Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 91 to 105 of 108

Thread: еИ го е тракалото които не е виждал ......

  1. #91

    Default Re: t s

    Quote Originally Posted by galinves71
    абе колеги алфисти тази пружина вътре в този лъскавия елемент ли стои или вън от него? и друго имали опастност от блокиране на двигател или нещо подобно ако не се смени защото това за вдигане на разхода при мен го няма. 146тс 1.6градско9 извън под7.
    колеги дали има разлика за 2.0 и 1.8 и телефон ако може на АлександърАуто

    Весели празници

  2. #92
    Запален алфист ALFA155Ts's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    443

    Default

    няма разлика и на дизелите даже е същото а относно че пак тракало след 10-15хиляди няма такова нещо моя "тор" варви вече 20 и не трака ............
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - няма я вече
    Alfa Romeo 155 1,8 8v T.spark - няма я вече
    Alfa Romeo 145 1.4 16v
    BMW 520i E39

  3. #93
    започва да се пристрастява svetlinst's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Кюстендил
    Age
    34
    Posts
    70

    Default

    И моята алфа бръмчи като дизел. От началото ми направи силно впечатление, но след това си помислих, че не е нещо сериозно. Вапроса ми е дали ще се оправи с този кит, за който говорите, защото колата ми е произведена '99 година. И ако ще се оправи, цената различава ли се от тези, които са преди '99. Благодаря за вниманието
    Alfa Romeo 145 1.4 TS '99

  4. #94

    Default

    Само TS-ите ли имат вариатор, или и Boxer-ите? Какво представлява това тракане? Постоянно и ритмично ли е? Или е само като се форсира или на празен ход? Някой ще ме светне ли?

  5. #95
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Quote Originally Posted by batececo
    Само TS-ите ли имат вариатор, или и Boxer-ите? Какво представлява това тракане? Постоянно и ритмично ли е? Или е само като се форсира или на празен ход? Някой ще ме светне ли?
    Да, само TS-ите имат вариатор. Ритмично е, но не постоянно, а само в началото - като запалиш двигателя, докъто "вдигне" маслото. И си трака точно както дизелите тракат, само дето утихва доста бързо.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  6. #96
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Ruse
    Age
    41
    Posts
    78

    Default

    Искам да ви питам тоя вариатор нали седи на единия разпределителен вал в едно легло кадето има някъв лагер.Не знам дали се изразявам точно,дано ме разберете.Та знае ли някой от каде мога да си купя този лагер,че моя съм го виждъл и е много износен,той по принцип сменя ли се кат се сменя целия вариатор,или отделно се сменя.Благодаря предварително!
    Alfa Romeo 146 1.6i Twin Spark-120ps. 98

  7. #97

    Default

    Quote Originally Posted by ico83
    Quote Originally Posted by Bodom
    Quote Originally Posted by hollyman_R
    Quote Originally Posted by Mury
    Кви са тез цени бре на Оборище в ТиН вариатора е около 250 лв.
    А стига бе... Верно????? Ми то си струва да дойда до Сф. да си купя. Можеш ли да намериш нек`в телефон техен или поне точното име на фирмата и адрес, за да им търся телефона от Справки??? пРЕДВАРИТЕЛНО ТИ БЛАГОДАРЯ!
    От темата "Адреси на сервизи и магазини за авточасти", която се намира в "Общ технически раздел", първото мнение:

    Т&Н кар Адрес: магазини
    1. ул. Оборище 95 тел. 02/ 943 48 74
    2. бул. Гоце Делчев бл. 2 тел. 02/ 850 44 05
    3. Люлин блок 820 намиращ се срещу Булгаргаз тел.8268910
    4. Hов магазин в Младост. Намира се на ул. Андрей Ляпчев 7, (от Младост към Cтудентски град, преди Hyundai). 0897 848 814.

    А моята кола е точно след втората смяна на ангренаж.. и не и смених вариатора, а само ремонтния комплект.. и си трака.. беше тиха една седмица май-май.
    колеги някои може ли да провери там вТ&Н каква е цената на вариатора колата 1.8 16v ТС че днес в пловдив в Динекспрез ми казаха 415лв и мерси предварително
    моето тракало вече е сменено от днес не карам Дизел много съм доволен от момчетата в Делфин Спорт Ямбол за 2 часа и всичко е перфектно

  8. #98

    Default

    Quote Originally Posted by ico83
    Quote Originally Posted by ico83
    Quote Originally Posted by Bodom
    Quote Originally Posted by hollyman_R
    Quote Originally Posted by Mury
    Кви са тез цени бре на Оборище в ТиН вариатора е около 250 лв.
    А стига бе... Верно????? Ми то си струва да дойда до Сф. да си купя. Можеш ли да намериш нек`в телефон техен или поне точното име на фирмата и адрес, за да им търся телефона от Справки??? пРЕДВАРИТЕЛНО ТИ БЛАГОДАРЯ!
    От темата "Адреси на сервизи и магазини за авточасти", която се намира в "Общ технически раздел", първото мнение:

    Т&Н кар Адрес: магазини
    1. ул. Оборище 95 тел. 02/ 943 48 74
    2. бул. Гоце Делчев бл. 2 тел. 02/ 850 44 05
    3. Люлин блок 820 намиращ се срещу Булгаргаз тел.8268910
    4. Hов магазин в Младост. Намира се на ул. Андрей Ляпчев 7, (от Младост към Cтудентски град, преди Hyundai). 0897 848 814.

    А моята кола е точно след втората смяна на ангренаж.. и не и смених вариатора, а само ремонтния комплект.. и си трака.. беше тиха една седмица май-май.
    колеги някои може ли да провери там вТ&Н каква е цената на вариатора колата 1.8 16v ТС че днес в пловдив в Динекспрез ми казаха 415лв и мерси предварително
    моето тракало вече е сменено от днес не карам Дизел много съм доволен от момчетата в Делфин Спорт Ямбол за 2 часа и всичко е перфектно
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=19245

  9. #99

    Default

    [quote=ico83]
    Quote Originally Posted by ico83
    Quote Originally Posted by ico83
    Quote Originally Posted by Bodom
    Quote Originally Posted by hollyman_R
    Quote Originally Posted by "Mury":6ks3a7q2
    Кви са тез цени бре на Оборище в ТиН вариатора е около 250 лв.
    А стига бе... Верно????? Ми то си струва да дойда до Сф. да си купя. Можеш ли да намериш нек`в телефон техен или поне точното име на фирмата и адрес, за да им търся телефона от Справки??? пРЕДВАРИТЕЛНО ТИ БЛАГОДАРЯ!
    От темата "Адреси на сервизи и магазини за авточасти", която се намира в "Общ технически раздел", първото мнение:

    Т&Н кар Адрес: магазини
    1. ул. Оборище 95 тел. 02/ 943 48 74
    2. бул. Гоце Делчев бл. 2 тел. 02/ 850 44 05
    3. Люлин блок 820 намиращ се срещу Булгаргаз тел.8268910
    4. Hов магазин в Младост. Намира се на ул. Андрей Ляпчев 7, (от Младост към Cтудентски град, преди Hyundai). 0897 848 814.

    А моята кола е точно след втората смяна на ангренаж.. и не и смених вариатора, а само ремонтния комплект.. и си трака.. беше тиха една седмица май-май.
    колеги някои може ли да провери там вТ&Н каква е цената на вариатора колата 1.8 16v ТС че днес в пловдив в Динекспрез ми казаха 415лв и мерси предварително
    моето тракало вече е сменено от днес не карам Дизел много съм доволен от момчетата в Делфин Спорт Ямбол за 2 часа и всичко е перфектно
    [/quote:6ks3a7q2]http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=19245

  10. #100
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    хора казвате че трака само в началото доката вдигне маслото а моята като е студена е котенце а като я покарам малко и я оставя на място тогава сякаш ми се чува това къркане.от вариятора ли е?

  11. #101
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Твърдица
    Posts
    2

    Default

    Абе пичове моята Alfa 145 1.3 Boxer, също яко си трака, особенно ако е студена. Сега даже разбирам че вариатор имат само Туин Спарк-овете, а аз бях взел да се замислям за ремонт или смяна на вариатора. Имате ли идея защо трака Боксера.

  12. #102

    Default

    Цената на вариатор в ТиН е точно 353 лв. По-нагоре в темата беше станало дума, че е 250 лв. ... може и да е било вярно преди 2-3 години

  13. #103

    Default

    Quote Originally Posted by wwweb
    Цената на вариатор в ТиН е точно 353 лв. По-нагоре в темата беше станало дума, че е 250 лв. ... може и да е било вярно преди 2-3 години
    в Т&Н ЦЕНАТА Е 350лв

  14. #104
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by videolux
    Абе пичове моята Alfa 145 1.3 Boxer, също яко си трака, особенно ако е студена. Сега даже разбирам че вариатор имат само Туин Спарк-овете, а аз бях взел да се замислям за ремонт или смяна на вариатора. Имате ли идея защо трака Боксера.
    На една от моите 33-ки и бях сипал някакво си масло и доста дрънчеше.След Селения голд всичко си се оправи

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  15. #105
    с италианска кръв SPEEDO's Avatar
    Join Date
    Jan 2017
    Age
    27
    Posts
    35

    Default

    Вариаторът към настоящият момент струва 569 лева....

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •