Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 81

Thread: СКОРОСТТА...

  1. #61
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    и аз мисля че отиваме по утъпкания път на САЩ, където сички са светии, ограничението на магистралите им е 82мили в час или квото е там, и имат най много загинали при верижни катастрофи

    а ние се връзваме на кретенски пропагандни кампании от типа "война на пътя" и кво ли не, слагат се все по безумни ограничения, и се вдига мизата

    е тва е резултата, ако искате мога да ви изкарам снимки от масовите гробове в Босна, или от Припят или Хирошима, или Сомалия....

    е ?
    да спрем производството на конвенционални оръжия???? о ДАА

    аисиктир с тия глупости .....
    като ти е писано да се претрепеш, нема да се удавиш

    пазете се, момчета и момичета, и си гледайте и кефа

    и не влизайте в масовизирани кампании, били те квито и да са, те са отживелица от "социализма" ....
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  2. #62

    Default

    Quote Originally Posted by valjo
    и аз мисля че отиваме по утъпкания път на САЩ, където сички са светии, ограничението на магистралите им е 82мили в час или квото е там, и имат най много загинали при верижни катастрофи
    Ми то в почти цяла европа е 130км/ч ограничението ( в някои държави 110 даже) и стават верижни катастрофи много повече от колкото в Бг,но причината не е в това,че карат като ненормални или защото ограниченията са виновни,а защото понякога е много натоварено движението по магистралите. Обаче във всичките тези държави им намалява смъртноста по пътищата а в Бг се увеличава,което говори,че има нужда да се направи нещо , какво ще е то няма смисъл да спорим.
    Но една такава "тъпа" кампания, дори и да не помага , поне не вреди!!!

  3. #63
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by Aquila
    ...Но една такава "тъпа" кампания, дори и да не помага , поне не вреди!!!
    разбира се, че вреди!!!!
    това е като "гласността" и "развитото соц. общество" и други такива ... клишета

    хората просто им писва и спират да обръщат внимание!


    единствените, които печелят са тия, които взимат рушвети... щото скача мизата, е това постигат
    нииищо друго

    дигнали глобите, божеее боже, дигнаха рушвета е това напраиха
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  4. #64
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by valjo

    дигнали глобите, божеее боже, дигнаха рушвета е това напраиха
    за съжаление така излиза...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  5. #65

    Default

    Quote Originally Posted by valjo
    Quote Originally Posted by Aquila
    ...Но една такава "тъпа" кампания, дори и да не помага , поне не вреди!!!
    разбира се, че вреди!!!!
    това е като "гласността" и "развитото соц. общество" и други такива ... клишета

    хората просто им писва и спират да обръщат внимание!


    единствените, които печелят са тия, които взимат рушвети... щото скача мизата, е това постигат
    нииищо друго

    дигнали глобите, божеее боже, дигнаха рушвета е това напраиха
    Незнам , може и да си прав. Карайте внимателно и това е.

  6. #66
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by valjo
    ...
    пазете се, момчета и момичета, и си гледайте и кефа

    и не влизайте в масовизирани кампании, били те квито и да са, те са отживелица от "социализма" ....
    пак да го кажа... не се ли пазиш сам ...
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  7. #67
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Банкя city
    Posts
    97

    Default

    Колеги,
    По мое скромно мнение, в този форум всички сме потенциални фотомодели за тази фотогалерия.
    От нея ще има някаква съмнителна полза за ден, може би два.
    Просто нека да се опитаме да не надценяваме възможностите си и тези на автомобила си, да не се качваме пияни, или ядосани зад волана, да сме толерантни в предконфликтни пътни ситуации, да си отваряме очите на 16.
    Нека да си помислим като спестим 15 мин. от някое пътуване, дали няма да ги уплътним с нещо по-вредно от шофирнето(кафе, бира), дали няма да сме по-нервни и тези 15 мин. да не стигнат за успокоение, дали няма да сме изхарчили повече гориво, амортизирали повече автомобила, замърсили повече природата ???

    ***

    Стига с тези мисли, че накрая ще продам Бела Донна и ще си подкарам колелото

    Съвет от мен: На пътя търсете оптимума, не максимума. За максимума си има писти...

    Мир вам.
    Моbile: 0884612720, ICQ# 92621498, Skype: satamototo
    Луд ужасник с 03' 156 SW 2.4 JTD Distinctive HIGH CD (ECU fine tuning by Bobo Готиното)

  8. #68
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2007
    Location
    Plovdiv/Sofiq
    Posts
    62

    Default

    "Който го е страх от мечки да не ходи в гората!"
    Куцо и съкато е с книжка и решило да се вози към морето. Какво да ви кажа повече.Карам бързо, но разумно бързо. Според мен това 90 ограничение на извънградско е смешна работа. Именно заради такива дето карат с 70 -90 на извънградско стават белите, колоните по пътищата и след това някое бабаитче се засветка с колицата в някой в насрещното. Не ги изпускам и другите дето си мислят че са на състезание.

    Колкото до снимките идете до кат Пловдив и за тия дето се сещат за тях като карат напр ще се откажат от шофирането.
    Alfa 147 1,9JTD '02, 4 doors
    Martial Arts - Aikido

  9. #69

    Default

    на мен ми писна от разни олигофрени да изпреварват като побъркани по София - Бургас пътя. Няма да ви казвам колко пъти са ми се изправяли косите когато някои идиотец съм видял на колко малко му се е разминало да бъде чистен от предното ми стъкло. А имам книжка по-малко от година. И какъв е ефекта като кара със 160 междуградско и се разминава на 2-3 метра със тировете ? герои ли е, какъв е ?

    живейте си живота, но ако не искате да сте статистика, поне не го живйете като самубийци - това не е истински живот, това е да си го търсиш да ти се случи нещо.

    на всички пожелавам искренно да не им се случва нищо лошо, защото живея край морето и съм се нагледал на ужасии.

    и не ме флеймвайте плс.

  10. #70
    Rosso Corse Wolfy's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София / Дупница
    Age
    38
    Posts
    247

    Default

    Quote Originally Posted by gpopivanov
    "Който го е страх от мечки да не ходи в гората!"
    Куцо и съкато е с книжка и решило да се вози към морето. Какво да ви кажа повече.Карам бързо, но разумно бързо. Според мен това 90 ограничение на извънградско е смешна работа. Именно заради такива дето карат с 70 -90 на извънградско стават белите, колоните по пътищата и след това някое бабаитче се засветка с колицата в някой в насрещното. Не ги изпускам и другите дето си мислят че са на състезание.

    Колкото до снимките идете до кат Пловдив и за тия дето се сещат за тях като карат напр ще се откажат от шофирането.
    Извинявай, но мисля че извърташ малко нещата - катастрофите не стават заради хората дето си карат в ограниченията, а точно заради "бабаитчето" дето му е писнало на оная работа да се "влачи" с 90 със супер-бързата си кола!!! Хората трябва да се научат, че ограниченията са всички без изключение!!! С изказването ти по-горе се почувствах засегнат, защото аз като съвестен гражданин се стремя да си спазвам ограниченията и смятам, че никой няма право да ме упреква за това... Още по-малко да ме изкарва виновен за това, че някой "неуязвим" е тръгнал да сее смърт по пътищата и заради мен е отишъл в насрещното!!! Шофирането по пътищата не е състезание, а необходимост - който иска да се надбягва да си ходи на обособените за това места...

    Да не говорим, че не един път съм се разминавал на косъм точно заради това, че съм си спазвал ограничението!!!
    Бивши: 155 2.5 V6, 156 2.4 JTD 150, 166 FL 2.0 CF3
    Настоящи: 155 2.0 8V - първата любов + 155 2.0 16V донор + 155 2.5 V6
    Thank you, VFTI, thank you!

  11. #71
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    445

    Default

    Абсолютно съм съгласен с колегата !!! СКОРОСТТА Е ПРИЧИНАТА ЗА МИЗЕРИИТЕ ПО ПЪТЯ !!! Нищо друго !! Защо в чужбина няма толкова смъртни случаи ????? Колко са там малоумниците с огромна скорост и колко са тук ??? Да не говорим че едно е да се метнеш в дупка със 90 друго е с 190. А тия дето карат с по 200 със зимни гуми на незнайна възраст? А трошките на повече от 10 години ? И дори и това да не беше - в Германия 99 % от колите си спазват ограниченията !!!! И смъртните случаи като бройка са по-малко отколкото тук при СУПЕР ДОБРИТЕ ШОФЬОРИ ! Може ли на път дотам и обратно, 3000 км общо, да не минахме покрай НИТО ЕДНА !!!! катастрофа??? И за 1200 км до морето покрай 5 големи и няколко малки ???? Ми само в участъка Бургас-Ахтопол видях две размазани коли !!!!
    Виж Алфата ...


  12. #72
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default

    абе колеги, защо сте се захванали за скоростта???
    проблемите не идват от високата скорост, а от манталитета на нашево брата - неправилна преценка на ситуацията, негледане в огледалата за обратно виждане, шофиране в нетрезво състояние, заспиване зад волана и най - важното отнемане на предимство.
    Колега Odisey, като си ходил в Германия най - вероятно си видял и, че има високоскоростни магистрали? и ми е интересно как не си видял нито една катастрофа при скорости без ограничения? значи вероятно скоростта не е причината...
    едно е да караш бързо, друго е да караш рисково... дайте да не смесваме нещата.
    П.П. никой не може да ме убеди, че кара във всички ограничения...
    надали на международния път ще спазиш ограничението от 50 км/ч само защото някой си е платил и си е отворил там бензиностанцийка.
    бъдете здрави,
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

  13. #73
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    445

    Default

    Quote Originally Posted by lan
    ...че има високоскоростни магистрали? и ми е интересно как не си видял нито една катастрофа при скорости без ограничения?...
    Без ограничения са на много малко места ! И там където ги има се спазват ! Освен това местата, където са без ограничения са строго наблюдавани, подходящи отсечки, ако стане нещо пътна помощ и полицията реагират за буквално за секунди, да не говорим, че има по 3-4-5 ленти във всяка посока ... И няма дупки ... А ограничения има на абсолютно всяка отбивка, или изход или вход и те се СПАЗВАТ!!!!
    Виж Алфата ...


  14. #74
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    445

    Default

    Quote Originally Posted by lan
    надали на международния път ще спазиш ограничението от 50 км/ч само защото някой си е платил и си е отворил там бензиностанцийка
    Няма място от пътя по чужбина с отбивка и да няма драстично ограничение на скоростта - на магистарите е 80 примерно иначе 40 !!!
    Виж Алфата ...


  15. #75
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by lan
    абе колеги, защо сте се захванали за скоростта???
    проблемите не идват от високата скорост, а от манталитета на нашево брата - неправилна преценка на ситуацията, негледане в огледалата за обратно виждане, шофиране в нетрезво състояние, заспиване зад волана и най - важното отнемане на предимство.
    Колега Odisey, като си ходил в Германия най - вероятно си видял и, че има високоскоростни магистрали? и ми е интересно как не си видял нито една катастрофа при скорости без ограничения? значи вероятно скоростта не е причината...
    едно е да караш бързо, друго е да караш рисково... дайте да не смесваме нещата.
    П.П. никой не може да ме убеди, че кара във всички ограничения...
    надали на международния път ще спазиш ограничението от 50 км/ч само защото някой си е платил и си е отворил там бензиностанцийка.
    бъдете здрави,
    споделям мнението... важна е и културата и правилно тренирания водач!!!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •