Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35

Thread: Как може да се вдигнат конските сили на 145 1.4 TS

  1. #16

    Default

    Ко ша коментираш то квот е казано, няма смисъл да се повтаря. Ок?! :винк:
    Мисля че си разбрал ко да праиш с колата.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  2. #17
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Nasko_77
    Ок. Значи няма нищо лошо предполагам, след време пак да я коментираме като я отвория като нова. месец-два може би.
    Както казва Нео нещата са казани и е ясно че неможе да се иска много от този мотор просто той не подлежи на някакъв страшен тунинг

    П.С.Един съвет направи като мен продай си колата и си купи такава с голям мотор
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #18
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Ок. Ок. Ясно. Тука новите трябва трябва да си кютаме и да не питаме много-много. Това го разбрах. Само дето не виждам какво ново може да изгрее под слънцето, че за него да се попита. Аз вече много изчетох от този форум и видях, че всичко се е коментирало вече. Има обаче едно такова положение, че за две години хората вече са натрупали доста по-голям опит и знание и могат да бъдат още по-полезни със саветите си. Другото което забелязох е, че не беше заключена темата. За това и писах. Очаквах да сте по-приветливи и гостоприемни. Ок. извинявам се, че ви изнервих за което.
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  4. #19
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    Quote Originally Posted by Nasko_77
    Ок. Значи няма нищо лошо предполагам, след време пак да я коментираме като я отвория като нова. месец-два може би.
    Както казва Нео нещата са казани и е ясно че неможе да се иска много от този мотор просто той не подлежи на някакъв страшен тунинг

    П.С.Един съвет направи като мен продай си колата и си купи такава с голям мотор
    Ок. Благодария все пак. Забравям я тази идея.
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  5. #20

    Default

    Брат много на сериозно се взе, и аз бях така. Ма ти казахме как да си вдигнеш мощността. Ама от опит знам че наливането на пари в малолитавка е кофти. А тоята е най-кофти. Горе сме ти описали какво да направиш

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  6. #21
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Quote Originally Posted by ne0
    Брат много на сериозно се взе, и аз бях така. Ма ти казахме как да си вдигнеш мощността. Ама от опит знам че наливането на пари в малолитавка е кофти. А тоята е най-кофти. Горе сме ти описали какво да направиш
    Ок. зарязвам я тази идея. Ще си карам кротко. Другите с право ще ме подценяват по светофарите в града евентуално и това е. Не че съм очаквал някаква супер бегачка да е, но просто така. За малко самочувствие просто. Значи и на над другите малолитражки ще се премиря да си ме "късат" и готово. Мерси все пак за вниманието.
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  7. #22

    Default

    Наиш ко запознай се със Зое23, и ще ти мине...
    Пък колата ти е супер. И аз исках 2000 кубика ма не ми стигат парите.. И се радвам на 1.6. А с твоя двигател бая голфари 115 коня мое отнесеш.....

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  8. #23
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Quote Originally Posted by ne0
    Наиш ко запознай се със Зое23, и ще ти мине...
    Пък колата ти е супер. И аз исках 2000 кубика ма не ми стигат парите.. И се радвам на 1.6. А с твоя двигател бая голфари 115 коня мое отнесеш.....
    Ами ето това исках да чуя бе НЕО. От по-горното разбрах, че едвали не срещу други 1.4 нямам много шансове като се има в предвид, че 145-ците са с бая тежки купета. Е това ме беше притеснило а ти направо ми го каза в прав текст одеве по-горе. Трябваше да имаш на в предвид, че говоря за това да и ги вдигна с поне МАЛКО и да не се плаша от други 1.4. Не съм си въобразил като някой глупак, че мога да се напъвам на някой с 1.6 или 1.8. Това е сега вече ме успокои. Даже изобщо няма да я пипам щом си е пъргава за 1.4. А с ЗОЕ вече се запознах виртуално. Пиша си и с нея. Много е отзивчиво момичето
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  9. #24
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Споко младежо, не мое да се направи бегачка, ма мое да побутнеш туй онуй, колкото да е по "отзивчив" ДВГ. Като начало мое да разкараш катализатора, и да сложиш спортен /качествен/ филтър. Слагането на "леки" лети джанти с леки гуми, също дава положителен ефект. Чипът е вариант, но според мен не си заслужава парите на този ДВГ, верно ще "пердашиш" Голф 1.4, ма кво от това, колата ти и сега има потенциал да го направи. А да, и зареждай качествени високооктанови горива и хубави масла, така хем колата ще ти върви повече, нем ДВГ ще ти е по добре запазен!
    А бе мен ако питаш поддържай си колицата и си я карай със здраве и хич да не ти пука че не "бегачка", тя и без това е от най-яките в своя клас /напук на тежкото си купе/
    Успех младежо!
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  10. #25
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    За 1.4 доста прилично си бяга. Ако мотора е в ред, т.е. поддържа се добре, знаеш ли колко замислени 1.6 и 1.8 ще оставяш по светофарите , особено ако са окуцели. То може да пише и 2.0, ама половината коне да пасат някъде. За мене силов тунинг на тоз мотор означава спортен филтър, махнат катализатор, хубаво масло, свещи, качествен бензин и гуми. За чип се замислям от време на време, и то не за светофарни гонки, ами като дойде лятото с тоз климатик, направо умира до 3000оборота.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  11. #26
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Споко младежо, не мое да се направи бегачка, ма мое да побутнеш туй онуй, колкото да е по "отзивчив" ДВГ. Като начало мое да разкараш катализатора, и да сложиш спортен /качествен/ филтър. Слагането на "леки" лети джанти с леки гуми, също дава положителен ефект. Чипът е вариант, но според мен не си заслужава парите на този ДВГ, верно ще "пердашиш" Голф 1.4, ма кво от това, колата ти и сега има потенциал да го направи. А да, и зареждай качествени високооктанови горива и хубави масла, така хем колата ще ти върви повече, нем ДВГ ще ти е по добре запазен!
    А бе мен ако питаш поддържай си колицата и си я карай със здраве и хич да не ти пука че не "бегачка", тя и без това е от най-яките в своя клас /напук на тежкото си купе/
    Успех младежо!
    Ок. Благодаря ти сърдечно. Ето просто това исках от вас по-опитните. Такъв ясен и конкретен отговор, какво точно да направя. Между другото не съм вече много младеж, но както и да е
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  12. #27
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Наистина много ви благодария колеги Накарахте ме де се чувствам по-горд и спокоен с моята нова и все още не престигнала 145-ца от Италия която вече е купена и сасмо чака автовоза.
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  13. #28
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Притесняваш се за вървежа на кола, която още не си карал Възможно е някой ден да ти се прииска колата ти да върви повече, но да се притесняваш за това още преди да си минал и 1км с нея...
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  14. #29
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Quote Originally Posted by Bodom
    Притесняваш се за вървежа на кола, която още не си карал Възможно е някой ден да ти се прииска колата ти да върви повече, но да се притесняваш за това още преди да си минал и 1км с нея...
    Сегашната ми която карам е такава като тази от аватара ти, само че следващия модел. От 90-та год. Това трябва много да ти говори. Мисля, че е съвсем нормално да се вълнувам и да се радвам на новата. За това и се регистрирах тук. За да се уча и взимам полезни съвети до като съм още нов сред вас, а после дай-боже и ще помагам с каквото мога. По цяла нощ чета с голям интерес. И когато взе да се появява въросност в мен за някои неща, заваляха критики за съжаление Това е доста подтискащо. Уверявам те. Вече дори и да поискам да попитам нещо, много ще се замисля. Вече съжалявам, че разбуних духовете и ме се иска тази тема да е заключена. По-добре нищо, от колкото упреци.
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  15. #30
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    А тази, която аз карам в мемоента е тази от аватара ми И съм в процес на търсене на наследник в лицето на Alfa 145. Не знам твоята фиеста как върви, ама моята е голема бегачка до 100 се ускорявам за има-няма 20сек Та как мислиш ще се чувстваш седнал в 145 1.4TS 103bhp като слезеш от фиестата ? Аз още не съм решил 1.4TS или 1.6TS да взема, ама предполагам ще е както дойде... ще видим. Та радвай си се на колоцата и не се притеснявай :P

    Edit: Яяяяааа часовника на машината, на която работи форума не е верен! В момента моя показва 23:10, а пише, че съм постнал на 31, 2007 в 12:03 am
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •