Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 45 of 45

Thread: Комбинация Хертз - Тъндър

  1. #31
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    48

    Default

    Аха! Абе по прицип си прав, ама си нямаш представа как са ми го "рекламирали" тоя тъндър направо ми се отщя да се занимавам с тия музики, а ми предложиха аудисон за триста и нещо.. а тия пари са ми множко и в краина сметка сигурно тъндърче ше закача пък квото стане.. А иначе ти с точно какъв модел си? Аз мислех за тоя http://www.thunder.bg/product_info.php? ... cts_id=213 или в краен случай тоя http://www.thunder.bg/product_info.php? ... ucts_id=53 Ама незнам маи наистина тряа да чуя как свири! Иначе не съм от София, От Благоевград съм!
    97' Alfa Romeo GTV TS - 2000

  2. #32
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    43

    Default

    Аз понеже съм един от членовете на Габровския кар-аудио клуб, по цял ден стоях в "музикална мания" (единствения магазин за узвочаване на автомобили в габрово) и имах възможноста да чуя бая усилватели. В моята кола съм слушал Тъндър 2120 (1х400В се води) който е бая стар и какво разбрах - вади си ги ватовете (измервали сме го) но при гейн-а на макс след 15-20 мин загрява и се включва защитен режим.
    Моя усилвател е Audio System F2-300 1x780 @2ohm и съм супер доволен от него. Никога не ми е загрявал.

    Слушал съм и блаупункти, но все пак тъндъра не е лош, никак даже.

  3. #33
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Велико Търново
    Age
    54
    Posts
    163

    Default

    Офф: Lil'Bass поздрави момчетата от магазина от Стенли с 146 цата с ДВД то може би ще се сетят

  4. #34
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    43

    Default

    окей

  5. #35
    Бивш манекен Naso's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sandhurst
    Age
    48
    Posts
    1,070

    Default

    Аз съм с Аудисон ЛРХ1.400 и лятото няколко пъти съм го засичал, когато не се бара от жега. Корпуса му е халумин, ама може ли и той да прегрява. Иначе старата каса Хертц НХ-250 и новия Фокал 33 В1 си ги бута доста добре...
    Настоящий альфист "крепок духом и слаб на голову".

  6. #36
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Велико Търново
    Age
    54
    Posts
    163

    Default

    Аз съм с един Sinus Live 1502 http://www.sinuslive.com/produkte/1502.htm
    На един Херц ЕС 250 му обръща хастара но лятото без допълнителното охлаждане от 6-40мм вентиалторчета за 30 мин здраво думкане и му сработва защитата. Температурата в багажника през лятото сигурно надхвърля 50 градуса нормално е стъпалото да е поне 20 градуса отгоре ако не и повече. Много производители се подсигуряват като гласят защитата при доста ниска темепратура, а по принцип транзисторите издържат без проблем до към 90 гр.

  7. #37
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    43

    Default

    Audio System F2-300, немски е, 400 лв, но пък е стабилен на 2 ома бридж, води се че и на 1 работи, но не бих го пробвал, само веднъж ми се е включвал вентилатора и като цяло е мнг здрава машина. Хертца (ЕС380) подмирисва много често (нещо ме притеснява), обаче пък свири жестоко, особено в хубаво оплътнена кола. Стенли ти пешо го познаваш значи, ако си идвал в магазина, и той е с такъв, и 2мата сме много доволни.

    А Ф2-500 1х1250В на 2 ома си е*ало мамата ама 550 лв

  8. #38
    Бивш манекен Naso's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sandhurst
    Age
    48
    Posts
    1,070

    Default

    Е на моя вентилаторите са му опция (ама кой да купи) и си кара без такива А вие сложете малко по-сериозни Херц-ове... кви са тия ЕС те не ше запушат, амиии
    Настоящий альфист "крепок духом и слаб на голову".

  9. #39
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Велико Търново
    Age
    54
    Posts
    163

    Default

    То едното габровче имаше HX 300 останах ми очите и ушите по тоя говорител но засега момента не е подходящ като поотрасне бебока ще мисля за нещо по сериозно

  10. #40
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    43

    Default

    Ами единия е Пешо с НХ300 с червен Ескорт с 2 врати, другия е Тонито с Тигра с НХ300.

    Ама по-голямата площ си е повече СПЛ

    Живот и здраве като си взема Алфичката (дай Боже, дай Боже) ще си взема 2ри ЕС380, 2те в по-голяма (около 200л, сегашната е 92л) с общ обем, паралелно вързани, по изчисления на басбокс6 про трябва да се достигнат заветните 138-140 дб (с повече късмет)

  11. #41
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    48

    Default

    И все пак колеги, от 1 седмица го купувам това ЦД и не мога да реша кое да бъде.. И вече ми омръзна да ми викат по магазините: "Пак ли ти бе?" та ако трябва да избирате.. http://www.electron.bg/product_info.php ... =1&sort=3a или http://www.electron.bg/product_info.php ... =1&sort=3a

    Знам че Пионера са по добра марка.. въпроса е за модела.. тия са много евтини нещо.. нереално за пионер.. А технически някой, който разбира може ли да ми каже с усилвателчетата на двата модела как стоят нещата.. ясно е че среден клас ше са слаби.. ама все пак кое има по големи възможности? Ако примерно реша понатам да го жържа с усилвател и с туба? Благодаря предварително за всички мнения!
    97' Alfa Romeo GTV TS - 2000

  12. #42
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    43

    Default

    Пайнера много ясно!

  13. #43
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    продължавам да твърдя , че има плеъри за по 220 лв дето ще звучат доста по добре и от 2-те
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  14. #44
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    48

    Default

    Еми свърши тая, взех сонито.. свирука си добре! Ама требва да закача и тубата, че тия херцове с баса са много скарани.. Някой, който разбира може ли да ми каже за 2 п 100в колонки и една доста слаба туба какъв усилвател ми трябва? 2-канален ще свърши ли работа? Мерси предварително
    97' Alfa Romeo GTV TS - 2000

  15. #45

    Default

    Честито за новата придобивка!А като усилвател ти трябва нещо такова
    http://www.electron.bg/product_info.php ... =1&sort=3a
    (не твърдя,че това е твоя усилвател,просто давам пример)
    Друг вариант е с 2 отделни,ама става малко скъпичко.Каква е тая твоя толкова слаба туба?
    155 1.8 8v TS & FZR 600

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •