Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 63

Thread: "Паткане", когато е студена

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo Skoklev
    Тука нещо не съм съгласен.Аз си взех Бош ментенце (за 44 лв 8 бр.) и мойта много добре се разбираше с тях за около 150 км.
    Аз лично не те разбрах,какво не си съгласен като са изкарали само 150км?
    Еми да де-за тия км.се рабираха Т'ва трябваше да е смешно,ама май нещо не се получи.А сега сериозно-на доста места из форума съм попадал на мнения,че Алфите не варвят много добре с Бош,пък макар и оригинален.Така,че ако имаш възможност пробвай с други,както ти каза колегата Наско.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  2. #32
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Моята количка също прави нещо подобно.
    * запалвам от първият път и оборотите са на около 1500 и след 2 мин падат на 1000-1100 ... тогава тръгвам и няма проблеми ако не я гоня.
    * ако настъпя малко по жестоко още от 1-ва 2-ра .. все едно както се изрази един колега имам още 2 закачени отзад.
    Когато кача на 3 -та спокойно без гонене и я подкарам до 3500 оборота забравям за проблемите. Когато я запаля и след 30 сек дам газ до края дори може и да огасне, но .. и хванах цаката.
    Всеки двигател има нужда да качи маслото да стигне до някаква работна темп. инжекциона да проработи и тн ..
    Все пак има толкова електроника, че няма как колеги.

    В часовете по термо-динамика изчислявахме разни топлинни разширения .. има значение темп. на двигателя на маслото на свещите ако искате ..
    По материало знание също може да се каже, че всеки метал или сплав претарпява макар и микро изменения при промяна в темп. а при по сериозни цикли от обороти в сек. това си е от значение.

    За това е добре да подгреете машината 2 мин. да си застанат там нормалните обороти и началото с малко газ .. после go go go ..
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  3. #33
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Quote Originally Posted by flipz
    Моята количка също прави нещо подобно.
    * запалвам от първият път и оборотите са на около 1500 и след 2 мин падат на 1000-1100 ... тогава тръгвам и няма проблеми ако не я гоня.
    * ако настъпя малко по жестоко още от 1-ва 2-ра .. все едно както се изрази един колега имам още 2 закачени отзад.
    Когато кача на 3 -та спокойно без гонене и я подкарам до 3500 оборота забравям за проблемите. Когато я запаля и след 30 сек дам газ до края дори може и да огасне, но .. и хванах цаката.
    Всеки двигател има нужда да качи маслото да стигне до някаква работна темп. инжекциона да проработи и тн ..
    Все пак има толкова електроника, че няма как колеги.

    В часовете по термо-динамика изчислявахме разни топлинни разширения .. има значение темп. на двигателя на маслото на свещите ако искате ..
    По материало знание също може да се каже, че всеки метал или сплав претарпява макар и микро изменения при промяна в темп. а при по сериозни цикли от обороти в сек. това си е от значение.

    За това е добре да подгреете машината 2 мин. да си застанат там нормалните обороти и началото с малко газ .. после go go go ..
    Мисля, че този пост ще е добре ВСЕКИ да го чете Ако може... Модератора да направи нещо
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  4. #34
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    И нашата го прави тва,но не знам дали става въпрос за 1 и също.Като я запалиме си работи нормално на 1500 оборота после падат но ако и подам газ до към 3000 оборота има едно като гърмене.Проблем ли е ,или няма смисъл от притеснения
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  5. #35
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Смених дебитомера и всичко се оправи... Нямам повече "паткания",може би много леко за 2 мин.,докато заработи нормално ламдата,но нищо общо с преди
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  6. #36
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo Skoklev
    Смених дебитомера и всичко се оправи... Нямам повече "паткания",може би много леко за 2 мин.,докато заработи нормално ламдата,но нищо общо с преди
    А свещите смени ли ги или си остана с бошовските?
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  7. #37
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Не съм ги барал,щото не правят проблеми,но миризмата на бензин остава силна,не знам дали наистина е от това...по нататък
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  8. #38
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Никой не ми каза какво гърми и защо
    Повечето от вас въобще нямат гърмежи, а колата им просто не върви когато е студена.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  9. #39

    Default

    КАКТО 10000 ПЪТИ ВИ НАПИСАХА - ОСНОВНАТА ПРИЧИНА Е ДЕБИТОМЕР !!!!
    аз моя като го смених - даже първия път изгасна, втория път отзад изпуши жестоко - явно се беше насабрал бая бензин вътре, който е й причината за паткането, като форсирах се оправи всичко и нямах такива проблеми - но сега пак взеха да се появяват

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by Bodom
    Никой не ми каза какво гърми и защо
    Повечето от вас въобще нямат гърмежи, а колата им просто не върви когато е студена.
    Е ти нали уж си беше решил проблема като изчакаш 2-3 минути да позагрее и тогава си тръгвал безпроблемно
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  11. #41
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Това според мен не е решение , а начин да се избегне.
    Не винаги мога да си позволя да чакам толкова време.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  12. #42
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Quote Originally Posted by Bodom
    Това според мен не е решение , а начин да се избегне.
    Не винаги мога да си позволя да чакам толкова време.
    Айде и ние вече гърмим от онзи ден
    Това става след като изчакам оборотите да си паднат в норма на 950.
    И като подам газ... паткаме и гърмим Прави ми го само в ниските. До 3000. Като я сритам в по-горните, всичко е нормално. На ход не съм я пробвал още дали ще го направи. Алфата я карам доста рядко сега, просто от време на време я припалвам. Тази вечер реших да видя, но някакъв олигофрен ме беше затворил и не можах да я изкарам

    П.С Ако ще е за дебитомер.... някой купувал ли си е от Италия? Дали ще са по-евтини там Ама с този Самаровия ще е най-изгодно и безпроблемно май
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  13. #43
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Одеве я покарах и нямаше никакви проблеми. Нито се спъваше, нито паткаше на ход Явно е засмукала някаква вода или боклуци от дъното на резервоара тогава. Направих и едно кръгче, не по-голямо от 1км., държеше се добре и ми изгасна от липса на гориво.
    Бях се притеснил обаче и днес проверих колко ще ми струва дебитомер. За моята 297лв. на MAP. И за Самаров питах.... 223лв.
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  14. #44
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    44

    Default Re: "Паткане", когато е студена

    Quote Originally Posted by Bodom
    От месец-два насам, колата започна да ги прави тези магарии на студено..
    И от преди това винаги на студен двигател и трябва известно време - за да започне да върви..
    Не ускорява добре и ги откарва до към 3000об. при това много бавно.
    Това не се е променило, само дето през това време - се получава едно припаткване. Не мога да преценя (седейки зад волана) от къде се чуват гърмежите. Понякога са леки и се чуват като тракане, но понякога са си силни гърмежи. Като се получават и при форсиране на двигателя на свободна предавка, и при натискане на педала на газта в движение, на скорост. На скорост е по-често срещано, отколкото при изфорсирване на празен ход.

    Винаги чакам колата поне минутка да поработи преди да я подкарам и няма ефект, но не съм пробвал да я чакам 5-6мин да позагрее да видя как ще е.
    Малко разбъркан ми стана поста, ама не мога да го подредя Дано ме разбрете. Четох няколко теми с подобни проблеми, ама все - нещо не е като при мене и не мога да се идентифицирам с друг случай.

    Ремъци, ролки и свещи са сменени сравнително скоро при Бобо. Свещите са Denso Iridium.
    Това паткане се чува само на ниските обороти. Или по-точно между ниски и високи. Като отвориш капака отпред има 2 или 3 релета не помня точно. Едното явно е за превключване между ниските и високите и не ти прави хубав контакт. При мен го имаше същтия проблем. Ако не искаш все пак да го сменяш можеш само да го напръскаш със спрей за контакт и се оправя.
    BMW е39 - 2002god.
    BMW e60 - 2007god.

  15. #45
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default Re: "Паткане", когато е студена

    Quote Originally Posted by f0rce1001
    Като отвориш капака отпред има 2 или 3 релета не помня точно. Едното явно е за превключване между ниските и високите и не ти прави хубав контакт.
    Няма такова реле за превключване между ниски и високи.

    Пръскали сте релето на помпата....
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •