Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: Дебитомер- къде ?Новобранеца разбра всичко!

  1. #1
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default Дебитомер- къде ?Новобранеца разбра всичко!

    Колеги ,знам че за пореден път излиза ти тема , но моят въпрос е къде да търся снимки, схеми , рисунки,йероглифи и др. подробности за да видя къде се намира и какво е това чудо Колата си има някакъв проблем /няма мощност над 3000-3200 об./ а аз все нямам време да ровя в нета Моля помогнете !!?
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  2. #2

    Default

    след кутията на въздушния филтър на тръбата за въздуха, има едни кабели дето влизат в него, няма друго такова нещо ...

  3. #3

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    МЕРСИ,страхотни сте,нищо че снимката е от бензинка,а моята е 1.9ЖТД , но едва ли има разлика !!!Отивам да огледам тия кабелаци да не са се откачили от буксите или нещо друго. Не ми се дават толкова пари за нов. А м/у другото да чуя и вашето мнение - да рискувам ли да купя дебитомер от една катастрофирала,този мие ли се, чисти ли се,може ли да се провери дали е здрав ? Абе чудя се как да мина по-тънко,а съм зле с техниката /професията ми е далече от желязо,ламарина,кабели/
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  5. #5

    Default

    Снимката е на бензинов двигател понеже никъде не си споменал каква ти е колата,а такава имах под ръка.Именно за да не стават подобни обърквания едно от изискванията/правилата на форума е в подписа да се пише каква е колата и с какъв двигател е
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Хиляди извинения,колега !!! Но нали няма разлика?
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  7. #7

    Default

    На мен лично няма за какво да ми се извиняваш
    Не мога да ти кажа дали има(и каква)разлика м-у дизеловия и бензиновия,но общо взето представлява нещо такова
    Доколкото знам туй чудо се проверява със специална апаратура по сервизите,така че може да се провери дали е наред и чак тогава евентуално да си търсиш друг.Относно почиственето има доста противоречиви мнения-някои казват,че се чисти,а други-не.Поразгледай из форума и сам реши какво да правиш.Успех!!!
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    125

    Default

    ...ако си на вие с тези неща, както казваш ...по-добре не пипай, може да влошиш нещата

  9. #9
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Дебитомерите са едни и същи на бензина и дизела. Може да пробваш да откачиш буксата на дебитомера и да пробваш как върви колата и откачен дебитомер но така компа ще запише грешка,( ще ти светне дюзата на таблото) колата може да вземе да върви по добре но разхода може да се вдигне. А кото закачиш отново дебитомера лампата ще изгасне но грешката остава записана в паметта на компа, при бензиновите с MOTRONIC инжекцията ако грешката не се появи при следващите 20 стартирания на мотора се изтрива, но при дизела не знам как е .
    Това съм го пробвал на един Фиат мареа 1,9 JTD , имаше същите симптоми като твоята оказа се дебитомер. След смяната всичко си е наред.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Благодаря на всички ! Видях го какво е и къде е,но не му разбирам и само го откачих ,огледах, почистих някакви прохоляци и пак го сложих. Дано нещо се е променило в положителна посока. Ще кача довечера едни снимки -виждам дупка с резба вдясно странично под тръбата идваща от филтъра и влизаща под пласмасовия капак в/у двигателя,прилича на място за някякъв датчик,но .... Дано някой пак даде акъл каква е тази у....на или поне да каже къде в нета да търся информация. Така съм я купил,просто ми хареса,такава Алфа исках и не съм я гледал много много.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Ето и ориентировъчни снимки за тази дупка дето зее на двигателя отдясната/шофьорската/страна Дано някой знае какво е и дали е важна тази липсваща част Благодаря предварително !
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  12. #12
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Дебитомерите са едни и същи на бензина и дизела. Може да пробваш да откачиш буксата на дебитомера и да пробваш как върви колата и откачен дебитомер но така компа ще запише грешка,( ще ти светне дюзата на таблото) колата може да вземе да върви по добре но разхода може да се вдигне. А кото закачиш отново дебитомера лампата ще изгасне но грешката остава записана в паметта на компа, при бензиновите с MOTRONIC инжекцията ако грешката не се появи при следващите 20 стартирания на мотора се изтрива, но при дизела не знам как е .
    Това съм го пробвал на един Фиат мареа 1,9 JTD , имаше същите симптоми като твоята оказа се дебитомер. След смяната всичко си е наред.
    Тука си се изказал много неподготвен
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #13
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Колеги,никой ли не се сеща какво липсва в тази "дупка с резба" или не ви се занимава ?
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  14. #14
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    ?????????????????????
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  15. #15
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by Novachev
    Дебитомерите са едни и същи на бензина и дизела. Може да пробваш да откачиш буксата на дебитомера и да пробваш как върви колата и откачен дебитомер но така компа ще запише грешка,( ще ти светне дюзата на таблото) колата може да вземе да върви по добре но разхода може да се вдигне. А кото закачиш отново дебитомера лампата ще изгасне но грешката остава записана в паметта на компа, при бензиновите с MOTRONIC инжекцията ако грешката не се появи при следващите 20 стартирания на мотора се изтрива, но при дизела не знам как е .
    Това съм го пробвал на един Фиат мареа 1,9 JTD , имаше същите симптоми като твоята оказа се дебитомер. След смяната всичко си е наред.
    Тука си се изказал много неподготвен
    И коя част по точно е неподготвена
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •