alfa 166 2.0 T.Spark ex Alfa 156 2.0 T.Spark, ex Alfa 156 1.8TS Ауди А4 Авант ТДИ, BMW 7, Ауди А6 Т и др

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    124

    Default

    Quote Originally Posted by leshoiad
    А не мога ли просто като купувам колата да го накарам продавача да ми вкл. GPS-а и да ми покаже къде се манирам на местността?
    може,ще ти изпише едни цифри и записваш тези цифри,после отиваш у дома или там където ползвашPC,и с "GOOGLE EARTH"ще ти покаже точно къде си бил в момента в който си записал цифрите.колата ще трябва да има и диск.
    на мен сега ми иска NAVcode и май никой не знае какво да правя.
    ALFA ROMEO 166 2.0 T.Spark

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    варна
    Posts
    18

    Default

    и аз нямам диск за навигацията, но като я включа ми показва координатите по паралел и меридиан, надморската височина, с колко сателита има връзка в момента и ми излиза компас. сега съм пуснал връзки да ми намерят диск и като(ако) го взема ще пусна нова тема, че който го иска да му го дам.
    alfa 147 2.0 ts

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •