View Poll Results: Алфа 147 2002г. или Ауди А3 1999г.?

Voters
71. You may not vote on this poll
  • Алфа

    58 81.69%
  • Ауди

    4 5.63%
  • Абе спасявай се сам

    9 12.68%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Алфа 147 2002г. - струва ли си парите?

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    7

    Default Алфа 147 2002г. - струва ли си парите?

    Здравейте! Цял живот слушам колко се чупят италианските коли, колко им е скъпа поддръжката, как няма добри сервизи и майстори за тях и т.н. Сега обаче се зарибих по Алфа 147 (като че ли 1.6 бензин ми допада най-много) - за тоя клас кола, тази година и за тия пари няма друга такава! Гледам ги по сайтовете и мисля след месец-два да ходя до Германия или Швейцария да си купувам кола - чудя се Алфа 147 2002г. или Ауди А3 1999-2000г. - бих дал някъде около 10-11 хил.лв. или еквивалента в евро. Най-вероятно ще реша на място, но засега предпочитам Алфата. Единственото, което ме притеснява е, че в Бургас май няма свестен сервиз на Алфа. Вярно, че от 2002г. колата тъкмо ще е разработена и е по-вероятно да има по-малко неща за сменяне от Ауди А3 1999г., но все пак е кола на старо - все нещо ще й има...Освен това много бързо им пада цената на Алфите, пък и като слушам повечето хора, едва ли не след 2-3 години ще съжалявам ако си купя Алфа....Моля ви за вашето мнение, знам че няма да е безпристрастно, но е важно за мен...И ако може някой да ми каже къде в Бургас има свестен сервиз, както и най-честите неща, които се развалят на този модел...

  2. #2
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Първо виждам, че си се насочил към бензиновата(аз се колебаех), но след като попрочетох форума и чух мнението на колигете се разубедих ...
    ето ти линк към темата:
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=13683
    Гласувах за Алфата, но едва ли си очаквал друго в Алфа форум
    ... сега за 10-11к зависи какви екстри искаш, но ако търсиш 147-ца с всички екстри(без навигацията) и искаш да е в перфектно състояние трябва да добавиш още някой лев (лично мнение от това което съм видял досега)
    Еми това е, ако си истински почитател на италиянките Алфата, а и аудито е по-старичко все пак е от 90-те
    Надявам се да съм ти бил полезен до някъде
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  3. #3
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    за тия пари Алфата ще е кош

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    7

    Default за тия пари....

    Еми аз мога да се кача и до 12-13, ама знам ли колко ще трябва да дам после за ремонти и консумативи...Гледах в mobile.de за по 4500-6500 евро имаше доста....Пък то и аудито ще е кош за тия пари
    Колкото до екстрите - да има климатик, мин 2 еърбега, ел-стъкла, ABS и лети джанти. Не ща навигации, кожи, автопилоти, отопляеми седалки и подобни лиготии...

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    294

    Default

    виж в audibg.com, някакъв пич продаваше А3 1,6 2000г за около 12хил, можеш да си я прегледаш в сервиз
    147 1.6 TS

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default

    Ауди А3 1.6 е куц кон (сори ако обиждам някого) от 1.8 нагоре става

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    7

    Default

    Ми не знам дали е куц кон, за такова купе двигател 1.6 ми се струва достатъчен - и за Ауди, и за Алфа - в случая искам да се извиня на състезателно настроените читатели на форума (които най-вероятно преобладават

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by viliivanov
    Ауди А3 1.6 е куц кон (сори ако обиждам някого) от 1.8 нагоре става
    За 1.8Т ли говориш? Защото 1.8 също си е куц кон
    Audi/BMW, скоро и ALFA

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default

    Точно така. 1.8Т е добрия мотор ама бил много бъгав. така са ми казвли, не знам със сигурност

  10. #10

    Default

    А3 е красива и ми харесва повече от 147, за здравина както на мотора така и на колата няма смисъл да се говори, сега аз пред А4 избрах 156, но мнения много

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    43

    Default

    Влизал ли си в 147?
    А запалвал ли си я да чуеш за какво става дума, или дори да я подкараш малко по възможност?
    Направи го и после пак пиши, да видим дали са изчезнали колебанията ти

    П.П. Аз съм със 156, но си признавам че първо се бях насочил към 147, точно тя ме зариби по алфите
    Alfa 156 1.8 TS '99
    --------------


  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2007
    Location
    Plovdiv/Sofiq
    Posts
    62

    Default

    Алфа колега, алфа зимай. Влезнеш ли вътре, чуеш ли двигателя, запалиш ли и гумите и забравяш за аудито.
    Alfa 147 1,9JTD '02, 4 doors
    Martial Arts - Aikido

  13. #13
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    Това е малко странен избор ... а3то е с 3 години по-старо, както си писал. Със сигурност (средно статистически -тук сигурно ще отнеса критиките) Аудито ще е по-лесно за поддържане (говоря не за често сменяните консумативи, а за окачване и други недай си боже ремонти по двигател все пак е типаж - ГОЛФ!)). Като фен бих избрал Алфата защото от нейна страна, ти дава Дизайн който Ayди и до днешни дни не може да достигне,пъргавост (ако говорим за 1.6 двигателите и на 2та модела) , и най вече насладата да караш такава кола.За икономичност предполагам че ще са +-0.5л. разлика. Има една приказка "качиш ли се в Алфа , трудно може да слезеш от нея" ,хайде да не сравнявам повече че не съм много компетентен (карал съм и 2те коли но с различни от 1.6 двигатели). За мен Алфата е с предимство въпреки недостатъците си!
    155 1.8 8v SUPER MY95

  14. #14
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Тя и темата е странна, с дата на последния пост от преди 4 години

  15. #15
    Прохождащ Алфист Nimi's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    59
    Posts
    201

    Default

    Стига бе

    Цените на алфите да не би да са скочили ?!?!
    Аз моята е платих на около 9к.. преди 2 години.. хаха.. от преди 2 години

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •