Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Жило за заден ел. прозорец

  1. #1
    Младши алфист RRK's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Бургас
    Age
    40
    Posts
    9

    Default Жило за заден ел. прозорец

    Здравейте скъса мисе жилото за задното стъкло 156-ца, ако някои може да ми каже продават ли се само жила и къде или ако някои има схема на задната врата да ми помогне. Благодаря предварително!
    RRK

  2. #2

    Default

    Братле,имах на скоро същия проблем...и го реших при мом4етата в Княжево Не мога да ти кажа колко точно излезе,защото им закарах две коли и общата сума беше около 140лв.Правят всичко,от жила,водачи до колелцата...телефон нямам,но мога да те упатя каде точно се намират.
    http://s1.bg.bitefight.org/c.php?uid=63546
    Alfa Romeo 156 2.4JTD mod '99

  3. #3
    Младши алфист RRK's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Бургас
    Age
    40
    Posts
    9

    Default

    Ок, но аз съм от Бургас а това сигурно е в София.Мерси все пак!
    RRK

  4. #4

    Default

    Къде точно в Княжево се намира това място, където извършват подобни ремонтни дейности?
    156 2.4JTD

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2006
    Location
    софия
    Posts
    31

    Default

    посока излизане от софия, м/у двата светофара след пощата на княжево и РПУто, пряката вдясно. улица без изход е.

    при скъсано жило трява да се проверят ролките и водачите задължително, ако те са износени-ще скъса и новото жило мах. до 1 седмица. а там нямат матрици за изработка на ролки за нашите автомобили. в този случай по-добре втора употреба. др. е въпроса дали има такова животно.
    156 2,4 jtd

  6. #6

    Default

    Мерси за инфото!
    Всъщност се зачетох по-внимателно във въпроса от 1-вия пост и излиза, че моят проблем е от малко по-различно естество. Не може да ми се отваря и затваря задния ляв прозорец, но само от копчето на шофьора (копчето на задната лява врата си отваря и затваря). Т.е. проблема е релето или каквото е там на самото копче на предната врата. Един приятел, който уж разбира, обеща да го погледне, но предполагам, че решението ще бъде само смяна на въпросното копче (или само релето, което е под него) - ново или 2-ра употреба. Другият ми проблем - лявото огледало за задно виждане се мести нагоре посредством бутона в купето, но не и надолу. Явно машинката нещо се е прецакала. Някой да е имал подобен проблем?
    156 2.4JTD

  7. #7
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    днес ми се скъса жилото на заден ляв прозорец, разглобих го и видях че е заминало от ползване явно, нямерих един сервиз в русе, 40-50 кинта с демонтаж на механизма,ново жило и монтаж отново, в понеделник ще отида да ми го монтират, немога да я търпя така усакатена милата

    Gulfstream G650 with Italian design...

  8. #8
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    и аз го имах тоя проблем като купих колата, с/у 15лв ми го направи един познат дето се занимава с всякакви жила(за километражи,стъкла,изобщо всичко в което има жило), но аз си го демонтирах и после монтирах,
    свалят се целия механизъм,заедно с моторчето(това ако е ел.)
    що не питаш колегите които продават части за 156-ца, Ферариста имаше доста алфи разпарчосани
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #9
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    колега моето в момента му сменят жилото! а относно цената мисля че 40 лева с монтаж и демонтаж е добра цена, а и ще ми сложат ново жило, няма да е старо, по ефтино няма да ми е да купя механизъм!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  10. #10
    Георги Пулев GoPlay's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Бургас
    Age
    38
    Posts
    172

    Default

    Аз пък си го направих сам ... беше ми скъсано жилото на задна лява врата... взех си жило същия диаметър, одрязах същата дължина, сложих пломби и го монтирах, най-много проблеми имах със навиването на макарата, но в крайна сметка стана...
    Аlfa Romeo 156 2.4 10v JTD + Hybrid GT2260V + remap + K&N rerouted intake + straight pipe exhaust 76mm + FMIC - cat - EGR... + 19" OZ Superleggera + KONI FSD + 6speed gearbox

  11. #11
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    НА мен като и се скъса жилото и взех един цял механизъм втора употреба за 30лв и го смених става лесно
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #12

    Default

    Тая дето я суркам сега е с ръчни задни джамове, поне от темата се осведомих как вървят....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #13
    започва да се пристрастява Montero881988's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Перник
    Posts
    85

    Default ..

    колеги малко стара тема,но да попитам,скъса ми се жилото на задна лява врата,с ръчки съм не е ел.Прочетох тук и видях че е по добре втора ръка от някой кола на части,така и направих,утре ще пристигне целия стъклоповдигач,но да опитам има ли нещо специфично при смяната му ,или махаш стария,слагаш новия или има други подробности
    Alfa Romeo 156 1.8TS

  14. #14
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by Montero881988 View Post
    колеги малко стара тема,но да попитам,скъса ми се жилото на задна лява врата,с ръчки съм не е ел.Прочетох тук и видях че е по добре втора ръка от някой кола на части,така и направих,утре ще пристигне целия стъклоповдигач,но да опитам има ли нещо специфично при смяната му ,или махаш стария,слагаш новия или има други подробности
    Няма нищо особено.Сменя се за 15 мин.Внимаваш само с махането на пластмасовата зегерка дето държи стъклото,че се чупят ако я поогънеш,или подходиш по-хард при свалянето.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  15. #15
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    и се сменят машинките на свален прозорец

    иначе по темата,при цена 20лв ръчка и 30 ел за какви жила се чудите да сменяте
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •