Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 119

Thread: Филтър JR - първи впечатления

  1. #1
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default Филтър JR - първи впечатления

    Вече съм с JR! Един хубав голам конус, който се гушнал в коша на ЖТД-то. Конуса е двоен и има площ около 500 кв. см.

    Площта е изчислена на база консумация на въздух в минута на максимани обороти - съпоставял съм каква площ дават за разллични коли. За ЖТД няма информация и народа мисли алабалистики по магазините.

    Друг вариант е както спомена пича от ХЕЕД да се глледат на коне. Все пак има зависимост между коне и консумация на въздух. Даже Гарет дават две методики за изчисления.

    Ето и какви са ми впечатенията за около 200 км.:
    1. Колата буквално отпуши - сега дори и на трета като ускорява се чува превъртане на гуми на новата настилка на Цариградско;

    2. Оборотомерът направо полудява, педала за газ е супер чувствителен. Няма зачудване - има ускорение;

    3. Колата взе да пуши по-малко;

    4. Разходът е по-нисък поне с 0.5;

    5. Бусста се достига доста по-бързо и актуатора стабилизира по-бързо.

    Абе готина работа. Открих обаче още нещо - разбира се си купих и химия за чистене - абе то няма разлика с К&Н - шампоана и маслкото имат същия мирис. Изводът какъв е? Оставам го на всеки сам за себе си.

    Сега чакам да ми се счупи дебитомера, както имаше писано по форума. Но като гедам финния прах, който винаги остава от хартиения фитър вече го няма.


  2. #2

    Default

    Сега ако напишеш и как си го монтирал...дали вътре във фабричната кутия или смуче топъл въздух без нея...или си измислил друг вириант?

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Монтажа е от най-пумиярските. Нали ще слагам и нов кулер, та просто съм закърпил положението.

    Фитърът е в кутията, като съм и махнал капака. Важно е обаче да се закрепи да не се люлее. направих го с 3 опашки и не се клати. Сега реално кутията е отворена от горе.


  4. #4

    Default

    а като си го служил в кутията, защо не си купи replacement, аз на либрата съм с такъв, това което аз съм чел е че по-принцип не филтъра пречи, а кутия ...

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    ща слагам друг кулер и ще местя фитъра за да избегна огъванията на трабите поне с малко.

    Иначе на 155 сме с риплейс и знам за какво става дума.


  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    136

    Default Re: Филтър JR - първи впечатления

    Quote Originally Posted by Nikiboy
    1. Колата буквално отпуши - сега дори и на трета като ускорява се чува превъртане на гуми на новата настилка на Цариградско;
    Май трябва да си смениш гумите
    Alfa Romeo 75 1.8

  7. #7

    Default

    С БОБО сме тествали филтър на джей аре (шото ние с него правим и тестове на такива неща)

    - на Божура трис старта с мойта кола с филтър и три старта без никакъв филтър - всички времена бяха в една стотна без никаква разлика - оценка перфектен

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  8. #8
    Запален алфист Yureti's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Покрайнини софийски
    Posts
    411

    Default

    http://drive.bg/product_info.php?cPath= ... odelId=208

    някакви мнения от протосите ??
    AR 155 2.0 16V Never Forget You
    AR 166 2.4 JTD

  9. #9
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Ми то тва и на цвят, и на вид, и на цена, и на страна-производител е като моя JR replacement - много съвпадения нещо

    p.s. Ма то даже си има и линк към сайта на JR най-долу

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    445

    Default

    Quote Originally Posted by bass
    Ми то тва и на цвят, и на вид, и на цена, и на страна-производител е като моя JR replacement - много съвпадения нещо

    p.s. Ма то даже си има и линк към сайта на JR най-долу
    И как е ? Сподели ?
    Виж Алфата ...


  11. #11
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Ми засега само суперлативи мога да кажа, но още не съм го вадил за почистване и не знам кво има зад него Доста колеги обаче са с такъв (като материал) преди мен и май няма негативни мнения...
    Имах и една тема в Общ технически по повода, в която са писани неща от сведущи.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    145

    Default

    колеги не съм запознат изобщо със тия филтри но искам на мойта кола та и сложа спортен филтър може ли да ме насочите към марки...цени....и нещо по специално има ли при слагането му?
    Alfa Romeo 155 просто не е автомобил за "средностатистическия" шофьор, а за спортно амбицирани "шпорачи" и маниаци на италианската марка. АЛФА РОМЕО 155 Silverstone

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Несебър
    Posts
    101

    Default

    И аз отскоро съм с такъв риплейсмънт. За сега мога да кажа, че при високите обороти двигателя по-малко се товари, преди като че ли повече ръмжеше За вървенето не съм го пробвал все още извън градско как е. Като, че ли има повече тяга, ама може и да си внушавам
    146 1.4 Boxer 90HP +-
    Ranault Scenic 1.6e 90HP+Метан

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Сс
    Posts
    148

    Default

    Quote Originally Posted by radko_88
    колеги не съм запознат изобщо със тия филтри но искам на мойта кола та и сложа спортен филтър може ли да ме насочите към марки...цени....и нещо по специално има ли при слагането му?
    Отговорете на човека
    ....да не питам и аз
    145 2.0 TS

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by 145QVision
    Quote Originally Posted by radko_88
    колеги не съм запознат изобщо със тия филтри но искам на мойта кола та и сложа спортен филтър може ли да ме насочите към марки...цени....и нещо по специално има ли при слагането му?
    Отговорете на човека
    ....да не питам и аз
    е не виждате ли че всички в тази тема сме с JR и сме доволни, а и е доста по-евтин от k&n, а й K&n за либрата беше с поръчка, а JR имаше на склад ...

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •