Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 109

Thread: Питане и колебания относно 146

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    37

    Default

    Здарявейте
    Харесах си Алфа Ромео 146, но почти всички приятели и познати ми казват да "бягам далеч от тази кола" Кажете ми какво не и е наред? От всичко което ми говорят имам чувството че повече седи по сервизите отколкото на пътя И частите много ли са скъпи?
    Благодаря предварително.

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Севлиево
    Age
    56
    Posts
    35

    Default

    Всичко е въпрос на късмет. Някои ходят по-често в бокса, други -не. Аз лично до сега съм бил само един път в сервиз и то, щото ударих картера и го спуках. През останолото време не съм имал никакви проблеми, а я юркам на уволненее...
    Alfa Romeo 146 2.0 TI - Бившата любовница
    Alfa Romeo 145 & 146
    Hyndai Coupe

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bourgas
    Posts
    262

    Default

    Този въпрос се задава доста често тук. Като цяло колата не създава проблеми-доста е здрава даже. Пълна е с екстри. На старо се намира на доста ниска цена. Поцинкована е и има осем години гаранция против ръжда, но на практика не ръждясва. Вървежа е доста добър за парите, които ще похарчиш. Като минус може да се посочи високия разход в градски условия и ако това те притеснява то тази кола не е за теб. Има какво да прочетеш в този раздел и ако решиш да вземеш някоя алфа при проблем колегите реагират много бързо със съвети и предположения.
    146 1.6 TS 01.97

  4. #4
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Трабва да решиш какъв мотор искаш. те са боксерови 1,3 (а.к.а 1,4)- 90 кс; 1,6 (103); 1,7 (129кс);
    дизелови 1,9 ТД 90 кс и 1,9 Jtd
    Туин Спарк: 1,4 (103); 1,6 (120); 1,8 (140) ; 2,0 (150)

    Боксерите понахарчват доста бензин, Туин-спарковете малко по-малко, но малко!
    Боксерите са по-евтини за обслужване- чувствително, но ТС върви повече.макар и бокерчетата да имат доста добър вървеж, специално 1,7 е пушка.
    Дизелите са твоя избор, ако искаш нещо по-икономично. ТД е евтин за обслужване, докато JTDто е по-скъпичко, но върви много повече. Пороблеми, както се очаква от Италианка- по електрониката предимно. Моторите принципно са здрави, но трябва да гледаш какво взимаш. Окачването не е правено за офроуд условията у нас. Картерът при ТС е мнооооого ниско и често дава фира из дупките ...
    Вариатори, моторчета за празен ход и имобилайзери също създават главоболия и трябва да насочиш вниманието си натам като гледаш такава Алфа
    Аз бих ти предложил 1,7 боксер, 1,8 или 2,0 ТС или JTD
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  5. #5
    Запален алфист BaiJedi's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    168

    Default

    Алфа се купува със сърце,а не с разум. Не съм го казал аз. Но е много вярно. Купуваш Алфа за да караш Алфа,а не заради някакви тънки сметки! Който си взема такава кола само защото ще я купи тънко, по-добре да не го прави!
    146 1.6 ie Boxer-EX
    147 1.9 jtd 16v

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by My_angel
    Здарявейте
    Харесах си Алфа Ромео 146, но почти всички приятели и познати ми казват да "бягам далеч от тази кола" Кажете ми какво не и е наред? От всичко което ми говорят имам чувството че повече седи по сервизите отколкото на пътя И частите много ли са скъпи?
    Благодаря предварително.
    Ако търсиш практична кола,която да не ти създава много ядове,с евтина поддръжка,да не гори много и т.н. в никакъв случай не си взимай Алфа.Вземи си нещо опростено и непретенциозно,което да ти вози г за и ще си много доволен

    Quote Originally Posted by BaiJedi
    Алфа се купува със сърце,а не с разум....
    Хората са го казали ясно,кратко и точно ! Ако ти се намира свободно време или все още имаш съмнения се поразрови малко из форума и сам ще разбереш защо
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    256

    Default

    Quote Originally Posted by My_angel
    Здарявейте
    Харесах си Алфа Ромео 146, но почти всички приятели и познати ми казват да "бягам далеч от тази кола" Кажете ми какво не и е наред? От всичко което ми говорят имам чувството че повече седи по сервизите отколкото на пътя И частите много ли са скъпи?
    Благодаря предварително.
    Нищо не и е наред, по-добре си вземи VW
    146 1.6 Boxer '96

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    37

    Default

    Quote Originally Posted by BaiJedi
    Алфа се купува със сърце,а не с разум. Не съм го казал аз. Но е много вярно. Купуваш Алфа за да караш Алфа,а не заради някакви тънки сметки! Който си взема такава кола само защото ще я купи тънко, по-добре да не го прави!

    Ами аз съм влюбена в тази кола
    Примерно тази

    Alfa Rome 146 1.6 Boxer
    Данни:
    Дата на производство - юни 1996 г.
    Тип двигател - Бензинов
    Мощност (к.с.) - 106 к.с.
    Скоростна кутия - Ръчна
    Категория - Седан
    Пробег - 155000 км
    Цвят - Тъмно син мет.

    Особености:
    4(5) Врати
    ABS
    Airbag
    Аларма
    Бордови компютър
    Ел. Огледала
    Ел. Стъкла
    Застраховка
    Имобилайзер
    Климатик
    Металик
    Серво управление
    Стерео уредба
    Халогенни фарове
    Центр. заключване

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    60

    Default

    Quote Originally Posted by My_angel

    Alfa Rome 146 1.6 Boxer
    Данни:
    Дата на производство - юни 1996 г.
    Тип двигател - Бензинов
    Мощност (к.с.) - 106 к.с.
    Нещо не ми се вързва 103 коня ще да е!
    '97 Alfa Romeo 146 1.6 TS '00 Alfa Romeo 166 2.4 JTD

  10. #10
    Запален алфист BaiJedi's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    168

    Default

    Добър избор My_angel ! Същата като моята. Не е скъпа поддръжката,не се притеснявай. На боксерите не са скъпи консумативите. Ако колата е в добро състояние и си я гледаш добре ,ще си я караш доста време без сериозни ремонти. Успех и пиши да се похвалиш после!
    п.п. колата е 76kw-103кс.
    146 1.6 ie Boxer-EX
    147 1.9 jtd 16v

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    37

    Default

    Quote Originally Posted by BaiJedi
    Добър избор My_angel ! Същата като моята. Не е скъпа поддръжката,не се притеснявай. На боксерите не са скъпи консумативите. Ако колата е в добро състояние и си я гледаш добре ,ще си я караш доста време без сериозни ремонти. Успех и пиши да се похвалиш после!
    п.п. колата е 76kw-103кс.


    ами аз направо го копирах от mobile.bg и там пишеше 106.
    Обещавам да се похваля

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    37

    Default

    Харесах си в mobile.bg една, но не пише каква е - дали е boxer?
    Как да разбера каква е?
    Сигурно въпроса е много глупав, но като не разбирам от коли
    Пише само това:

    Alfa romeo 146 1.4


    Данни:
    Дата на производство - април 2000 г.
    Тип двигател - Бензинов
    Мощност (к.с.) - 103 к.с.
    Скоростна кутия - Ръчна
    Категория - Хечбек
    Пробег - 72000 км
    Цвят - Син

    Особености:
    4(5) Врати
    ABS
    Airbag
    Аларма
    Бордови компютър
    Ел. Огледала
    Ел. Стъкла
    Климатроник
    Металик
    Нов внос
    Серво управление
    Стерео уредба
    Центр. заключване

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    256

    Default

    TS
    146 1.6 Boxer '96

  14. #14
    Старши алфист Оги's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    524

    Default

    Здрасти My_angel ами да ти кажа как онзи дин капарирах една алфа 1.6 боксерче .По принцип си търсе нещо друго икономично и тн....... , но какво стана видях я аз тази колица още я сваляха от воза и , въпреки че беше много мръсна и от вътре и от вънка си и личеше ,че е много запазена ебе изпъната кола , още както и врътнах ключа и запали без ядове направих и едно две кръкчета и си казах това ще да е .Спазарих я с момчето оставих капаро и да се надявам утре съм по кат и нагоре надолу за регистрации или най късно до срядата.

    Така ,че не слушай кой какво ти говори и ти предлага , вземай квото ти е на сърце и квото ти хареса от първия път.Аз поне съм така , кото видя нещо не го ли харесам първия път няма после как да го харесам.
    За здравина и качество не мога да кажа , защото сега и аз тепърва ще навлизам на вътре в нещата.Успех при избора и дано да си харесаш нещо
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    38

    Default

    0896688703
    Алфа Ромео 145 1.6 Boxer

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •