Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Работна Темп. на двигател 1.9ЖТД на 156ца

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Posts
    13

    Default Работна Темп. на двигател 1.9ЖТД на 156ца

    Колеги може ли някой да ми каже каква е оптималната температура на двигателя на алфа 156 1,9 ЖТД. защото имам съмнения че не ми работи първата степен на охлаждането и много бързо ми загрява до 95 градуса и се включва втората с перката и ще се побъркам
    Алфа 156 1,9 жтд

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    Понеже тоя въпрос е коментиран многократно и за да не ти се скара някой , че не ползваш търсачката и да се чудиш кое по-напред да прочетеш - ето отговора на *търтея* :
    "понеже се носят секви легенди каква е правилната температура

    е те ТОВА са данните от производителя

    данните са за всички 156ци "

    http://turtey.alfaromeo-bg.com/docs/termos.pdf

    с две думи:
    1.9 JTd
    термостата отваря на 78-82 градуса по Целзий
    и максимално отваря на 86-90 градуса! Тоест 95 са си множко!!!
    Друг е въпроса дали ти отчита правилно температурата на таблото и дали въпроса не опира до проверка на датчика, който "включва перката"
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Vraca
    Posts
    27

    Default

    Quote Originally Posted by Tinoto
    Понеже тоя въпрос е коментиран многократно и за да не ти се скара някой , че не ползваш търсачката и да се чудиш кое по-напред да прочетеш - ето отговора на *търтея* :
    "понеже се носят секви легенди каква е правилната температура

    е те ТОВА са данните от производителя

    данните са за всички 156ци "

    http://turtey.alfaromeo-bg.com/docs/termos.pdf

    с две думи:
    1.9 JTd
    термостата отваря на 78-82 градуса по Целзий
    и максимално отваря на 86-90 градуса! Тоест 95 са си множко!!!
    Друг е въпроса дали ти отчита правилно температурата на таблото и дали въпроса не опира до проверка на датчика, който "включва перката"
    Колега моята също държи 95градуса,даже понякога и 100 стига но казаха много колеги че това е нормално за дизелите
    ALFA 156 1.9JTD

  4. #4
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    дизелите може да загряват по бързо от бензина но работната им темепература винаги е по ниска от на бензиновите двигатели.... незнам що за майстори има които още говорят глупости на хората..... дизела трее да седи в не повече от 82-3 градуса в кавито и да е условия !
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Bulgaria
    Posts
    54

    Default

    Дали е бензинов, дали е дизелов, дали е на сиромашко гориво...все тая, в смисъл че работната температура не е над 95 градуса и то с включена перка. За да загрява толкова на дълъг път явно има проблем - може да е замърсен радиатор или термостат, или ..., но ако е в града няма какво да ти е чудно що се включва перката. Като няма достатъчно силен насрещен въздушен поток да охлажда хората са предвидили 1-2 вентилатора. Ако наистина ти си включва направо на 2-ра степен търси проблема, а не питай колко е работната. Над 90 или 95 не е със сигурност. Аз за такъв двигател не знам (който да работи на 100 и повече, става въпрос за работна Т).
    Радвай се на това, което имаш, докато работиш за това, което искаш.

  6. #6

    Default

    оле боже... колко мъка има по този свят !
    Съвсем нормално си се вклучва перката на 95 градуса...
    Само да поясня на колегата, че му се включва 1-ва стерен на перката... друг е въпроса че е достига големи обороти ! ако чуеш как фучи втората и ша са фанеш за главата(пробвал съм ги с тестер и майстора му стана лошо)
    имаше някъде снимка на сервизната книжка на жтд ... перката се включва на 95 грасуса !!!!!!
    Аз лично преди няколко дни замерих температурата на водата и сравних с уреда на таблото... по груби изчисления (на око) даде разлика от 4-5 градуса ! на таблото отчиташе повече !
    Перката се включи ТОЧНО на 95-тия градус и спря на 90-тия градус...
    надявам се да съм внесъл яснота по въпроса
    http://luchi.bg/ Парапети

  7. #7

    Default

    Ами Алфата дето я карам е 1.9 16 ДИЗЕЛ и никога, ама никога не стига до 90 градуса, и то лятото 40 градуса навън градско каране и климатроник на макс., стига точно на една идея под чертичката 90, а като е на път се държи около 80 градуса. Това е и Зиме и Лете, се тая колко е на вън, дали минус 20 или плюс 40

    Така, че според моя скромен опит мине ли след чертичката на 90 градуса нещо не е както трябва

    .

  8. #8

    Default

    оофффф... с климатик градско и извън градско и на мен ми дуржи 70-85 градуса !!!!!!!!!!!!!!! Тук става въпрос за градско в задръстванията БЕЗ КЛИМАТИК !!
    http://luchi.bg/ Парапети

  9. #9
    любител IVO_GWM's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    307

    Default

    Добре де последно за JTD нормално ли е да подминава 90 градуса.
    От таблицата по горе излиза че за бензина може а за дизела НЕ ???

    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Mazda CX-5

  10. #10

    Default

    а бее... ходете по майстори и диагнистики...
    http://luchi.bg/ Парапети

  11. #11
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    мойта 166ца и градско и извънградско не мърда от 90те градуса
    и според мен това е нормалната хава на екзаминера на бобо показва реална температура 84-85 при показание на таблото 90

    но това на таблото не требе да мърда от 90, според моите наблюдения
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Posts
    13

    Default

    Незнам днеска патувах София-Пловдив и по магисралата като вдигна над 140 и започва бавно и постепенно да се придвижва кам 90те. Може би 10 мин каране с такава скорост и е на 90градуса. а температурата на въздуха беше под 20 градуса и се чудя това параноя ли ми е или има нужда от сервиз
    Алфа 156 1,9 жтд

  13. #13

    Default

    kakavto i da e dizel ne trebva da preminava 90 gradusa ! sled 100 ve4e ima veroqtnos da izkrivi glavata taka 4e ako vi ka4va nad 90 95 hodete na serviz
    kato parvo si proverete dali vi e palno kazan4eto de

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default

    за JTD до 2000 г. температурата може да варира и над 90гр. Не трябва да минава 100 (това е черната чертичка между 90 и 130 гр). След този праг може да попрегреее мотора и се получава малко неудобничко. Но на 15 гр на околната среда не бива да минава 90гр. в никъф случай...

  15. #15
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by valjo
    мойта 166ца и градско и извънградско не мърда от 90те градуса
    и според мен това е нормалната хава на екзаминера на бобо показва реална температура 84-85 при показание на таблото 90

    но това на таблото не требе да мърда от 90, според моите наблюдения
    Има разлика в уредите. Значи на колите мисля без да съм сигурен след 2001г ако всичко е ок колата си седи на 90 градуса ако евентуално много загрее тогава мърда. А на 156-ците уреда отчита всяка промяна веднага, като сложиме че поне с 2-3 градуса лъже то при яко напъване може да си мине 90 без проблем следихме го на 3 коли и става едно и също по магистралата като се напъне яко почва да си показва над 90 а над 200км-ч почва бая над 90 да отива. Малко е стряскащ уреда по скоро като температурата естествено не трябва да минава чертичката между 90 и 130 че тогава лошо.....

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •