Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45

Thread: Комбинация Хертз - Тъндър

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    48

    Default Комбинация Хертз - Тъндър

    Значи тоя усилвател - http://www.thunder.bg/product_info.php? ... ucts_id=53 със тия колонки отзад http://www.aval-bg.com/catalog/display_ ... yle_id=293 и евентуално такива отпред.. http://www.aval-bg.com/catalog/display_ ... yle_id=535 със сравнително слаба тубичка и CD - Sony 4x35 старичко малко.. дали ше изкара добър звук или ше е загуба на финанси? Като мисля да да вържа на усилвател тубата и задните само, че предните 6е ги зема по-натам.. Другия ми избор е JBL за колонките.. А за усилвателя някои ако има преки впечатления може да пише.. Благодаря колеги!
    97' Alfa Romeo GTV TS - 2000

  2. #2
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    убава музика са праи с пари (е става и без пари и с много познания по акустика )
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #3

    Default

    имам тъндър от ~2год. много съм доволен за парите свири, взипай смело

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    48

    Default

    Колега Търтей, това ми е пределно ясно.. но за жалост ми липсват както познанията по акустика така и парите.. Та си мислех, за малко пари да направя нещо поне приятно за слушаме.. пък и имам една тубичка дето ми е с колата и няма смисъл да седи така неизползвана.. За херц съм чувал предимно позитивни коментари, а за усливателите на тъндър ми се струват съмнително евтини.. та за това питам някой ако е пробвал.. То ше е или блаупункт или тъндър.. ама кое от двете е по добро?
    97' Alfa Romeo GTV TS - 2000

  5. #5

    Default

    А мислил ли си за усилвател на старо?Аз лично бих предпочел да си взема нещо по-качествено,макар и втора ръка,пред нов Тъндър Нещо неможах да разбера елипсите къде ще ги слагаш?
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    48

    Default

    Отпред ше ги сложа елипсите колега.. не искам да режа нищо, А незнам за на старо, нещо не ми се зима.. особено тия слабите марки така и така си издухфат бързо.. Пък и мисля по натам да я донаглсям музиката и за това.. и все пак ми казаха, че Херца са най доброто за тая цена.. както и тъндъра(за усилвател става въпрос).. A CD-то ми е старичко и него тряа да сменям.. Забелязах че в САЩ CD-тата са много по евтини и може да ми докарат оттам нещо добро.. http://www.bestbuy.com/ ето колеги сравнете цените.. в техномаркет и там.. има дебела разлика на някои от цд-тата.. айде
    97' Alfa Romeo GTV TS - 2000

  7. #7

    Default

    Май нещо не си успял да ме разбереш.Имах предвид не да си земеш нещо евтино и да спестиш пари,а за тия 180 лв. дето ще ги даваш за нов Тъндър ще си вземеш втора ръка нещо качествено,но все пак ти си решаваш.Моето стъпало го взех на старо преди 4 години и не е мръднало.
    Пък за елипсите аз още от първия ти пост разбрах.че се каниш да ги слагаш отпред,но ми стана чудно къде точно,защото не съм виждал кола с достатъчно място отпред за елипси(без да се преправя нещо).А музичката както си я замислил мисля,че ще стане добре.Аз съм с четери малки Kenwood-ки и 2 елипси Sony закачени на стъпалото и мисля,че си е доста добре.Верно,че може много повече,но толкова за тия пари
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  8. #8
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    елипсите - отпред и далеч по- слаба задна линия ?
    ще стане голямо мазало - по -добре сложи само предналиния и суб в багажника - много по- добре отколкото замисленото от теб
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  9. #9

    Default

    И защо да е слаба задната линия?Той задните нали ще ги вързва на стъпало пък предните директни към ЦД-то и задните пак ще свират повече Пък друг е въпроса,че елипсите само ще им пропилее капацитета по тоя начин
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    48

    Default

    Ами момчета, мога да кажа, че тая кола си е направена да не може да има хубава музика.. нито мога да режа отзад да сложа по готини колонки нито в багажника се събира хубава туба, а защо отпред са решили да са елипсите а не отзад, не мога да разбера! Пък не искам да права някакфи козметични промени по колата.. не съм чак такъв маниак, утре ще сложа херцовете отзад, едно усливателче да вържа мършавата ми тубичка и каквото стане! Ако не ми хареса пак ше си зема голфче!!! А някой може ли да ми каже такъв размер 16.5 - 17см.. Има ли нещо по добро от херца? на подобна цена разбира се.. ,че всички ми казват че това са колонките! А на мен не ми свирят много добре... поне по магазините на стените.. А иначе намерих готино усилвателче на добра цена.. ама е едноканално.. И се чудя дали Тъндъра все пак няа да е по добър вариант? Мерси за съветите.. утре ще пиша какво съм направил!
    97' Alfa Romeo GTV TS - 2000

  11. #11
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by duran
    ...А някой може ли да ми каже такъв размер 16.5 - 17см.. Има ли нещо по добро от херца? на подобна цена разбира се.. ,че всички ми казват че това са колонките! А на мен не ми свирят много добре...
    Ми погледни и тези Днес си взех такива. На цената на херца са. Като ги монтирах извадиха учудващо добър звук дори и само на ЦД-то
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    48

    Default

    Еми колеги спрях се на тия колонки: http://www.aval-bg.com/catalog/display_ ... yle_id=298
    Добри са, ама тряа да сменя ЦД-то та да се усети! Иначе влязоха точно на ГТВ-то.. и сега се чудя и на какво ЦД да се спра.. Я кажете нещо между 200-300лв... изпробвано! От Алпин по хубаво има ли за тия пари? Блаупункчетата свирят ли? Ха мерси на колегите дето отговарят!
    97' Alfa Romeo GTV TS - 2000

  13. #13

    Default

    Туй чудо изглежда доста добре :P Само,че имам малко съмнения,че няма да можеш да им използваш капацитета без усилвател Според мен ако ги сложиш на подходящо стъпало и сложиш нещо по-слабичко и по-евтинко(но задължително марково)отпред,ще се получи доста добър резултат.Това обаче е мнение на аматеьор-лубител Ако искаш професионално питай колегата Sergey_gigov.Доколкото знам се занимава с подобни истории и определено ги разбира работите
    А за избора на ЦД не мога да помогна по никакъв начин
    Но пък мога да споделя една историйка.Наскоро си взех CD JVC в тоя ценови диапазон-добър звук + полезни екстрички Още не съм му се нарадвал и една вечер си слушаме музика с един приятел в колата.Решавам да сменя песента-И ДОТАМ.Диска спря и повече не тръгна.Пробвах какво ли не-нито тръгва,нито може да се извади
    По всичко изглежда,че механизма се прее**(щото на радио си работи),а пустото му ЦД няма и една седмица откак съм го купил.Добре,че поне има гаранция 2 г.и сега ще го нося да видим какво ще се прави.Та това е-в наща мила родина май само боклуци влизат
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    софия
    Posts
    13

    Default

    ако ще купуваш нещо вземи си паинер и не се стискаи вземи по висок клас а по принцип в алфа качествен звук неможеш да извадиш но пробваи пашата обича смелите

  15. #15
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    за CD - едно clarion - че би звучало много добре - DB179RMP
    цената е 219 лв

    и кой каза че в тази алфа не може да стане хубаво звучене - много бърка

    само послушай съвета ми - остави само предна линия и суб закачи ги на стъпалото и ще видиш какво ще стане
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •