Results 1 to 8 of 8

Thread: Отново за тези дебитомери!

  1. #1
    започва да се пристрастява ildivvy's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    54

    Default Отново за тези дебитомери!

    Здравейте на всички!Отдавна чета този форум,но чак днес реших да се регистрирам в него.От много отдавна харесвам така обичаната от всички ни марка и се надявам скоро да стана и истински член във вашия форум.По принцип карам мотор,а Алфа-та е може би "най-мотоциклетната"кола.Всъщност искам да кажа,че си търся кола,но може би ми трябва още малко "смелост" за да взема Alfa Romeo.Иначе парите ги имам.Страшно харесвам моделите 145 и 156.Това,което ме спира по малко е инфо-то,което чета тук.А именно проблемите с тези вариатори,дебитомери и ламбда сонди.Май и тук ситуацията е като при моторите:постоянно те карат да "плачеш"!Или от мъка и яд,че нещо не е наред или от радост,когато гледаш отстрани и управляваш любимото МПС.Та конкретно на въпроса: Аз работя като инженер по поддръжката на електрониката в едно производствено предприятие.Много често споделям с мой колега за това,което чета тук и с него решихме да пробваме нещо.Дали е възможно някой,който вече си е сменил дебитомера и стария повреден е още в него да ни го изпрати?Ако не става за нищо.Искаме да го разгледаме какво представлява и дали е възможно все пак нещо да се направи.Смелостта да предложа това идва от факта,че колегата по принцип е страхотен специалист не само в електрониката но и в техниката въобще.Той кара Фиат Ритмо,което поради възрастта си поражда доста проблеми.Какво направи той?Сглоби си сам нов модул за управление на запалването с няколко режима на работа.Процесор,powermap за Ритмо 2литра,дебитомер ... просто всичко!Програмите си ги писа сам,дори регулаторите.Колата "хвърчи"!При Алфа-та дебитомера отделен блок ли е или е заедно със запалването?Ако някой реши,че неговия повреден такъв не му трябва нека пише на л.с.,ще му дам адреса си за да го прати насам.Пишете все пак какво мислите дори да не искате да си изпратите дебитомера.Благодаря предварителлно!
    BMW 318ti '96

  2. #2
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Лично аз много уважавам подобни начинания и винаги казвам евала на хора които си викат "не може да не може". Ако знам, че моят е развален, веднага бих го предоставил за такива опити. Пожелавам ви успех и дано успеете да решите този ребус
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  3. #3

    Default

    аз имам един, на феста може да го дам на някой колега от пловдив и да се разберете с него как да го вземеш ...

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    41

    Default

    От съшото това любопитство съм отварял на Опел Корса."Грозна работа"всичко е в/у силталова подложка инт.схема е залята,резисторите са нанесен слой,има два три керамияниSMD кондензатора и това е.Дано Алфовия е по различен,но имам съмнения
    146 1.4T.S. 98 бивша

  5. #5
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Браво!

    Страхотно съм възхитен от предложението на колегата ildivvy
    Дано постигне успех, а после да сподели и за резултатите! Браво
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  6. #6
    започва да се пристрастява ildivvy's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    54

    Default

    Ами аз също мислех да дойда на феста с мотора и моят колега с Ритмо-то,но той сменя лагери,а също има и друг ангажимент и ще пропусне и тазгодишното издание.Ако някой от Пловдив реши да вземе насам дебитомера (в случай,че не дойда),нека да пише на л.с.Предложението-молба от нас с колегата си остава в сила.Ако подлежи на някакви корекции (дебитимера) ще се види какво може да стане.Ако и тези са с SMD-монтаж,вероятността за ремонтни намеси наистина силно намалява.Но ако са с терморезистор,който се охлажда със засмукан въздух или по друг начин,може и да стане нещо.Много често се поврежда именно той.Поне ще се изясни доста ситуацията за всички.
    BMW 318ti '96

  7. #7
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    А ти колега няма ли да дойдеш с мотора ? Поне останах с впечатление че няма да идваш щом колегата ти се е отказал.
    Мисля че събитието не е за изпускане.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  8. #8
    започва да се пристрастява ildivvy's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    54

    Default

    Всъщност имам голямо желание да дойда.Предполагам,че ще е интересно както на нашите събори!Или ще е нещо подобно и по-добро.Май и посещаемостта е доста голяма.Дано да е хубаво времето,както го дават,и да не изкочи нещо в последния момент.Ще се радвам да видя всичко от "първа ръка".
    BMW 318ti '96

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •