Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 63

Thread: "Паткане", когато е студена

  1. #1
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default "Паткане", когато е студена

    От месец-два насам, колата започна да ги прави тези магарии на студено..
    И от преди това винаги на студен двигател и трябва известно време - за да започне да върви..
    Не ускорява добре и ги откарва до към 3000об. при това много бавно.
    Това не се е променило, само дето през това време - се получава едно припаткване. Не мога да преценя (седейки зад волана) от къде се чуват гърмежите. Понякога са леки и се чуват като тракане, но понякога са си силни гърмежи. Като се получават и при форсиране на двигателя на свободна предавка, и при натискане на педала на газта в движение, на скорост. На скорост е по-често срещано, отколкото при изфорсирване на празен ход.

    Винаги чакам колата поне минутка да поработи преди да я подкарам и няма ефект, но не съм пробвал да я чакам 5-6мин да позагрее да видя как ще е.
    Малко разбъркан ми стана поста, ама не мога да го подредя Дано ме разбрете. Четох няколко теми с подобни проблеми, ама все - нещо не е като при мене и не мога да се идентифицирам с друг случай.

    Ремъци, ролки и свещи са сменени сравнително скоро при Бобо. Свещите са Denso Iridium.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  2. #2

    Default

    довери ми се... простои чакай оборотите да паднат под 1000 и после първите 5 км по леко без рязка газ и ще забравиш за това

    обяснение - абе просто го направи

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  3. #3
    Запален алфист filip_gad's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    120

    Default

    Здрасти,
    и моята се държеше по абсолютно същия начин. Прочетох какво ли не за този проблем и всеки ми казва, че е от различно нещо, но никой не ми каза, че е възможно да е от дебитомер, както се оказа! Само, че оригиналния дебитомер ми излизаше много скъпо и едно майсторче ми каза, че от лада самара бил същия и се оказа много прав, за 150 лв. си купих такъв и всичко си дойде на мястото си. Сега колата е в повече от перфектно състояние и мощноста и се повиши доста, абе общо взето вече си върви и набира като Алфа
    И аз ходих при Бобо за диагностика, но при него не излезна, че дебитомер е за смяна, а само ламбда сонда. Не, че имам нещо против него, човека си върши перфектно работата. Надявам се да бъда полезен със споделянето ми. Успех и пиши от какво е било в крайна сметка.
    146 1.4TS `98 + LPG BRC Flying injection

  4. #4
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Не смятате ли че ако е от дебитомера ще го прави постоянно?Аз съм с абсолютно същоя проблем-първите 5 км са трагични.И на мен не ми излезе на диагностика нищо.Надявам се да е от Л.сондатат защото ми включва чак след 6-7 минути...
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  5. #5
    Запален алфист filip_gad's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    120

    Default

    Не, колега не смятам. Защото първо и аз смених ламбда сондата, но нищо не се промени. Нещата си дойдоха на мястото чак когато смених дебитомера.
    146 1.4TS `98 + LPG BRC Flying injection

  6. #6

    Default

    Е добре де няма ли някакъв начин да се разбере точно откъде идва проблема,щото то така като вземеш да сменяш къде ще му излезе края?
    Накрая да не се окаже,че е най-изгодно да смениш колата
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  7. #7
    Запален алфист filip_gad's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    120

    Default

    Има да, като направиш диагностика. Само, че не знам защо не навсякъде го виждат. Както споменах и аз ходих на диагностика при Бобо и при него ми излезна, че само ламбда сондата е заминала, а на друга диагностика си излезе дебитомера.
    146 1.4TS `98 + LPG BRC Flying injection

  8. #8

    Default

    Мойта сега я пробвам с разни добавки,но няма голям ефект.Мисля си да й сложа по-хубав бензин и да видя какво ще стане и ако не се оправи ще я карам някъде.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  9. #9
    Запален алфист filip_gad's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    120

    Default

    добавките не са най-одачния вариант, но всеки си преценя. С тези добавки не си решаваш проблема а отлагаш решаването му.
    146 1.4TS `98 + LPG BRC Flying injection

  10. #10
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Днес сутринта изчаках колата да поработи точно 3мин преди да тръгна. Без да я форсирам. Просто си слушах музика 3мин (засичх с хронометър) и след това тръгнах. Еми нямаше никакви проблеми. нито глъхнеше, нито гърмеше, нищо! Оборотите не бяха слезли под 1000, а се държаха мааалко отгоре (милиметър нейде).

    Сега изводът:
    Явно на двигателя му трябва малко време да влезе в правия път!
    Въпросът:
    Нормално ли е това да е така, или има проблем, чието проявление може да се избегне по описаният начин, но не и да се разреши?
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Нормално ли е това да е така, или има проблем, чието проявление може да се избегне по описаният начин, но не и да се разреши
    Аз си мисля че не е нищо страшно и мойта е така а няма никакви проблеми на диагностика,интересното че и стартата беше така нищо че беше боксер,също без никакви проблеми на диагностиката.Аз смятам че е някаква детска болест на инжекциона и му трябва малко време да влезе в час/все апк е Бош/
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #12
    Запален алфист filip_gad's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    120

    Default

    За страшното и аз си мисля, че не е страшно. Тогава просто може да се почисти самия дебитомер и този, ако може да се нарече проблем да изчезне
    146 1.4TS `98 + LPG BRC Flying injection

  13. #13
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Добре, а аз не говоря само за невървенето! За него Бобо ми каза, че е защита на ECU-то да не се издевателства върху двигателя, когато е студен, на което съм склонен да повярвам и да се съглася. Но мен ме притесняват гърмежите !!! А не знам и къде гърми и какво ги причинява! Това ме тревожи мене! Мъри, и твоята ли гърми?
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  14. #14
    Запален алфист filip_gad's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    120

    Default

    Quote Originally Posted by Bodom
    Добре, а аз не говоря само за невървенето! За него Бобо ми каза, че е защита на ECU-то да не се издевателства върху двигателя, когато е студен, на което съм склонен да повярвам и да се съглася. Но мен ме притесняват гърмежите !!! А не знам и къде гърми и какво ги причинява! Това ме тревожи мене! Мъри, и твоята ли гърми?
    И моята правеше по същия начин. Когато е студена, даже при първото запалване ми гаснеше, на втория път вече си палеше и когато подам газ пукаше и гърмеше като звяр, но сега след смяна на този дебитомер всичко си дойде на мястото. Сега си паля като пич сутрин, естетсвено изчаквам около минута и си тръгвам без никакви проблеми.
    146 1.4TS `98 + LPG BRC Flying injection

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by filip_gad
    За страшното и аз си мисля, че не е страшно. Тогава просто може да се почисти самия дебитомер и този, ако може да се нарече проблем да изчезне
    А някой да е правил подобно нещо?Аз мисля да се пробвам.Свалянето ми изглежда лесно,но все пак да попитам има ли си някакви тънкости?А с какво да го почистя?Бях чел за ВД40 или нещо подобно?
    155 1.8 8v TS & FZR 600

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •