Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: ИЗХВЪРЛИХА МАКЛАРЪН ОТ ФОРМУЛА 1 :)

  1. #1

    Default ИЗХВЪРЛИХА МАКЛАРЪН ОТ ФОРМУЛА 1 :)

    Мошенниците има шанс да си го получат най-накрая!!!

    "Отборът на Макларън Мерцедес бе отстранен от Формула 1 за настоящия и за следващия сезон. По предварителна и непотвърдена информация това е решило днешното заседание на съвета на Световния автомобилен шампионат, което приключи преди малко, съобщи feedmef1.com . Заседанието на ФИА, което се провежда в Париж, е продължило почти цял ден.



    Наказанието обаче няма да влезе в сила до края на сезона, поради процес на обжалване.



    Както е известно, санкцията е заради кражба на интелектуална собственост от главния конкурент Ферари. Един от шефовете на "червените кончета" Найджъл Степни е заподозрян, че е предал ценната информация на главния дизайнер на Макларън Майк Коулман. След скандала Степни бе незабавно уволнен.



    Все още не се знаят детайлите около наказанието, което може да означава, че самите пилоти Люис Хамилтън и Фернандо Алонсо може да не бъдат наказани.



    От ФИА все още няма официално потвърждение за решението."

    от ГОНГ.БГ
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  2. #2

    Default

    срещу имунитета си който са му гарантирали Алонсио е признал и предоставил И-мейли които потвърждават че отбора им освен че е притежавал 780 страници инфо от Ферари, но и се е възползвал от това и е добил преимущество....тези доказателства липсваха първото заседание и затова тогава само признаха че има кражба(утечка) но не ги наказаха....
    Загова (заради имунитета им) Алонсо и Хамилтън ще им остане правото да се борят за титлата при пилотите.
    ...
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  3. #3
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default ;-)

    В www.f1.com пише наказание изваждане от сезона и глоба 100 милиона долара. Алонсо и мангала запaзват точките си и могат да продължат да се състезават (не знам с какво като не разполагат с легален автомобил, може би ще им дадът по едно Ferrari). Това няма как да не ме радва като заклет фен на скудерията но все пак честно си признавам че сезона беше осран от глупостите на отборите и безумните правила и ограничения които се въвеждат от FIA.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  4. #4
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Пак нищо!Размина им се отново...
    http://sportni.bg/?tid=40&oid=1096891
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  5. #5

    Default

    не не им се е разминало "съваем"... просто БЛАГОДАРЕНИЕ на пилотите които са получили гаранции за имунитет ако помогнат на разследването им се дава това право се пак...... ама как ше ги гледа отбора сега след като те са помогнали да се разкрие....Цирк ..... сега и инцидента в тунела на Ферари ( аеродинамичния тунел в който се скъса държача на колата май и се помаза сичко за месеци) като го разнищят, може да се разбере защо половината сезон нямахме тестове....
    Имаше инфо за доста съмнителни обстоятелства при инцидента и Ферари го криеха доста време за да следят "евентуални участници" ...
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  6. #6
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default

    радвам се че Шуми си трьгна навреме ,той е икона .ferrari е Шумахер както казваше Ди Монтедземоло . А сега няма пилоти и няма трьпка само извинения и един МАКЛАРЬН произведен от ferrari и мазни британци които са в основата на този скандал.
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

  7. #7

    Default

    я помислете малко кой даде тази информация, и наказват Макларан, пълни смешници са

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by raiders
    я помислете малко кой даде тази информация, и наказват Макларан, пълни смешници са
    в Ферари имаше уволнени веднага!!! А Макларън са наказани, защото са се възползвали технически от материалите.......
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  9. #9
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by proper
    не не им се е разминало "съваем"... просто БЛАГОДАРЕНИЕ на пилотите които са получили гаранции за имунитет ако помогнат на разследването им се дава това право се пак...... ама как ше ги гледа отбора сега след като те са помогнали да се разкрие....Цирк .....
    Малко им е!А на онова пуерториканче Леонисио пак му се размина...нали и той беше замесен в скандала?...и накрая нищо!
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Gogata
    Quote Originally Posted by proper
    не не им се е разминало "съваем"... просто БЛАГОДАРЕНИЕ на пилотите които са получили гаранции за имунитет ако помогнат на разследването им се дава това право се пак...... ама как ше ги гледа отбора сега след като те са помогнали да се разкрие....Цирк .....
    Малко им е!А на онова пуерториканче Леонисио пак му се размина...нали и той беше замесен в скандала?...и накрая нищо!
    е да ама дефакто маи тои ги е "испортил" срещу получен имунитет. Аз мисля че май догодина той няма да е в този отбор.... абе грозна работа си е...
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  11. #11
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Mного се съмнявам Хамилтън да си смени отбора. Като за 1 година си кара много добре, по-добре отколкото Шумахер когато е бил новобранец.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Derry
    Mного се съмнявам Хамилтън да си смени отбора. Като за 1 година си кара много добре, по-добре отколкото Шумахер когато е бил новобранец.
    е айде не с такива силни думи....... Шумахер тогава НАПРАВИ отбора и го изгради почти от ....... Хамилтън е голям талант, ама се пак си дойде в готов отбор
    За Шуми или добро или
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  13. #13
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Вярно Шумахер е доста добър пилот това не може да се отрече ама не ми е никак симпатичен, а пък като вземат да ми разправят колко велик е зле ми става, ферари и без него щеше да си измине пътя нагоре.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  14. #14
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Derry
    Вярно Шумахер е доста добър пилот това не може да се отрече ама не ми е никак симпатичен, а пък като вземат да ми разправят колко велик е зле ми става, ферари и без него щеше да си измине пътя нагоре.
    едва ли пътят нагоре щеше да е с толкова стръмно изкачване без него... айде това са хипотези!!!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Derry
    Вярно Шумахер е доста добър пилот това не може да се отрече ама не ми е никак симпатичен, а пък като вземат да ми разправят колко велик е зле ми става, ферари и без него щеше да си измине пътя нагоре.
    ами преди това още..... а чувал ли си че Мерцедес искаха да го привлекат, защото е един от малкото които помага най-много на конструкторите за направата на колата....просто я "чува" добре.... има талант..... а другите повечето са само карачи... но да не спорим, всеки си харесва различни качества в хората...
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •