Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 108

Thread: еИ го е тракалото които не е виждал ......

  1. #46
    Запален алфист ALFA155Ts's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    443

    Default

    мммм-мммммммм
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - няма я вече
    Alfa Romeo 155 1,8 8v T.spark - няма я вече
    Alfa Romeo 145 1.4 16v
    BMW 520i E39

  2. #47
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    [quote=търтей][quote=hsr]
    Quote Originally Posted by "hollyman_R":kzxqoj57
    Quote Originally Posted by hsr
    Quote Originally Posted by "hollyman_R":kzxqoj57
    А защо колата ти е дала такъв висок разход на магистрала в началото? Някъде 10,53/100 май беше... После имаш добри постижения. Моята като я пробвах на магистралата Пд-Сф-Пд + 40 км. градско в Сф ми даде 9,03/100, ама на магистралата не паднах под 170-180-190 на отиване, на връщане с хора и куфари и горе-долу пак с толкова
    Незнам неговия дали е висок,но твоя ми се вижда учудващо нисък,ама явно си попаднал на добра кола
    E как нисък бе????? Според мен повече от 7-7,5 си е направо много за автомобил с такава кубатура. Твоята как е?
    Ами 1.6 със 190 км/ч Незнам какви обороти са,ама т'ва си е почти пълна газ + градско Ами 9 литра си е малко[/quote:kzxqoj57]
    бе тя 190 не дига тая кола бе[/quote:kzxqoj57]
    6500 оборота. и се държа ПЕРФЕКТНО. При 197 имаше още мегдан на педала, ма честно казано хвана ме шубе, макар че залепваше при виражите. Абе спортните пружини, гумите 195/50/15 и спойлера явно си имат значение!!! Само дебнех за Голфчета да им минавам до огледалото)))))))))))))
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  3. #48
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    [quote=търтей][quote=hsr]
    Quote Originally Posted by "hollyman_R":1vm1tpvf
    Quote Originally Posted by hsr
    Quote Originally Posted by "hollyman_R":1vm1tpvf
    А защо колата ти е дала такъв висок разход на магистрала в началото? Някъде 10,53/100 май беше... После имаш добри постижения. Моята като я пробвах на магистралата Пд-Сф-Пд + 40 км. градско в Сф ми даде 9,03/100, ама на магистралата не паднах под 170-180-190 на отиване, на връщане с хора и куфари и горе-долу пак с толкова
    Незнам неговия дали е висок,но твоя ми се вижда учудващо нисък,ама явно си попаднал на добра кола
    E как нисък бе????? Според мен повече от 7-7,5 си е направо много за автомобил с такава кубатура. Твоята как е?
    Ами 1.6 със 190 км/ч Незнам какви обороти са,ама т'ва си е почти пълна газ + градско Ами 9 литра си е малко[/quote:1vm1tpvf]
    бе тя 190 не дига тая кола бе[/quote:1vm1tpvf]
    6500 оборота. и се държа ПЕРФЕКТНО. При 197 имаше още мегдан на педала, ма честно казано хвана ме шубе, макар че залепваше при виражите. Абе спортните пружини, гумите 195/50/15 и спойлера явно си имат значение!!! Само дебнех за Голфчета да им минавам до огледалото)))))))))))))
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  4. #49
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    Quote Originally Posted by ALFA155Ts
    Готово сменихме го тракалото стана наистина не трака вече старата пластмасова шаибичка беше станала тънка като люспа иначе пружинката не ми се стори да има някаква разлика може би малко беше поомекнала НО разлика има и във варвенето абе друга кола стана само дюзите се чуват как цъкат изобщо много съм доволен снощи спах спокоино ......
    Значи стана ок с ремонтния кит, така ли? Е, БРАВО!!! А кви пари ти взеха за тая операция?
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  5. #50

    Default

    Колега не искам да засегна нито теб,нито колата ти,но нали си наясно,че това което показва колометража невинаги съответства на истината
    И каква е тая твоя тактика да пускаш едно и също мнение по няколко пъти,че нещо не мога да я схвана
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  6. #51
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    Quote Originally Posted by hsr
    Quote Originally Posted by търтей
    бе тя 190 не дига тая кола бе
    Тук вече незнам
    Идвай, качвам те, и ако не ги вдигне - ПОДАРЯВАМ ТИ Я!!! Заявявам го пред всички тук!!!!!!!!!
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  7. #52
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    Quote Originally Posted by hsr
    Колега не искам да засегна нито теб,нито колата ти,но нали си наясно,че това което показва колометража невинаги съответства на истината
    И каква е тая твоя тактика да пускаш едно и също мнение по няколко пъти,че нещо не мога да я схвана
    Да приемем, че си прав теоретично.
    Но по въпроса за мненията не си. Пускам си нек`в отговор на някой, после гледам то се размножило 2-3 пъти едно след друго. Това и на мен ми е неприятно и не знам защо се получава. Извинявам се, ако съм причинил досада на някой и по-специално на теб
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  8. #53

    Default

    Не,не ми пречи нито ме дразни,просто ми стана чудно,щото гледам че където си писал все са по 2-3 еднакви и си викам,че тука явно има някаква стратегия А относно скоростта,която дадена кола разавива има изписани доста страници как става така,че производителя дава една стойност при нов автомобил,пък колата като поостарее и почва да върви повече Той и колегата търтей мисля,че това имаше предвид като каза,че не можела да вдигне 190.Тя по километраж може и 210 да ти показва но с колко се движи в деиствително може да се установи само със апаратура.
    ПП: Както вече ти казах не целя да обидя нито теб нито колата ти.Ако трябва да съм честен,твоята е една от малкото 146-ци,които ми харесват
    А и си личи,че имаш голямо желание да си я поддържаш в добро състояние,което е много похвално
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  9. #54
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    Quote Originally Posted by hsr
    Не,не ми пречи нито ме дразни,просто ми стана чудно,щото гледам че където си писал все са по 2-3 еднакви и си викам,че тука явно има някаква стратегия А относно скоростта,която дадена кола разавива има изписани доста страници как става така,че производителя дава една стойност при нов автомобил,пък колата като поостарее и почва да върви повече Той и колегата търтей мисля,че това имаше предвид като каза,че не можела да вдигне 190.Тя по километраж може и 210 да ти показва но с колко се движи в деиствително може да се установи само със апаратура.
    ПП: Както вече ти казах не целя да обидя нито теб нито колата ти.Ако трябва да съм честен,твоята е една от малкото 146-ци,които ми харесват
    А и си личи,че имаш голямо желание да си я поддържаш в добро състояние,което е много похвално
    Благодаря за добронамереността! Тъй като съм нов тук, явно греша нещо в начина на писане или изпращане и се получава тая тъпотия((
    Сигурно си прав по принцип за скоростта. На спидометъра пише 220, но аз няма на какво друго да се доверя за момента освен на него. А иначе наистина искам да я направя ПЕРФЕКТНА колицата и затова само се хвърлям от един майстор на друг, та на накрая...
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  10. #55
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Благоевград
    Posts
    98

    Default

    Колеги, много се отклонявате от темата. Тук става въпрос за ремонтния кит на вариатора и дали има ефект от него. Според ALFA155Ts подобрение има. Аз също си купих китчето преди 3 дни за 10 лв. Скоро ще сменям агренажния ремък и ролките и мисля да ремонтирам и вариатора. Много търсих в нета информация за устройството на вариатора, но не открих. Има нагледен материал само за смяната му. Някой знае ли как се отваря вариатора, че да му сменя пружината и пластмасовата втулка?
    Alfa 146 Junior 1.4 TS 16V '97

  11. #56
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Quote Originally Posted by Detron
    Някой знае ли как се отваря вариатора[/b], че да му сменя пружината и пластмасовата втулка?
    Разглобяването не е трудно но при сглобяването трябва да се имат в предвид доста неща и без необходим опит не си го и помисляй

    п.с.
    Ако вируса ти е подръка е друга работа
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  12. #57
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Благоевград
    Posts
    98

    Default

    Добре де, кажи как става разглобяването, че като гледам на снимката, не виждам от коя страна и по какъв начин се отваря! Сподели и кое му е проблемното при сглобяването!
    Alfa 146 Junior 1.4 TS 16V '97

  13. #58
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Отпред на оста има зегерка махаш и се разпилява
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  14. #59
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Благоевград
    Posts
    98

    Default

    ОК, благодаря ти! Скоро ще го "разпилея" и аз.
    Alfa 146 Junior 1.4 TS 16V '97

  15. #60
    Запален алфист ALFA155Ts's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    443

    Default

    Зегерка го даржи за вала иначе е на шлици прикрепено за вала и ватре има 2 зъбни колелца една пружинка и шаибичката от бяла пластмаса
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - няма я вече
    Alfa Romeo 155 1,8 8v T.spark - няма я вече
    Alfa Romeo 145 1.4 16v
    BMW 520i E39

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •