Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44

Thread: Тапицерия на тавана

  1. #1
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default Тапицерия на тавана

    Видях има 1 тема ама...много е сложно.Няма ли някакъв метод без да се сваля тавана да се залепи тапицерията,че е взела да се разлепя доста.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    228

    Default ДА

    Да. Претапицира се целия таван и ти го правят като нов.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Fiat Coupe 2.0 16V

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Севлиево
    Age
    56
    Posts
    35

    Default

    Аз си реших проблема така- Купих си кутийка с карфички ги набодох под агъл в тавана в прави линии и на еднакво разстояние една от друга. Става бързо и с времето даже не ги забелязваш.
    Alfa Romeo 146 2.0 TI - Бившата любовница
    Alfa Romeo 145 & 146
    Hyndai Coupe

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Пловдив, Бургас
    Age
    45
    Posts
    431

    Default

    Аз си реших проблема с 80 лв и сега тавана ми е перфектен. Мани ги карфичките
    Алфа Ромео 146 '96 1.6i 8v Boxer, Mercedes Benz C 200 '01


  5. #5
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Проблема го реших с текстилно лепило Бизон.Със спринцовка вкарах лепило под тапицерията и го залепих за тавана.Резултата беше добър,но има един недостатък,че под тапицерията има дунапрен,който се разяжда от лепилото и сега има вдлъбнатини.Но все пак е по добре с леки вдлебнатини,отколкото да виси.лепилото беше 6 7 лева.Надявам се да се да съм полезен на някой с информацията.Все пак едно претапициране е 10 или 11 пути по скъпо.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  6. #6
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    питай колегата alfa 146 той има некви интервенции по тавана.прилично е направен да ти каже кви пари и как е правено.
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Posts
    165

    Default

    с един макетен нож много бързо реших проблема....
    Alfa Romeo 156 SW, 1.9

  8. #8
    Старши алфист Оги's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    524

    Default

    Аз когато взех алфата тавана и беше увиснал ,видях го веднага ,като се качих в колата ,но се направих на луд ,че не виждам.Покарах е накефих и се реших ,че ще е тая колица ,направих пазарлъка за парите ,стиснахме си ръцете и ,след това се направих ,че видях тавана и така накарах продавача да си го управи.Доволен съм от работата на момчетата и от алфата съм доволен доста за сега дано и за напред да е така
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer

  9. #9
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Ако може някой да обясни как се сваля тавана..
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив/Стамболийски
    Posts
    127

    Default

    Quote Originally Posted by zaryto
    Ако може някой да обясни как се сваля тавана..
    Колега тавана е захванат с щипки(скоби), трябва първо да свалиш пласмасите от колонките също и лампата, след това е лесно, хващаш от единия край и като го напънеш на долу той си излиза от скобичките, ако някоя се опъва ще и помогнеш с отверката. Аз на моита съм свалял тавана само в предния край, че сменях проводниците (жиците), които водят към лампата. Но скоро ще го свалям целия да го тапицирам (разлепи се целият) или ще го дам на едно място в Пловдив ми обявиха 40лв за тапециране на таван с включени материали и труд.

    Успех със свалянето!!
    Fiat Punto 1.2 75
    ЕХ Alfa Romeo 145 1.3 Boxer '94 - Първата любов

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    silistra
    Posts
    65

    Default

    Kолега сигурен ли си че тавана е захванат със щипки,защото четох някаде във форума че е лепен с някакъв много здрав силикон?В Силистра такова претапициране е доста скъпо,чувам за 70-90лв.с материалите,но не съм виждал до сега как работят тези майстори.Затова ще те помоля ако е възможно прати координатите на твоите в Пловдив,може и аз да се възползвам от услугите им.Благодаря ти предварително.

  12. #12
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    И аз искам да го сваля и да го занеса някаде да го претапицират.Разлепи се почти целият.Ако ме насочите от каде да започна..кори,лампи т'ва звучи мн страшно... На мен ми споменаха суми от 60 д0 120 лева за претапициране.Тея луди ли са?!?Сам ще го сваля... Приемам идей,снимков материал...
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив/Стамболийски
    Posts
    127

    Default

    Парво платът е залепен за кора мисля, че беше от шпертплат, след което е захваната с щипки за тавана. А плата не е залепен директно за ламарината. Аз само над шофьорската седалка съм го свалял.
    Иначе за да го свалиш целия трябва да се свалят:
    сенниците, дръшките, на предните колони пласмасите (закрепени са с по 2 видии), на задните странични стъкла също има пласмаси, пласмасата е обща за двете малки стъкла (закрепени са май с щипки не съм сигорен ако няма видии значи е с щипки), при багажника има още една пласмаса и тя е закрепена с щипки или видии.
    Махнат ли се тези неща може да се каже, че почти е готово. След това откачате шперплата от щипките и го искарвате от купето и на земята си го претапецирвате на широко и удобно. И накрая по същия начин си го поставяте.

    А тези 40лв ми ги казаха преди някой месец и то момчето което щеше да лепи моя тавам, но все още не съм си го оправил, излезнаха други повреди и за него неостава време. Като мина през него ще му взема координатите и тогава ще ви ги дам. И ще ви кажа дали се е променила цената.
    А за тези който са от Пловдив това се намира на сточна гара питаите в магазина за аудио техника на малкия светофар, срещу Плазма.

    Ако съм пропуснал нещо питаите.

    УСПЕХ!!!!
    Fiat Punto 1.2 75
    ЕХ Alfa Romeo 145 1.3 Boxer '94 - Първата любов

  14. #14
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Ама 40 лева със свалянето и слагането обратно?То ако е така аз съм с 4 ръце за!
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив/Стамболийски
    Posts
    127

    Default

    Quote Originally Posted by zaryto
    Ама 40 лева със свалянето и слагането обратно?То ако е така аз съм с 4 ръце за!
    Когато говорих с него каза, че платът за тавана излизал около 25лв. и за работата 15лв. Сега незнам каква е цената може и да я е вдигнал но невярвам да е повече от 50лв максимум 60лв. Тия дни мина ли от там ще го питам. Иначе за тези пари не си заслужава ние да си го правим и полсе да се претисняваме дали ще стане или не.
    И да ви кажа незнам как работи момчето аз щях при него да си я правя. Ама ако е вдигнал сега цената малко се замислям и аз да си я правя.
    Някой който знае каде се продава такъв плат с дунапрен от едната страна нека сподели.
    Дано съм бил полезен!!
    Fiat Punto 1.2 75
    ЕХ Alfa Romeo 145 1.3 Boxer '94 - Първата любов

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •