Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: други пружини за Аlfetta gtv

  1. #1
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default други пружини за Аlfetta gtv

    Колеги някой може ли да ми каже от какво мога да сложа,по тврди задни пружини на моето ГТВ.За 75 знам ,питам за пружини от нещо друго.
    Благодаря ви

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  2. #2
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Изобщо не си мисли, че пружините от 75 ще са по твърди. Това, което аз знам за пружините е, че на 75 и Джулиета пружините са с 1 навивка повече от тези на Алфета и 90-ка. Въпреки това като натискам задницата на Джулиетата и сравнявам със 75-та. Джулиетата е по-твърда въпреки, че са уж с еднакви пружини. Трябва да мислиш и за амортисьори.
    Alfa Romeo 75 24V

  3. #3
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    иска ми се да елиминирам клякането при старт,но все си мисля че само с амортесиори няма да мина

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  4. #4
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Аз бях писал тема в този раздел по повод пружини и амортисьори намери я. Имаше и интересни неща в нея.
    Alfa Romeo 75 24V

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    абсолютно съм сигурен че само с амортесьори няма да минеш ! моята баба е така и кляка яко при старт ! също така и предницата ми се накланя в завои тоест и торсионите ми идат меки

  6. #6
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    дайте да мислиме за някакви алтернативи.Замислям се за задни амортисиори от хонда сивик понеже пружината е на тях,но трябва да се преправя доста.На хондата пружините са с по малък диамитър от тея на алфетата и можеби ще станат,и фактически от зад става с двойни пружини а отпред се слагат на мястото на амортесиора заедно с пружината

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  7. #7
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by pe6kata212
    дайте да мислиме за някакви алтернативи.Замислям се за задни амортисиори от хонда сивик понеже пружината е на тях,но трябва да се преправя доста.На хондата пружините са с по малък диамитър от тея на алфетата и можеби ще станат,и фактически от зад става с двойни пружини а отпред се слагат на мястото на амортесиора заедно с пружината
    Я дай размер на пружините? Ширина и височина ?Бях измислил нщо за моята бабичка, ма нали я продадох и сега нямам някак си спомен какво беше. А че имах нещо предвид тогава имах... Ма глава куха... пълна с вакум...
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  8. #8
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    мога да ти дам размерите на мойте пружини,а тея на хондата не ги знам аз само залягах под една и гледах какво и е окачването.Мисля си дали ще мога да вкарам пружина с по малък диаметър в моята,но как да я накарам да стои там

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  9. #9
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by pe6kata212
    мога да ти дам размерите на мойте пружини
    За твойте става дума. Ако намериш някоя Жулиета, Алфета или 75-ца турбодизелова направо и свали торсионите. TD-то е с по-тежък мотор и следователно торсионите са по-твърди дебеш. А само с амортисьори нищо няма да направиш отзад. Требе си пружина...


    п.п. Пешка, земи пусни малко снимки около ГТВ-тата бе? И каква е тази алфета ГТ в подписа ти????
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  10. #10
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    за снимките тежката задача см я възложил на бате ти Венцо.ГТто от подписа е това дето стоеше но ул.Габър София,едното ГТВ е варненското с кръглите стопове,а другото е капитолското купе което в моменто правя.Чакам Бат Венцода вида ква темаше пи направи

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Смолян/Пловдив
    Age
    46
    Posts
    44

    Default

    Някъде тук имаше подобна тема колега. Аз съм с две пружини отзад, като едната е отрязана наполовина и завита в другата. Така съм взел колата, но има ефект и отзад е значително по твърда.
    Alfa Romeo Giulietta 1.8 84' -бивша
    Alfa Romeo 146 JTD 99'

  12. #12
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    размери на пружината

    Височина 450мм
    Диаметър150мм
    Дебелина13мм

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  13. #13

    Default

    взимаш пружини от 75 и ги режеш колкото ти трябва и си готов ... от 75 пружуните са с повече навивки и с 1мм по дебела тел.. колкото режеш по ниска и твърда става пружината ... отпред с торсионите работата е зле .. много са меки дори и на 75 ТС и в6 са поне 2-3 пъти по меки от желаното

  14. #14
    Младши ентусиаст Nikoror's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    241

    Default

    Quote Originally Posted by V_G_Z
    взимаш пружини от 75 и ги режеш колкото ти трябва и си готов ... от 75 пружуните са с повече навивки и с 1мм по дебела тел.. колкото режеш по ниска и твърда става пружината ... отпред с торсионите работата е зле .. много са меки дори и на 75 ТС и в6 са поне 2-3 пъти по меки от желаното
    ето тука за по-любознателните формулата по която се изчислява спринг рейт=(G*d^4)/8*N*D^3, където G=торионниа модул (за стомана е 11.25х10^6), d=димаетър на напречния разрез на пружината (самата тел), N=брой активни обръча, D=диаметър на пружината (външен за цялата пружина) 8=константа. с така дадените числа всички разстояния трябва да са в инчове сега не ми се занимава да ги обръщам. вижда се, че по-ниската пружина става автоматично и по-твърда, защото броя на активните обръчи намалява. също така се вижда, че рейта (твърдостта) на пружината не се променя с времето а си е константа зависеща само от материала и физическите свойства. това което се променя е спринг лоуда (товара на пружината) което казва при колко кила като се сложата колко ще падне пружината първоначално, т.е. въпреки че рейта примерно е 100кг/cm като сложите началните 600кила на колата на колело (примерно) пружината ще се свие не 6cm a малко повече а като поостарее колата доста повече, т.е. стари пружини които карат колите да изглеждат "увиснали" всъщност имат точно същите качества като нови, само колите са по-ниски (това е добре). проблем идва единствено ако остане прекалено малко свободен ход и меки пружини (=заводски), защото тогава колата почва да опира и да стига бъмп стоповете, което по принцип е нежелателно

    за стандартните торсиони на в6 двигателите за "спортни" цели е даже 27мм торсиони (стандартните са 22, както се видя качването на рейта с промяна на диаметъра е от 4та степен) пак е доста зле и то при доста улекотена кола... проблема също така е и с рол сентъра, който при снижена кола отива далече под земята...
    Rice SAE
    www.racingowls.com
    oo=v=oo

  15. #15
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    не мога да го прочета па камоли да го сметна.На Български преведено може ли

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •