Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: горната помпа на съединитела ми тече

  1. #1
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default горната помпа на съединитела ми тече

    Разглобил сам почти цялата кола. Като извадих педалите заедно с оста и помпите установих че помпата на съединитела е текла отзад.Дали да я дам на някой ``майстор`` си да ми я ``направи ``или да си купя нова??? Звънях в Александър Ауто и ми казаха 47 пари. Притеснява ме че кофти се сваля ако пак протече.
    Alfa Romeo 75 24V

  2. #2
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Дай да ти я направят
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #3
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default помпа

    Най-добре е сам да си я направиш
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  4. #4
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Дай да ти я направят

    Къде? Имам горчв опит! Предигодина давах спирачната помпа на 75-та да ми я прави Ицо-гумичката в павлово - ул. Будилник Сложих я, обезвъздуших. Постоя в гаража докато направя мотора няколко месеца и както покарам в лятото в топлото и поискам да спра - няма никой. Казвам си - Скапана спирачна течност.Източвам старата.Наливам нова. Обезвъздушавам отпред. Отзад - няма никой.Откачам тръбата от помпата един натиска педала - няма никакво налягане :sick; :craybaby; . Купих нова и всичко е ОК вече. Та проблема ми е не че тази помпа е много трудна за демонтж и ще стане мноо кофти ако
    Alfa Romeo 75 24V

  5. #5
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Правят ги на много места аз знам едно ако искаш обади ми се ще ти кажа къде
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #6
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Правят ги на много места аз знам едно ако искаш обади ми се ще ти кажа къде
    на какво да ти се обадя?
    Alfa Romeo 75 24V

  7. #7
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    Има един сперачкаджия, Настев май беше - една пряка на Симеон, там всички го знаят, на мене ми прави една помпа гробница и я съживи стареца, още баца

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  8. #8

    Default

    Нова да ти е чиста работата

  9. #9
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    Александур ауто !!!
    ина4е

  10. #10

    Default

    Ако помпата на съединителя на Жулиетата те е като на 75 - наистина е голям зор - на мен ми отне 1 ден сваляне и качване.
    Та какво направих - болтовете които даржат помпата на съединителя вече не се навиват в самата помпа - отворите с резба на помпата кадето се навиват болтовете ги разпробих и заварих самите болтове за ламатината - сега вече не свалям целия корпус с педалите за да сваля помпата - на двата болта които сам заварил - се слага помпата - отворите и са разпробити така че да влизат болтовете и отвън си я стягам с гайки. така че вече помпата ми се сваля за 15мин и мога да експериментирам с гумички.Изглежда щураво но на 75-ца става - ела на Сандански и сте ти го покажа в действителност!

  11. #11
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Quote Originally Posted by Koliotto
    Ако помпата на съединителя на Жулиетата те е като на 75 - наистина е голям зор - на мен ми отне 1 ден сваляне и качване.
    Та какво направих - болтовете които даржат помпата на съединителя вече не се навиват в самата помпа - отворите с резба на помпата кадето се навиват болтовете ги разпробих и заварих самите болтове за ламатината - сега вече не свалям целия корпус с педалите за да сваля помпата - на двата болта които сам заварил - се слага помпата - отворите и са разпробити така че да влизат болтовете и отвън си я стягам с гайки. така че вече помпата ми се сваля за 15мин и мога да експериментирам с гумички.Изглежда щураво но на 75-ца става - ела на Сандански и сте ти го покажа в действителност!
    Това с заварените болтове сам го виждал и на още една Джулиета. Аз пътувам до Сандански през две седмици. Прати ми ако искаш ЛС с номера ти да се видим да си подардорим
    Alfa Romeo 75 24V

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Смолян/Пловдив
    Age
    46
    Posts
    44

    Default

    трудно е свалянето на помпата и най добре е да се изкара с педалите, работи се по-спокойно. Аз пробвах само със смяна на гуми4ките но не кара дълго. Шлайфах цилиндъра нови гуми4ки хубава те4ност и няма ядове.
    Alfa Romeo Giulietta 1.8 84' -бивша
    Alfa Romeo 146 JTD 99'

  13. #13
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Приятелю, ти тази тема я извади от архива . Има една модификация веднъж като свалиш помпата и вече се преправя да не е трудно. Олеле къде ме върнааа. Бях забравил за тогава .
    Alfa Romeo 75 24V

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Смолян/Пловдив
    Age
    46
    Posts
    44

    Default

    Аз на скоро го ядох пак и затова я подхванах. Иначе имах доста ядове с това. Две Алфи смених и двете го имаха тоя проблем.
    Alfa Romeo Giulietta 1.8 84' -бивша
    Alfa Romeo 146 JTD 99'

  15. #15
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    веднъж като си разкачил всичко,направи помпата като на жигула-на шпилки,при следващ ремонт или смяна е много по-лесно
    Аlfa 164 Super 2.5TD

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •