Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 44

Thread: Тапицерия на тавана

  1. #16
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Полезен си и то доста! Благодаря за инфото. И моя е "тръгнал".
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  2. #17
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    22

    Default

    Аз да кажа понеже си пратапицирвах тавана самичък. Отидох в един магазин за платове и си купих специален плат за тапицерий на коли за около 30лв след това си земах и тапицерско лепило за около 3-4 лв. Вкарах колата в гаража и за час някуде смукнах сенниците лампата натажана дръжките от тавана корите във задната част на тавана и страничните конзоли на предното стакло, след което извадих гумените уплатнения на вратите в горния край и кората на тавана сама щеше да падне ако небеше един малък участък напръскан с лепило и здраво залепен за ламарината, и така с един сешуар и малко търпение я отлепих и я измъкнах през багажника. След което смукнах стария плат от кората, и сложих новия (съвет - като слагате новия палт опъваите хубаво). После вкарах кората обратно в колата и я сложих на тавана без да я лепя и мога да кажа, че стана много ДОБРЕ.
    1.3 boxer

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив/Стамболийски
    Posts
    127

    Default

    Quote Originally Posted by kiril_stanev
    Аз да кажа понеже си пратапицирвах тавана самичък. Отидох в един магазин за платове и си купих специален плат за тапицерий на коли за около 30лв след това си земах и тапицерско лепило за около 3-4 лв. Вкарах колата в гаража и за час някуде смукнах сенниците лампата натажана дръжките от тавана корите във задната част на тавана и страничните конзоли на предното стакло, след което извадих гумените уплатнения на вратите в горния край и кората на тавана сама щеше да падне ако небеше един малък участък напръскан с лепило и здраво залепен за ламарината, и така с един сешуар и малко търпение я отлепих и я измъкнах през багажника. След което смукнах стария плат от кората, и сложих новия (съвет - като слагате новия палт опъваите хубаво). После вкарах кората обратно в колата и я сложих на тавана без да я лепя и мога да кажа, че стана много ДОБРЕ.
    Колега спомняш ли си как се казва магазина от където си си купил палта, и марката на лепилото.
    Fiat Punto 1.2 75
    ЕХ Alfa Romeo 145 1.3 Boxer '94 - Първата любов

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив/Стамболийски
    Posts
    127

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder
    Полезен си и то доста! Благодаря за инфото. И моя е "тръгнал".
    С каквото можем ще помагаме.
    Fiat Punto 1.2 75
    ЕХ Alfa Romeo 145 1.3 Boxer '94 - Първата любов

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Skopje, Makedonija
    Posts
    107

    Default

    и мене ме чека сщата работа.
    Може някои да пусне някоя снимка од сменено платно... ?
    ALFA 145 1.6 BOXER

  6. #21
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Съжалявам за спама, но само на боксерите ли се разлепват таваните баси
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  7. #22
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Колеги,какъв точно трябва да е плата?Има ли значение дали ще има дунапрен или може и само плат?За колегите от Пловдив,днес ми казаха че във Викиват до моста на Герджика където продават музика имало някакъв плат,с който се облепят бас касите.С такъв плат и с някакво лепило Прома също ставало. :P
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  8. #23
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder
    Съжалявам за спама, но само на боксерите ли се разлепват таваните баси
    Не само, и на ti-то ми е разлепен целия. По-скоро засяга таваните на тия преди вътрешния фейслифт. На 145-та от подписа ми таванът не е мръднал. А на боксера беше аут.
    Така като ги сравнявам, на новите тс-и е направен с друг плат, не с такъв с дунапрен.

    Quote Originally Posted by zaryto
    Колеги,какъв точно трябва да е плата?Има ли значение дали ще има дунапрен или може и само плат?За колегите от Пловдив,днес ми казаха че във Викиват до моста на Герджика където продават музика имало някакъв плат,с който се облепят бас касите.С такъв плат и с някакво лепило Прома също ставало.
    Ако е обикновен плат пак ше стане, но ще се личат всички грапавини по тавана. А иначе тва е идейно да се пробва с тоя плат за туби. Той е доста плътен и дебел, и в същото време няма дунапрен от който да се отлепи. Май ще пробвам и аз с нещо такова, само да му дойде ред
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив/Стамболийски
    Posts
    127

    Default

    Колеги имам лоша новина този кадето тапицира тавани на сточна гара вече неработи там (преместил се е), и няма от каде да му взема номера. И сега остава сами да си го правим или някаде другаде.
    Fiat Punto 1.2 75
    ЕХ Alfa Romeo 145 1.3 Boxer '94 - Първата любов

  10. #25
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    А може ли да сваля от някоя 145-ца след фейслефта тавана и да го сложа на моята вместо да разлепям,залепям...
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    2 айдиес и от мен,този таван е пран,от препаратите се отлепя,сега слушай добре,2м подлепващо което използват шивачките с ширина около 1.20 и си готов.колегата ти спомена за щипките с които се държи махаш го ,отлепяш старото и с ютия нежно и внимателно зашото има 1но дунапренено покритие го притискаш но не желатската ти ще го усетиш.вервай ми на другата ми кола стана като ново и излезе осоло 15лв.

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив/Стамболийски
    Posts
    127

    Default

    И на мен така ми казаха, че тавана ми е пран и за това се е отлепил.
    Fiat Punto 1.2 75
    ЕХ Alfa Romeo 145 1.3 Boxer '94 - Първата любов

  13. #28
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Да и моят таван е пран.Обаче вече го лепих с разни лепила и сега на нищо неприлича,затова искам да го свалям и да стане както си му е реда с нова тапицерия.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  14. #29
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив/Стамболийски
    Posts
    127

    Default

    Колеги относно свалянето на кората на тава (тапицерията) наистина кората е залепена за ламарината точно по средата, а пластмасите са на щипки. Аз в събота и неделя реших да си претапецирам тавана, свалих го но ми излезе под ръка много запазена кора с тапицерия от една морга и направо си купих кората за 80лв. и за половин час я сложих и сега е като нова.
    На тези които ще си претапецитват тавана УСПЕХ!!!
    Fiat Punto 1.2 75
    ЕХ Alfa Romeo 145 1.3 Boxer '94 - Първата любов

  15. #30
    Запален алфист blabla's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    201

    Default

    Колеги я го снимайте тоя разлепен таван, че нещо не мога да си го представя. Моя изглежда толко перфектен, че аз вече се съмнявам дали не е сменян, даже един майстор ми вика, че може да е била обръщана по таван , той просто е като чисто нов, любопитно ми е стария как изглежда и как стои.
    Alfa 145 1.6 TS 16V '99
    Toyota Corolla 1.4 VVTi

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •