Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Дебитомер "Мапко" ???

  1. #1
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default Дебитомер "Мапко" ???

    Колеги, от Варна съм, предстои ми смяна на дебитомер на 156 2.4 JTD; Предлагат ми на фирмата "Мапко"/поне така я чух по телефона/ за 297 лева; Какви са Ви мненията за горепосоченият? Във Варна в Киров -"Биш" е 518.96 лв/като слушам софиянци за ауто италия - доста по-яки цени?!? С 2 думи: препоръчайте ми качествен дебитомер, и откъде може да се закупи от Варна на коректна цена ? Мерси.
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  2. #2
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default Още едно питане:

    Още едно въпросче...из форума имаше оферта за дебитомери на "www.klenbuterol..." или нещо такова; Освен че не може да се направи поръчка в този сайт , какво Ви е мнението за тях дебитомери,някой купувал ли е , и как стават поръчките там?
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    един познат си взе от тях и вика че колата е почнала пак да върви
    ама тва за А4 ТДИ и е рано да се каже дали е сполучлив - пролетта го купува 150 лв с 1 год гаранция,били чешки по лиценз на бош не знам дали ще се разбере с алфата обаче. Имоя е тръгнал ама ще изчакам да го видя оня дали ще изкара 1 г къде са 150 къде 500
    156 1.8ts PROGRESSION 98.....EX
    TOLEDO 2.3 VR5 00" PURE SOUND+LPG

  4. #4
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default ...ОПА-А-ААА...

    ...колега,чешки лиценз на бош ли казваш....това го имаше във форума някъде...хвалят ги.. от магазина ми го изкараха по каталожен номер който аз им дадох,а и казаха че имат 1 година гаранция....знаеш ли...смятам да рискувам,утре сутрин ще реша; той 1 год.да ме изкара, пък после ще го мисля,а с остатъкът от парите може едно ксенон-че да реализираммм...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  5. #5
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Оригинален дебитомер 'Bosh" съвместим за твоята кола се намира за 320 лв.До колкото знам за бензин и дизел са едни и същи.За моята фабричния струва м/500 и 600 лв.,но аз взех с предходния номер номер и стана.Разхода и всички проблеми се оправиха.Т.е. не е нужно да даваш 500 лв.Ще ти напиша моя номер,и ще питаш дали става...
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Колега би ли пояснил какъв е тоя предходен номер, хем да е бош хем
    да е по евтин ,от бош са ми казвали че предлагат рециклирани ама не и нашия 0280 218 019 та ако ни светнеш ще зарадваш бая алфисти
    156 1.8ts PROGRESSION 98.....EX
    TOLEDO 2.3 VR5 00" PURE SOUND+LPG

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    В петък ще имам такъв оригинален БоШ, колегата за когото го поръчахме се отказа да го взема, а вече е поръчан .
    Цена 410 лв., по каталог излиза 510 или 518 лв.
    0280 218 019

    От личен опит и на колеги от форума тези деботимери изкарват повече от година, за разлика от всички останали, които стават и колата си работи добре, но не повече от 6 месеца.
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Tinoto
    ...От личен опит и на колеги от форума тези деботимери изкарват повече от година, за разлика от всички останали, които стават и колата си работи добре, но не повече от 6 месеца.
    Тва сериозно ли 500 лв. за 1 година
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  9. #9
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    Колата ми нямаше мощност, не вдигаше повече от 180, и не се усещаше ефекта от турбото - тромава......купих нов дебитомер, смених го - нищо....върнах го,върнаха ми парите, сложих стария и отидох на диагностика....ма-лееее, сразиха ме...Значи-клапата на турбото ми била блокирала, и се пренадувал двигателя,респ клапата не прехвърляла въздух та да го разтоварва - трябвало турбината да дава май към 1.6 атм, а при мен духаше с 2.6 атм.....значи - или ремонт, или нова...падам си май по новото....после...горивната помпа на комънрейл-а ..и тя давала голямо налягане...като се поизносела-така правела-оттам тръгвали дюзи-да се износват по интензивно, съответно цената им била към 700 лв бройката и тинтири-минтири-колкото поеме....нова била към 1200 и нагоре....пича ме пита -за продаване ли ми е...а аз му казвам-онзи ден я купих....още не съм я регистрирал.....Всичко това в сервиза на Бош - във възраждане-варна....като прибавя и едно тракане откъм ремъците...нам си ква опъваща система имало дето се раздрънквала....имам и 1 маншон за смяна....уж я гледахме като я избирах- между двигателя и скоростната кутия - и та има теч....въобще - нещо не ми е кеф....уговворих се с варненци да се присъединя за феста-ама нейсе - та чудя се-да я продавам ли...или да я оправям...Вие с по толкова много проблеми ли ги случихте Вашите при купуването им, или аз съм се прекарал...???
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  10. #10
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default Re:

    Quote Originally Posted by vaskoni
    Колега би ли пояснил какъв е тоя предходен номер, хем да е бош хем
    да е по евтин ,от бош са ми казвали че предлагат рециклирани ама не и нашия 0280 218 019 та ако ни светнеш ще зарадваш бая алфисти
    Номерът който имах предвид е :0281002309.С такъв съм в момента
    Дебитомерите са универсални и стават за доста автомобили,не си мислете че конкретният каталожен N се слага само на една кола
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Avstria
    Posts
    165

    Default

    Колега земи си Бош .Преди няколко месеца ми беше преебан дебитомера и тарсех спешно и зех МАПКО и колата трагна да но само защото има нещо което уш работи. Колата почна да пуши и кат отидох на сервис ми казаха дебитомер ималоо сигнал ма не как требва и кат видеха марката се хванаха за главата и така се набутах двоино за тва ти препорачвам да дадеш един път пари но да е качествено помислиси кое е наи евтиня вариант
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD juni 00

  12. #12

    Default

    незнам дали прочетохте последното мнение на колегата, но май само дебитомера му е здрав

    като гледам 3-4 бона не ти мърдат, не ми се мисли каква цена ще ти обадят за ново турбо ...

  13. #13
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    хора, не говорете глупости.
    Не може дебитомер с различен парт номер да се слага на друга кола.
    Ако си пише еди кой си парт номер, то трябва само този номер да се слага.
    Сега не са ми под ръка да ви покажа кривите на различните дебитомери, да видите каква е огромна разликата.
    Вижда се колата/модел/година и си купуваш точния дебитомер.
    Ако е двигателя 136кс тогава само 0 280 218 019
    Ако е с другите два варианта - 140 или 150 тогава 0 281 002 309
    Това да не са гуми и да се заимозаменяват!!!

    И още нещо - оригиналния дебитомер се продава единствено и САМО с корпуса в който се монтира. Някой ако ви продава дебитомер - само сензора, който се отвинтва с двете винтчета за оригинален, значи може да му теглите една майна!!!!

    А и друго - как разбраха, че помпата за високо налягане правило - "високо налягане" и щяла да счупи инжекторите!!!!!! Това са някакви супер измислени истории.

    За турбото като не надувало (пренадувало), защото клапана заяждал - ами това е най-евтиния ремонт на турбината - какво има толкова да се плашиш.

    Та така.......
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    ВАРНА
    Posts
    127

    Default а

    а за бензинова 156 ца 2.0 л какав трябва да е номерат
    Алфа Ромео 156 2.0 T.S!!!

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    90

    Default

    Моята е бензионова 2.0 и ми казват, че дебитомера за нея е 0 280 218 019!
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •