Page 15 of 39 FirstFirst ... 5131415161725 ... LastLast
Results 211 to 225 of 585

Thread: ремонти и подобрения по алфа 166 - с цени

  1. #211
    Младши алфист jaboka_'s Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    7

    Default

    здравейте след като преди две седмици купих моята едва сега успях да я обслужа:
    1.масло селения,маслен филтър,горивен филтър,въздушен филтър,филтър на купето,ангренажен пемък със двете ролки-374 лв + 120 лв труд
    2.предни спирачни мъркучи-30 лв + 20лв за труд и спирачна течност за доливане
    3.гуми 2 броя 215/55/16 - 70лв по 35 лв гумата втора употреба но с грайфер 8-9мм + 36лв труд за размчна на предни със задни,монтаж на новите,изправяне на една джанта и баланс на всички
    4.прееба се динамото по морето 120лв ремонт + 60 лв труд на Поморие
    всичко освен динамото е правено в един и същи сервиз в софия
    мислч скоро да не пипам нищо друго


    ---------- Post added at 12:23 ---------- Previous post was at 12:20 ----------

    грешката е моя
    имам да сменям машинки на десните врати 4е нещо не бачкат но ще търсч втора употреба че нови за нещо скъпички и като намеря ще пиша за цена

    alfa 166 2.4JTD 170hp
    alfa 147 1.6TS 106hp

  2. #212
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by jaboka_ View Post
    ...имам да сменям машинки на десните врати 4е нещо не бачкат но ще търсч втора употреба че нови за нещо скъпички и като намеря ще пиша за цена
    Ами ти вече си имаш втора употреба, за какво са ти други втора употреба? С тия машинки няма какво да се направи, освен да ги смениш с нови или ... колата да ти стои отключена.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  3. #213
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Ами ти вече си имаш втора употреба, за какво са ти други втора употреба? С тия машинки няма какво да се направи, освен да ги смениш с нови или ... колата да ти стои отключена.
    Тука от личен опит и анализи мога леко да споря
    Единствения проблем са четките на едно малко моторче за които съм 110% сигурен че може да се вземат други четки, да се офирмят за това моторче и това е.
    Дури съм сигурен че може да се намери същя или подобен - бях пуснал една тема да питам за мнение но на никого не беше интересно явно...
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  4. #214
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Направо се слагат китайски от 15 лева, захваща се за тела на копчето, което стърчи до прозореца и воала - работи безотказно и е ново

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #215
    Младши алфист jaboka_'s Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    7

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Ами ти вече си имаш втора употреба, за какво са ти други втора употреба? С тия машинки няма какво да се направи, освен да ги смениш с нови или ... колата да ти стои отключена.
    ми те мойте работят ама като натисна алармата да заключи и започват да заключват и отключват и съм ги откачил(така беше като я купих).ходих на майстор за аларми и ме пратиха да си търся машинки.все още не съм намерил ако някой знае как да ги оправя без да купувам нови да пише на ЛС

    alfa 166 2.4JTD 170hp
    alfa 147 1.6TS 106hp

  6. #216

    Default

    Quote Originally Posted by jaboka_ View Post
    ....ако някой знае как да ги оправя без да купувам нови да пише на ЛС
    Колега,една машинка струва от 5лв. до 10лв.Как според теб се оправя такава машинка?
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  7. #217
    Младши алфист jaboka_'s Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    7

    Default

    има за 5 има и за 15(с 3 кабелчета с 5 кабелчета видял съм ги) но в тоя сервиз където ходих за аларми ми казаха 4е тея били някакви специални иначе до сега да бях си порачал 100 пъти.а колата я имам от 2-3 седмици и все още не съм много в час със всичко.за това питам колега
    благодаря за отговора все пак.значи ще си поръчам щом стават

    alfa 166 2.4JTD 170hp
    alfa 147 1.6TS 106hp

  8. #218
    болен от алфрит joros's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София, Пазарджик
    Posts
    62

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa View Post
    Колега,това че си перфекционист не е лошо,ама ако човек,който не е имал такава кола и почти се е навил да си вземе,като чете постове като твоя,ще бъде разубеден почти толкова бързо,колкото е бърза алфата.Колкото повече й се тресеш на една кола,толкова повече ядове ще ти сздава!
    Ами в интерес на истината колата не ми създава никакви ядове, нещата, които съм сменил си бяха за смяна при покупката още и ми бяха подробно обяснени от продавача. От както писах до момента съм минал 10к км., от които приблизително 85% извънградско шофиране и да чукнем на дърво всичко е наред, дори ме изнедва с нисък разход - за целия този пробег е гълтала средно 9,8 л/100.
    Нали все пак за това е темата - хората да са подготвени какво ги очаква рано или късно и да не се окаже, че са отхапали повече, отколкото могат да сдъвчат. Аз преди да си взема моята проучвах модела и проблемите му дълго време в настоящия и чужди форуми, както и се консултирах с компетентни лица и не се разубедих. Ни най-малко, даже с нетърпение очаквах момента, в който ще намеря подходящата за мен. Смятам, че тези коли не са all things to all men, искат си качествена поддръжка и внимателно каране, особено на нашите пътища.
    Който се разубеждава лесно да си взима народната кола и да се наслаждава на посредствено пътно поведение и липса на усет за управление.
    Diesel is the fuel of Satan

    1999 Alfa Romeo 166 3.0 V6, Aurora Nuvola Pearl

  9. #219
    Младши алфист jaboka_'s Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    7

    Default

    смених машинките с тея китайските 2 машинки по 8 лв.сменил съм и подгряващите свещи 5 бр по 22 лв с отстъпката 98лв.прееба се и турбото рециклирано от real turbo 740 лв.за труд незнам все още че не съм прибрал колата от сервиза като я взема ще пиша


    труд 150лв + 2 литра масло СЕЛЕНИЯ ТУРБО ДИЗЕЛ 50лв + 30лв добавка за маслото
    Last edited by jaboka_; 07-10-2011 at 12:02.

    alfa 166 2.4JTD 170hp
    alfa 147 1.6TS 106hp

  10. #220
    Младши алфист jaboka_'s Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    7

    Default

    нова аларма китайска някаква 45 лв
    махане на старата и слагане на новата 40 лв в младост
    Last edited by jaboka_; 27-10-2011 at 13:58.

    alfa 166 2.4JTD 170hp
    alfa 147 1.6TS 106hp

  11. #221
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Четки на стартера - 14 лв..
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  12. #222
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Ааа и аз смених четки на стартера на ЖТД-то на от магазин Косер на цена 15 лева и труд пак някъде толкова ....общо ми взеха 29,40лв.
    Сваляне качване моя милост.Сега стартера е като картешница.А се чудих защо преди ксенона ми не пали всеки път!
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  13. #223
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    240лв за 6-те тампона на предните долни носачи
    120 лв за рецицлиране на шарнирите
    110 лв предни накладки
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  14. #224
    започва да се зарибява Murderer's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    147

    Default

    От вчера съм с нов комплект съединител"Валео",нов термостат+антифриз,2 чисто нови горни предни и единият преден долен(рециклане-като нов)носачи-всичко това за по-малко от 1000лв.Направо съм изумен все едно карам друга кола-честна пионерска.Много бладораности на момчетата от "Джили Карс"-Варна

  15. #225
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by Murderer View Post
    От вчера съм с нов комплект съединител"Валео",нов термостат+антифриз,2 чисто нови горни предни и единият преден долен(рециклане-като нов)носачи-всичко това за по-малко от 1000лв.Направо съм изумен все едно карам друга кола-честна пионерска.Много бладораности на момчетата от "Джили Карс"-Варна
    По колко са горните-предни носачи?
    166 TS 2.0 1999 ГИ

Page 15 of 39 FirstFirst ... 5131415161725 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •