View Poll Results: От къде купихте колата си?

Voters
79. You may not vote on this poll
  • Нов внос в България.

    53 67.09%
  • От лице, карало колата си в България.

    17 21.52%
  • Сам си я внесох.

    8 10.13%
  • Купих си я чисто нова в България.

    1 1.27%
  • Друго.

    0 0%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Каква е колата ви? Нов внос или региситрирана?

  1. #1
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default Каква е колата ви? Нов внос или региситрирана?

    Колеги, както се заприказвахме и стана лек спор от това каква е била колата ви, нека да пусна една тема, да видим каква е била колата ви като сте я купували.
    Веднага се опъваме срещу новия внос, че била калпава от караната в България, но нека не забравяме все пак от къде сме си купили колата.
    За да не излезе след това, че над 80% от колите продавани в България и купени от хората в клуба са нов внос, пък след това стават идеалните, които не са вече нов внос :P

    А и друго, колко от нас биха си помислили, че колата, която се продава от България, закупена преди едва 5-6 месеца е със скрит дефект и за това купувача иска да се отърве от нея?
    А реално колко именно такава е причината за отърваването? За мен доста от хората в България ще те излъжат, нищо, че си разчитал на тях да ти кажат всичко за колата.
    До сега всички, които са ми купували коли от мен, като съм ги продавал съм започвал така...
    - Виж колата не е мита въобще (наистина - нито вънка, нито вътре, нито двигателя (двигател не мия почти никога - само ако се налага заради някакъв ремонт и то само локално на мястото)
    - Показвам всички дефекти - по боя, окачване, интериор и т.н.
    - Накрая евентуално казвам ами другото е наред.
    Нека човека да си види колата и така. Повечето, които си търсят кола, отварят капака дори и без да разбират, виждат 1 пръст прах и малко масло евентуално тук там и все едно им продавам боклук. Ама тези, които са ми ги купували, винаги си разбират хората и те я оценяват. Не продавам напудрена излъскана ламарина. Дори и на снимките, които прилагам колата винаги е била мръсна, не лъсната и снимана само там където няма забележки.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    Повечето коли, които се карат от колеги от форума към момента са в значително по-добро техническо състояние отколкото, когато са внесени в БГ.
    И в двата избора, нов внос или стар риска си остава, все пак това е Алфа ...
    Купувал съм 10-15 коли и от двата вида, хаха и от третия вид - нови.
    И момента късмет винаги е бил важен фактор, а не произхода на колата
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  3. #3
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    и трите ми коли са били карани тук
    първата беше голяма набутвация - уж от приятел, уж самият той е майстор, уж обеща да се грижи за поддръжката после, че си й разбира - и дърво, най-лошите неща ги беше спестил
    втората, ситренчето - като я водехме да я огледат разбирачи казаха: кола в такова състояние за такива пари не можем да ви вкараме отвън, уцелили сте кьоравото - и вярно, случихме на кола, взета по обява в бг-мобилето, незнайно защо няколко човека преди това се бяха отказали, а колата беше перфектна, само дето бяха сложили някакъв скапан ремък, който изби главата на 30к км, вместо да си го сменим на нормалния пробег, някакво менте Бош
    алфата - гледах я аз първо - не че разбирам, ама знам какво е да е гледаш паяжина от разкачени кабели под капака, разместени ламарини, одрано, развалени светлини и т.н., тест каране, тест при разбиращ приятел Търтей, тест в сервиз за всичко по окачване, електроника, компресии и т.н., предишният собственик си ми я даде с всичките бумаги, вносните документи, фактурите от ремонтите и обслужванията, двата чифта гуми. Даже беше изгубил панела на касетофона и след 1 месец ми се обади, че го е намерил, да ми го даде, и застраховката ми прехвърли. Оказа се пич.
    Ситроенчето и Алфата може да са били на късмет, знам ли. Ама гледах разни трошляци, пролетта нямаше още много алфи по къщите, такива дето и неразбиращ човек да види колко са зле. Та аз котка в чувал няма да си купя повече. Ааа да, първата не съм я гледала, като я купувахме тогава даже нямах книжка, та може за това да е била такава смотла
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  4. #4

    Default

    и аз съм си докарвал и от тук съм взимал както дойде... само с ръка на сърцето мога да кажа че който е взел после кола карана от мен е карал и е пял... като купя кола сменям всичко изобщо не чакам....
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  5. #5

    Default

    Аз съм купувал кола карана в България, купувал съм и кола нов внос, купувал съм и кола внесена по поръчка за мен, купувал съм и две чисто нови коли от магазин - как да гласувам?!
    Проблем с новите е ясно, че не съм имал никакъв, като изключим катастрофите
    С колата нов внос също не съм имал никакъв проблем, но и нея я смачках...
    Колата карана в България (Уно) беше доста стара и е нормално да е имала проблем, но поне беше евтина за ремонт
    Колата внесена по поръчка от чужбина беше достааа.... капризна и гълташе пари в рамките на нормалното, но аз от келешлък набутах доста пари в нея иначе технически е имала дребни проблеми
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  6. #6

    Default

    Може би колагата пита каква е сегашната Ви кола, моята сам си я купих от Германия, за сега доволен

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  7. #7
    Cuore sportivo lyuli's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    София
    Posts
    428

    Default Re: Каква е колата ви? Нов внос или региситрирана?

    Quote Originally Posted by bo
    ........ Нека човека да си види колата и така. Повечето, които си търсят кола, отварят капака дори и без да разбират, виждат 1 пръст прах и малко масло евентуално тук там и все едно им продавам боклук. Ама тези, които са ми ги купували, винаги си разбират хората и те я оценяват. Не продавам напудрена излъскана ламарина. Дори и на снимките, които прилагам колата винаги е била мръсна, не лъсната и снимана само там където няма забележки.
    моите коли (3 за сега ) винаги са били нов внос. Фиестата беше тип "напудрена" но се оказа читава (е на 3-тата година двг-то течеше като за свтовно, но аз вече се бях ореантирала каква кола искам да карам - АЛФА След това 145-цата беше с лек удар, цялата потънала в прах, обаче се оказа ок От Дупница я взех нея. за 147-цата няма да кометирам, тя просто е Върха на автомобилостренето, поне за мен но и тя беше яко прашасала и също с удар, но мен това не ме притеснява, защото поне от самото начало съм наясно какво има да се прави по колата.
    Изобщо тия излъсканите по Горубляне нещо не ми вдъхват доверие, но понякога и там има читави. Едни приятели си взеха едно поло, което беше уж супер, но после толкова грижи браха, направо ги съжалих.....
    Alfa Romeo Crosswagon Q4 ex ones: Alfa Romeo 166TS, Alfa Romeo 147 1.9JTD & 145 1,6 boxer

  8. #8
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    само някой мод да метне темата в техническия или в общите
    тъкмо да се разпишат повече клубари
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  9. #9

    Default

    леко е безмислена тази тема ....

  10. #10
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS
    леко е безмислена тази тема ....
    Дали е без смисъл или не няма значение.
    Аз исках да покажа, как винаги се псува новия внос автомобили, как всичките едва ли не са големи боклуци и ако не си купиш колата от вече регистрирана в България, значи взимаш боклук.
    Какво след 71% нов внос, аз мисля, че се вижда, че повечето автомобили закупени и съответно продадени във форума са такива. Съответно не може да се каже, че винаги новия внос е боклук и за това да си купуваме само регистрирани такива.
    И трите ми автомобила, които съм ги купил и след това продал, са били нов внос. Карал съм ги около 30-на хиляди километри, без да правя окачването. След това си ги продавам със същото окачване.
    След тези 30-на хиляди километри да не би колата да е много по-добре като съм я карал аз в България? Вярно, че много и от нещата, които са излезнали след като съм я купил са оправени, но примерно да вземе да се разтропа след 5 хиляди километра в следващия собственик и да се почне смяна по всичко, тогава ще се вика, че е била голям боклук, нищо, че е закупена от човек в България.
    Така, че за мен да се говори големи простотии от рода, че хората се мятали на новия внос - големия боклук в случая е неоснователно.
    Както се казва - колата след като си си я харесал и купил, останалото е и до супер голям късмет, без значение от къде си я купил.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #11
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    да си кажа честно предпочитам новият внос поради няколко причини:
    1-во не е карана през "питища" като нашите и за купето можеш да си на 90% сигурен че не е разтропано и оскърцало се!
    2-ро може някоя да се падне да посмениш това онова но поне ще се радваш на запазен автомобил защото като се разхлопа салона ми е интересно това как ще се поправи!
    3-то Човека докарва колите отиваш и си избираш и той е безпристрастен към всеки един автомобил и за всяка забележка може да ти намали от цената до колкото му е възможно,без да се налага да набутваш на някой хиляди левове само и само защото си обича колата и неиска да я продаде за по малко пари (а в същото време е забравил че тази кола карана няколко години тук и потдържана с нашите "оригинални" части вече не е същата каквато я е купил)
    4-то Според мен чужденците си продават по безпричинно старите коли (след покупка на нова евентуално) отколкото нас българите... малко тези които ще си продадът здравата и хубава кола която ги е слушала дълго време (за нас Българите все още това е нещо много колата ти да се окаже здрава и да си те слуша) !!!
    ТОВА Е СПОРЕД МЕН. САМИ ИЗБИРАЙТЕ НЕ СТЕ МАЛКИ ДЕЦА
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default

    Всичко хубаво но аз едно нещо немога да разбера представете си ,че дадената кола която е карана в България не е виждала даже дупки ако собственика си я е пазил като очите гледал подържал сменял всичко когато е било нужно а не е чакал последния момент въобще една гледана подържана хубава кола на която всичко и е наред и е КАРАНА В БЪЛГАРИЯ е тогава моляви кажете ми ще си купите ли нов внос май НЕ!!!
    Аз мисля ,че всеки би предпочел да си купи качествена кола за може и повече пари но да е сигурен в нея.
    EX 156 1.6 TS

  13. #13
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    Тази тема ми прилича на спора между две дечица пред входа:
    Кои мотори са по-бързи? Хонда или Ямаха? .....

    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by DJraceman
    Всичко хубаво но аз едно нещо немога да разбера представете си ,че дадената кола която е карана в България не е виждала даже дупки ако собственика си я е пазил като очите гледал подържал сменял всичко когато е било нужно а не е чакал последния момент въобще една гледана подържана хубава кола на която всичко и е наред и е КАРАНА В БЪЛГАРИЯ е тогава моляви кажете ми ще си купите ли нов внос май НЕ!!!
    Аз мисля ,че всеки би предпочел да си купи качествена кола за може и повече пари но да е сигурен в нея.
    Е то такива хора има ли в България?И ако има къде мога да ги намеря,в случай че раша да си сменя колата?


    Quote Originally Posted by Tinoto
    Тази тема ми прилича на спора между две дечица пред входа:
    Кои мотори са по-бързи? Хонда или Ямаха? .....

    Suzuki
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  15. #15
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Quote Originally Posted by DJraceman
    Всичко хубаво но аз едно нещо немога да разбера представете си ,че дадената кола която е карана в България не е виждала даже дупки ако собственика си я е пазил като очите гледал подържал сменял всичко когато е било нужно а не е чакал последния момент въобще една гледана подържана хубава кола на която всичко и е наред и е КАРАНА В БЪЛГАРИЯ е тогава моляви кажете ми ще си купите ли нов внос май НЕ!!!
    Аз мисля ,че всеки би предпочел да си купи качествена кола за може и повече пари но да е сигурен в нея.
    За теб знаем как си я пазиш. И аз мисля така, но не са всички като теб. И тук просто няма как да разбереш колко съвестно си е поддържал човек колата, след минаването и през една автомивка като софавто примерно. Тук също има хора, които "чакат последния момент" нали? Ако познаваш човека, или има добри отзиви от хора, на които имаш доверие-добре. Но както и да го погледнеш винаги има риск, все пак това са стари(употребявани) коли.
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •