Results 1 to 14 of 14

Thread: стоп машинка и плафони на купето

  1. #1
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default стоп машинка и плафони на купето

    Загатка
    плафоните в купето ми светят постоянно плюс това постоянно ми светят и стоповете но много слабо, едвам забележимо, като натисна спирачка нещата се оправят, що е то?
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  2. #2
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    според мен някъде няма маса и по незнайни пътища се замасяват през стоповете.... моята версия!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    92

    Default

    Доста е странно все пак плафоните нямат връзка със стоповете, за осветлението ватре е твърде възможно просто да ти се скапала някоя от ония пишчици на вратите (не ги знам как се казват гадните пъпки ) или пък на предел или заден капак провери ги тях за всеки случай. При незатворен капак плафоните също светят
    Alfa Romeo 155 2.0 TS 8V '95 Вече Бивша

  4. #4

    Default токи4а 4ерна 155 РА9229

    колега мислия 4е е от клу4алката на багажника за прав опит вратни малко гумените тампони на багайжника поне на една астра така се оправи проблема

  5. #5
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default Re: стоп машинка и плафони на купето

    Quote Originally Posted by Kostadin
    Загатка
    плафоните в купето ми светят постоянно плюс това постоянно ми светят и стоповете но много слабо, едвам забележимо, като натисна спирачка нещата се оправят, що е то?
    Нагар в стопмашинката ,утечка по кабел или оголен.
    При мен взеха да светят постоянно докато не поогънах ламаринената планка на педала , която опира в стопмашинката.
    Получи се след 2 екстремални спирания от 200-210 на 100- явено съм натискал доста силно
    За плафоните
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  6. #6
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Стоп машинката не се влияе от това колко силно натискаш педала. Коце свали я като за начало нея и я разглоби. Не вярвам да имаш проблеми със събирането.
    Alfa Romeo 75 24V

  7. #7
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    стоп машинката ще я разглобя и ще видя какво мога да направя, но на мен ми е много онтересно защо като натисна спирачката плафоните в купето веднага гаснат каква е връзката между тези две неща
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  8. #8
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Има нещо гнило! Трябва да се експериментира. Да разкачиш куплунга от стоп машинката и да видиш какво ще стане. И такива разни неща.
    Alfa Romeo 75 24V

  9. #9
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Quote Originally Posted by Venci
    Стоп машинката не се влияе от това колко силно натискаш педала. Коце свали я като за начало нея и я разглоби. Не вярвам да имаш проблеми със събирането.
    Да ама има вероятност да съм поизкривил педала при якото натискане.
    Освен това забелязах, че пластмасовата пъпка на стопмашинката е износена под ъгъл . Пъпката е продължение на подвижната част на стопмашинката / лоста/
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  10. #10
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Не можеш да го изкривиш педала повярвай ми.
    Alfa Romeo 75 24V

  11. #11
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    интересно е кво общо имат плафоните на купето със спирачката и стоповете тоя проблем нарпаво ме побърква и ми омръзна на всяко палене и гасене да слагам и махам клемата на акомулатора
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  12. #12
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    снощи ми остана малко време и се поразрових из кабельоците на колата, та да споделя и развитието, значи стоп машинката поне на този етап е ОК, след свалянето на бушона на плафоните нещата се оправиха с изключение, че плафоните и часовника не ми работят де та извода до тук ми е, че някъде кабелите на плафоните и тези на стоповете се допират и то след бушона през почивните дни ако ми остане време ще се опитам да открия проблема.
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  13. #13
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    абе ти да нямаш италянска кола
    иначе проследи снопа кабели дето е под централната конзола между седалките и оная щуротия за осветлението под задната седалка може да е пийнала водица
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  14. #14
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    проблема е отстранен
    alf беше прав, причината за това леко неудобство беше снопа със жици под задната седалка
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •