Results 1 to 11 of 11

Thread: ПОМОЩ!!! Катализатор на Пунто 1.2Спортинг 2002

  1. #1

    Default ПОМОЩ!!! Катализатор на Пунто 1.2Спортинг 2002

    здравейте колеги
    наскоро се сдобих с едно "ново" Пунто 1.2 спортинг фиатче
    готино, обаче...
    свети ми лампата на двигателя
    като отидох на диагностика ми казаха,че катализатора е заминал
    това обаче се оказа голям проблем, защото колата е 2002год и е стандарт евро3
    т.е. има 2ра ламбда сонда след катализатора и на всичкото отгоре изобретателния италианец е сложил катализатора веднага след колекторните тръби...т.е. в ЕМ комплект не могат да ми го сменят, трябвало да отида в Ауто Италия, където само катализатора струва сигурно 1000лв.
    дайте ниакакви предложения и помощ, моля

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    има тука у форума един мошенник бобо се казва има и тема наи горе в раздела обади му се дано намери време да та излъже и да ти земе миличките парички

  3. #3

    Default

    нали слагат някакви ламбда емулатори газаджиите да лъжат компа че всичко е наред, неможе ли с такива да минеш??

  4. #4

    Default

    къде ги слагат
    в ЕМ Комплект ми казаха, че немогат да ми помогнат

  5. #5

    Default

    иди някъде където слагат ГАЗ и питай

  6. #6
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    аз съм със същия проблем - изгоряла ламбда след катализатора
    ако освен светенето на лампата не оказва влияние - карай си
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by mim
    аз съм със същия проблем - изгоряла ламбда след катализатора
    ако освен светенето на лампата не оказва влияние - карай си
    ако е така е ок. Но спецовете да кажат, това не вкарва ли комп-а в сервизен режим и съответно се дига разход и не върви ок колата?!? само предположение
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  8. #8

    Default

    ако е така е ок. Но спецовете да кажат, това не вкарва ли комп-а в сервизен режим и съответно се дига разход и не върви ок колата?!? само предположение[/quote]


    за съжаление си прав
    слага ми някакво ограничение на оборотите и май започва да похарчва двойно
    гадна работа
    при газаджия казвате
    ок
    ще пробвам в сряда и ще разказвам

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Значи да ти всея малко светлина в проблема щото го имам същия .. ама пък и ти ще помогнеш ако при тебе газаджийте успеят ... което малко ме съмнява. Начи туй последното след катализаторите не е ламда сонда ами "Emission Control Sensor" и неговата идея е да ти каже кога бълваш повече мизерия от колкото трябва и съответно да си смениш катализаторите. Ако той отчете, че нещо не е ок 1-во преди да ти светне ламбето почва да мята гориво в несвяст в опит да почисти катализаторите и ако не успее светка и "дух дъ суп". При мене за момента понеже моя катализатор като го докоснас с една отвертка се разпадна съм "закърпил" положението (ако изобщо може да бъде наречено закърпено) като не съм си стегнал фланците на катализатора, а пък тез на предните катализатори са и без това скъсани (утре ще ги правя) и по тоз начин голяма част от горещата мизерия излиза преди него и екуто в един момент реши, че всичко е ок. Другото дето може да ти дам като идея е понеже тоя сензор следи само нивото на СО2 и го сравнява с показанията на предните 2 (щото при мене са 2 сонди отпред и 1 (въпросната) отзад) и ако няма разлика проблем ... ако има всичко е ок .. та идеята е да си намериш някой дето е Евро3 и всичко му е наред да му замерят въпросния датчик да се види какво показва при тихи обороти при средни и газ до дупка да ти направят един емулатор дето да показва вианги по-малко от това което дава с работещ катализатор и мисля, че няма да имаш проблем.

    Аз като закърпя генерацията ако пак се появи тъпата грешка това ще правя ... ама ти виш там онез газаджий дали ще измислят нещо по просто и ако стане пиши какво е
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  10. #10
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    странно, при мен никога, откакто е светнала лампата, не ми е вдигало разход или нещо от сорта
    беше ми вдигнал разода от термостата, смених го и си заспа на перфектно положение - не повече от 11/100 градско с климатик (софия)
    за това и го оставих да си свети и се опитвам да закърпя едни други пробойни в бюджета
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  11. #11

    Default

    моя разход е 14-15градско(София) с климатик,обаче не само е 1.2 а и дърпа като 1.2 т.е. нямам никакъв бонус

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •