Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 64

Thread: От доста време споря с един от феновете на БМВ

  1. #16

    Default

    БМВ-то е тромаво на старта. До 2-а, 3-а Алфата ще го държи, но след като набере толовището няма спиране и БМВ-то ще дръпне

    п.с. Митак вм84а е 117 коня (колко от тях са на паша е друга работа )

  2. #17

    Default

    Ето и аз как мисля.Мисля че на всички ни е ясно че Баба Алфа е с нафтова помпа която не зависи от никакви електроники , докато БМВто има ...
    Затова , Скачаш на педала на Алфичката , нагнетателната помпа пълни интензивно цилиндрите с нафта , тя пуши , гумите свирят , не може да стъпи.А БМВто до колкото знам има електроники и те пускат горивото , спрямо изгорелите газове и точно за това не може да бие Алфата.

  3. #18

    Default

    егати желязната логика имаш

  4. #19

    Default

    Кефо, ми ако не друго майна то поне пушек повече ще има , а нека не забравяме че турбото се задейства именно от пушека.

  5. #20
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by Цветан Атанасов Янакиев
    Ето и аз как мисля.Мисля че на всички ни е ясно че Баба Алфа е с нафтова помпа която не зависи от никакви електроники , докато БМВто има ...
    Затова , Скачаш на педала на Алфичката , нагнетателната помпа пълни интензивно цилиндрите с нафта , тя пуши , гумите свирят , не може да стъпи.А БМВто до колкото знам има електроники и те пускат горивото , спрямо изгорелите газове и точно за това не може да бие Алфата.
    -На мойта зависи,батка
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  6. #21
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa
    Quote Originally Posted by Цветан Атанасов Янакиев
    Ето и аз как мисля.Мисля че на всички ни е ясно че Баба Алфа е с нафтова помпа която не зависи от никакви електроники , докато БМВто има ...
    Затова , Скачаш на педала на Алфичката , нагнетателната помпа пълни интензивно цилиндрите с нафта , тя пуши , гумите свирят , не може да стъпи.А БМВто до колкото знам има електроники и те пускат горивото , спрямо изгорелите газове и точно за това не може да бие Алфата.
    -На мойта зависи,батка

    и по-добре, че зависи

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  7. #22

    Default

    [b]virusalfa написа
    -На мойта зависи,батка

    Да , ама на мойта барака не зависи :craybaby;

  8. #23

    Default

    Нали знаеш какво става като и скочиш на педала.Някои ако е види пo от далечко в такъв момент ще се зачуди дали този черен дим е от ауспуха или от гумите.А всъщност и от двете.Изгорелите газове са много , и развъртат турбото интензивно , а и двигателят също подивява , независимо че алфата си е близо 2тона и половина , а гумите 215 (поне на мойта) тя не само ги превърта , ами освен 4е на 2 , и на 3 , та дори и на 4та предавка , като я понатиснеш в оборот.

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    40

    Default

    назнам за 525 тдс ама оня ден на магистралата се понастървих със едно бмв 524тд и няма на4ин неможе дасе опре на алфата та дори 4е моита ко4инка е със главоболие до 140 бе6е до мен ама после не6то се изгуби а за 525тдс това са коли със наи слабите и податливи към пукане глави имам приятел с такова като си оправя колата 6те му предложа даги пробваме ама мисля 4е 6те го изям но на дълго нямам на4ин сигурен съм каралсъм неговото и на магистралата и след 170 пак набира и то добре и стои добре

  10. #25
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default 155

    стифа си я ръчкал,пък ти,бе,чакай да я оправим поне ,и това с перката си оправи,гледай го ти!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    40

    Default

    а миналата седмица свалях купола с перките зака4их ги на акомолатора ба4кат и двете а на колата при 90 градуса вклу4ва само едната

  12. #27

    Default

    Коя е тази алфа която е близо 2 тона и половина? Такава може да бъде само някоя бронирана. Мотора на БМВ-то си е хубав няма спор и мисля че е по хубав от ВМ-а на алфа . Сравняват се в това че и двата са почти еднаква кубатура и че за времето са си най-мощните дизели на съответната марка. Това дали е 4 или 6 цилиндров няма значение напротив само положително говори за бмв че са направили 6 цилиндров. Всъщност не знам кое е по добре знам само че 6така работи по тихо и има по хубав звук. Но вече 2.4 комон рейла съм сигурен че върви доста по добре от бмв-то и харчи по-малко
    XTruck

  13. #28

    Default

    Бмв-то освен глави пука и блокове

  14. #29
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by pooh
    525 TDS Върви много, няма какво да се залъгваме.
    Мисля ,че е по-бързо и от 2.4 JTD (136 hp)

    ПП. Точно такова с Петко задминахме с 200км/ч на връщане от ИталФеста.
    После правих основен ремонт на двигателя ...ама тва е друга история
    Тука яко бъркаш онова беше 535 и то последната модификация А за 525 с/у 2.4 JTD не се излагай алфата ще го изкърти като куче
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  15. #30
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Алфата ще го сцепи от всякъде според мен защото съм присъствал на състезание между Ланчия тема (която е със същия мотор) 2.5тд и такова бмв и бмв-то успя да я задържи само до 50 а след това ланчата бавно но славно го изяде и така до към 150 според шоферите на колите.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •