В тази тема ще ви разкажа за 3-те автомобила на Пешката. По принцип имах идея, ако някой има повече от една кола да не ги събираме в една тема. Случаят, обаче е доста оплетен. Преди година и нещо той закупи една черна Alfetta GT.







С огромен ентусиазъм той беше решил да възстанови точно тази кола, въпреки че много хора включително и аз го убеждавахме, че няма желязо в нея и, че реставрацията е невъзможна. В последствие по една



или друга причина





Пешката се съгласи с трезво мислещите, които не бяха тотално завладяни от магията на Alfetta GTV и в този момент се сдоби с “Варненското GTV” както познават много от нас тази кола







задницата с тези преправяни стопове всеки път събужда противоречиви чувства в мен...
Колата има доста повече желязо в себе си, но за беда вече е кърпена няколко пъти и то доста несполучливо. Ел. инсталацията беше пълна скръб и още какво ли не... Въпреки всичко можеше да стане кола от нея.
Нашия колега, обаче не се спря до тук. Определено имаме градация при него всяка следващата кола е по-запазена.
Докато не се докопа до тази



Честно да ви призная. Миналата зима като я видях още преди Пешката да знае за нея и да я купи. Реших, че ще си продам Джулиетата и ще почна от начало с това купе. По необясними за мен причини тогава не можах да я купя, но това е една друга история.







В момента колата се подготвя за боядисване.








Аз ще ударя едно рамо с жиците тези дни. И ще върна ел. инсталацията в приличен и безопасен вид възможно най-близък до оригиналния.
По-нататък в реставрацията ще бъдат добавени







Толкова от мен за сега. Щастливия “татко” да добави нещо. Със сигурност съм изпуснал интересни факти. За напред всички ще очакваме развитието на този проект.