Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38

Thread: Help:Покупка на Alfa 166

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    15

    Default Help:Покупка на Alfa 166

    Искам дави попитам значи решил съм да взимам Алфа Ромео 166 2.5 JTD някой може ли дами каже какви са минусите на тази кола и какви са плюсовете
    Какъв е разхода на автомобила в София и извън града и колко парички са частите какво се троши най-често на наще хубави пътища и примерно колко струват шарнирите и всичките тези на ходовата част искам примерно дами кажете ква е разликата в Alfa 166 & Opel Astra като на куките смисъл примерно е така даго направи някой който разбира

    Шарнир за Опел 10лв
    Шарнир за Алфа 5лв

    Моля пишете ми на Скайп FILIP_KYTEV и тук в темата много ще съм благодарен ако ми помогнете
    ALFA ROMEO 166

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    15

    Default Re: Help:Покупка на Alfa 166

    Quote Originally Posted by pinko
    Quote Originally Posted by NAKAZATEL
    Искам дави попитам значи решил съм да взимам Алфа Ромео 166 2.5 JTD някой може ли дами каже какви са минусите на тази кола и какви са плюсовете
    Какъв е разхода на автомобила в София и извън града и колко парички са частите какво се троши най-често на наще хубави пътища и примерно колко струват шарнирите и всичките тези на ходовата част искам примерно дами кажете ква е разликата в Alfa 166 & Opel Astra като на куките смисъл примерно е така даго направи някой който разбира

    Шарнир за Опел 10лв
    Шарнир за Алфа 5лв

    Моля пишете ми на Скайп FILIP_KYTEV и тук в темата много ще съм благодарен ако ми помогнете
    Купи си Орел. На Алфата се сменят целите носачи и са доста скъпички.
    Искам дами кажеш нещо повечко ако можеш защото всички викат скъпа скъпа ама просто не мога да избера друга кола тая Алфа 166 е просто уникална Можеш ли дами кажеш колко пари струват примерно носачите и тези работи по-ходовата част
    ALFA ROMEO 166

  3. #3
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default Re: Help:Покупка на Alfa 166

    Quote Originally Posted by NAKAZATEL
    Искам дави попитам значи решил съм да взимам Алфа Ромео 166 2.5 JTD някой може ли дами каже какви са минусите на тази кола и какви са плюсовете
    Какъв е разхода на автомобила в София и извън града и колко парички са частите какво се троши най-често на наще хубави пътища и примерно колко струват шарнирите и всичките тези на ходовата част искам примерно дами кажете ква е разликата в Alfa 166 & Opel Astra като на куките смисъл примерно е така даго направи някой който разбира

    Шарнир за Опел 10лв
    Шарнир за Алфа 5лв

    Моля пишете ми на Скайп FILIP_KYTEV и тук в темата много ще съм благодарен ако ми помогнете
    Купи си Орел. На Алфата се сменят целите носачи и са доста скъпички.

    Но съотношението би изглеждало така:

    Шарнир за Опел 10лв

    Носач за Алфа (преден долен) 250 лв

    Носач за Алфа (заден долен) 450 лв.

    Опред са два носача, а отзад са 4. 450 лева струва само единия.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    15

    Default

    А изобщо заслужава ли си тази кола защото е супер голяма знаеш ли какъв разход дава тук в София специялно този дизеловия мотор някъде по-евтини части имали не съм казал че харесвам Опел просто дадох пример
    ALFA ROMEO 166

  5. #5
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Засружава си. Но това не е кола, за която основният аргумент при покупка е ниският разход и евтините консумативи.

    Моята 166 ми гори средно 5,8-6,3 на дълъг път и 7,3-7,8 в града.

    Ако се търси икономичност и евтина подръжка, всеки Орел или Холцваген е по-добрия избор. Мен обаче ме е гнус да се возя на такива коли.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    15

    Default

    А ти можеш ли да кажеш горе доло какъв е разхода на Алфата тук в София защото това ще ми е първия автомобил все пак съм на 19 и много ми харесва но не искам и да давам по 1000лв на три месеца за нея
    ALFA ROMEO 166

  7. #7
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by NAKAZATEL
    А ти можеш ли да кажеш горе доло какъв е разхода на Алфата тук в София защото това ще ми е първия автомобил все пак съм на 19 и много ми харесва но не искам и да давам по 1000лв на три месеца за нея
    В задръстванията може и 8-9, даже 10 да гори.

    Но горивото е най-малкият разход по този автомобил, даже и да е 3.0 V6 бензин.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    15

    Default

    Quote Originally Posted by pinko
    Quote Originally Posted by NAKAZATEL
    А ти можеш ли да кажеш горе доло какъв е разхода на Алфата тук в София защото това ще ми е първия автомобил все пак съм на 19 и много ми харесва но не искам и да давам по 1000лв на три месеца за нея
    В задръстванията може и 8-9, даже 10 да гори.

    Но горивото е най-малкият разход по този автомобил, даже и да е 3.0 V6 бензин.
    В какъв смисъл го каза най-малкия разход в този автомобил
    ALFA ROMEO 166

  9. #9
    Запален алфист aMoHuaK's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Добрич-TX
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    Като смениш веднъш окачването ще разбереш Абе пак зависи.. ако знаеш как да си намираш части не е толкова скъпа.. Казвам от моя гледна точка... Но всравнение с другите коли, пак си е по скъпа
    We Dont Drive FasT,We JusT Fly Slowly ! ! ! http://www.metacafe.com/watch/1027834
    ex Alfa 166 2.0 T.Spark ex Alfa 156 2.0 T.Spark, ex Alfa 156 1.8TS Ауди А4 Авант ТДИ, BMW 7, Ауди А6 Т и др

  10. #10
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    По тази кола всичко е скъпо с нищо не може да се сравнява с астрата . Моята я купих преди месец и вече и навъртях към 8000 и да ти кажа няма такъв кеф като да караш такава кола, за тия километри освен първоначалните болежки друго не съм пипнал ама още е рано да кажа че е здрава. Разход извънградско минимален дадох 5.4 максимален 7 като това 7 е каране с 200 почти цялата магистрала до Чирпан после 140 със яки изпреварвания и на бургаската магистрала 160-180. Градско вечер дава 6-7 , нормално 7-9, в големи задръствания и ръчкане 10 ако не ръчкаш 9 абе над 10 трудно да я качиш.

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    sofia
    Posts
    155

    Default

    Quote Originally Posted by pinko
    ....

    Ако се търси икономичност и евтина подръжка, всеки Орел или Холцваген е по-добрия избор. Мен обаче ме е гнус да се возя на такива коли.
    Pinko това е лафа на седмицата.
    alfa romeo 166 2.4 jtd

  12. #12
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Вярно е железен лафа

    Ама Пинко по полека го давай бе човек, ще вземе някой твой шеф да прочете какви ги пишеш и току виж си останал без работа
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  13. #13

    Default

    NAKAZATEL като за първа кола и човек на 19 години 166 2.4 D не е твоята кола ...... Поддръжката и е много скъпа , естествено не ти знам финансовото състояние но .........
    помисли за 145/146 нещо , да си купиш стара лимузина ще се хвърлиш в големи приключения с ремонтите ...

  14. #14

    Default

    NAKAZATEL като за първа кола и човек на 19 години 166 2.4 D не е твоята кола ...... Поддръжката и е много скъпа , естествено не ти знам финансовото състояние но .........
    помисли за 145/146 нещо , да си купиш стара лимузина ще се хвърлиш в големи приключения с ремонтите ...

  15. #15
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Всички които са си купили голяма и скъпа кола за първа кола след това са съжалявали. Дори и най-големите инати. По добре си купи 145 или 155 в краен случай. Рано или късно ще ме разбереш какво имам в предвид, то не може да се обясни.
    Alfa Romeo 75 24V

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •