Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 63

Thread: "Паткане", когато е студена

  1. #16
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Аз бях чел да НЕ се ползва WD40
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  2. #17
    Запален алфист filip_gad's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    120

    Default

    Quote Originally Posted by hsr
    Quote Originally Posted by filip_gad
    За страшното и аз си мисля, че не е страшно. Тогава просто може да се почисти самия дебитомер и този, ако може да се нарече проблем да изчезне
    А някой да е правил подобно нещо?Аз мисля да се пробвам.Свалянето ми изглежда лесно,но все пак да попитам има ли си някакви тънкости?А с какво да го почистя?Бях чел за ВД40 или нещо подобно?
    На мен първоначално ми го чистиха в сервиз, но човека ми каза, че съвсем спокойно мога и сам да си го почистя под течаща вода. За съжаление не изкара особено дълго време.... и дойде момента за смяна
    146 1.4TS `98 + LPG BRC Flying injection

  3. #18
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    [quote=filip_gad]
    Quote Originally Posted by hsr
    Quote Originally Posted by "filip_gad":3ep5dk7u
    За страшното и аз си мисля, че не е страшно. Тогава просто може да се почисти самия дебитомер и този, ако може да се нарече проблем да изчезне
    А някой да е правил подобно нещо?Аз мисля да се пробвам.Свалянето ми изглежда лесно,но все пак да попитам има ли си някакви тънкости?А с какво да го почистя?Бях чел за ВД40 или нещо подобно?
    На мен първоначално ми го чистиха в сервиз, но човека ми каза, че съвсем спокойно мога и сам да си го почистя под течаща вода. За съжаление не изкара особено дълго време.... и дойде момента за смяна[/quote:3ep5dk7u]

    Точно така след така нареченото почистване дебитомера не изкарва много първо се убедете че е от него и тогава направо го сменяйте Иначе мойта не гърми просто не иска да върви първите 2-3 километра,се едно дърпам още 2 коли отзад
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #19
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    Иначе мойта не гърми просто не иска да върви първите 2-3 километра,се едно дърпам още 2 коли отзад
    И при мене е абсолютно същото, но вече не му обръщам внимание. Явно е характерно
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    38

    Default

    Къде се намира дебитомера и как се сваля-демонтира
    Алфа Ромео 145 1.6 Boxer

  6. #21
    Запален алфист filip_gad's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    120

    Default

    Това е за TC, посочен е с стрелката, а като го видиш, сам ще разбереш как се сваля.
    http://clubalfaromeo.com/forum/download.php?id=6725
    успех
    146 1.4TS `98 + LPG BRC Flying injection

  7. #22
    BOXER > TS :P MBlaST's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    335

    Default

    Vatev при твоя боксьор проблема е решен по Сталински. Има дебитомер, има проблем. Няма дебитомер, няма проблем Ти си само с МАП сензор.
    97'Alfa Romeo 145 1.6 BOXER - Sold Out
    02' FIAT PALIO 1.2 Weekend
    Accord i-ctdi 2.2 Executive

  8. #23
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Ти си само с МАП сензор
    Което си е направо супер за мен ГМ Рочестър е супер здрав и безпроблемен инжекцион
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #24
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default Re:

    Явно всички имаме еднакъв проблем,ясно.А наблюдения върху следното имате ли:
    -здраво мирише на недоизгорял бензин
    -изпушва на черно,явно от прекалено богата на бензин смес
    (да отбележа че съм с права тръба на мястото на катализатора)
    иначе за вървенето нямам наблюдения да не върви,сигурно може и повече(ако е нова да речем)
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  10. #25

    Default Re:

    Quote Originally Posted by Ivo Skoklev
    Явно всички имаме еднакъв проблем,ясно.А наблюдения върху следното имате ли:
    -здраво мирише на недоизгорял бензин
    -изпушва на черно,явно от прекалено богата на бензин смес
    (да отбележа че съм с права тръба на мястото на катализатора)
    иначе за вървенето нямам наблюдения да не върви,сигурно може и повече(ако е нова да речем)
    Аз май съм н'якво изключение,защото всеки ден е различно
    Вчера навъртях малко "градско" и нямах оплаквания-нямаше придърпване,"паткане","гърмежи" или нещо подобно.Вярно,че колата ми се стори малко спъната,но поне работеше що годе добре.Тая сутрин я паля и докато мина 4-5 км.беше направо н'якъв кошмар-не може да направи 3 хил.об.-яко придърпване при подаване на повече газ и никаква мощност.После като че ли се пооправи,ама пак не съм доволен(че аз кога ли съм бил все ми се струва,че тая кола трябва да върви повече).а това за пушенето и мириса на бензин като че ли изчезна след смяна на кабели и 2-рата смяна на свещи
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  11. #26
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Да. Иво виж си свещите щото и аз като хвърлих бошовските и си върнах старите с които си ми дойде от Италия..... миризмата на не изгорял бензин и при мен изчезна
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  12. #27
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Аз верно съм с Bosh,ти ме хвърли в "размисли и страсти",понеделник отивам на диагностика,пък ако излезе нещо ще му мисля
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  13. #28
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo Skoklev
    Аз верно съм с Bosh,ти ме хвърли в "размисли и страсти",понеделник отивам на диагностика,пък ако излезе нещо ще му мисля
    Абе тя диагностиката.. няма да ти каже, че боша са лоши. Просто с тези свещи, Алфа не се чувства добре. Ако имаш възможност.... направо ги махай и си слагай хубави. Знаеш кои са. Денсо иридиум. Аз съм с NJK. И разхода като че ли малко ми падна.
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  14. #29

    Default

    [quote=Nasko_77]
    Quote Originally Posted by "Ivo Skoklev":cpv9maj7
    Аз верно съм с Bosh,ти ме хвърли в "размисли и страсти",понеделник отивам на диагностика,пък ако излезе нещо ще му мисля
    Абе тя диагностиката.. няма да ти каже, че боша са лоши. Просто с тези свещи, Алфа не се чувства добре. Ако имаш възможност.... направо ги махай и си слагай хубави. Знаеш кои са. Денсо иридиум. Аз съм с NJK. И разхода като че ли малко ми падна.[/quote:cpv9maj7]
    Тука нещо не съм съгласен.Аз си взех Бош ментенце (за 44 лв 8 бр.) и мойта много добре се разбираше с тях за около 150 км.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  15. #30
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Тука нещо не съм съгласен.Аз си взех Бош ментенце (за 44 лв 8 бр.) и мойта много добре се разбираше с тях за около 150 км.
    Аз лично не те разбрах,какво не си съгласен като са изкарали само 150км?
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •