Results 1 to 11 of 11

Thread: ...нещо не съм на кеф...

  1. #1
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default ...нещо не съм на кеф...

    ...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  2. #2

    Default

    Колега,
    не се притеснявай то тва е нормално, нали върви колата, като спре тогава е проблема, е няма да можеш да се дърпаш с Порше Турбо ама и Здрава да е пак не можеш така, че така ако погледнеш нещата всичко е наред. По принцип колата така може още мнооого да върви, а като спре и съвсем се иЗпочупи Закърпваш я криво ляво да иЗкара 3 дена и ....... айде на паЗара да си я чука у главата някой пишман тарикат дето търси хубаво и евтино.

  3. #3
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    прав си колега, така си е, и най-благодаря за съпричастността...да ти се връща/ако пок зърнеш тук,та ми прочетеш благодарностите../ на турбото ми заяла слапата-сегатоку го свалих, та-или ремонт във ВМЕИ-то...или ново..първо ще поразпитам за ново...аз че ще я направя тая кола-ще е, пък здраве да е...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  4. #4
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default Re: ...нещо не съм на кеф...

    Quote Originally Posted by mll
    Колата ми нямаше мощност, не вдигаше повече от 180, и не се усещаше ефекта от турбото - тромава......купих нов дебитомер, смених го - нищо....върнах го,върнаха ми парите, сложих стария и отидох на диагностика....ма-лееее, сразиха ме...Значи-клапата на турбото ми била блокирала, и се пренадувал двигателя,респ клапата не прехвърляла въздух та да го разтоварва - трябвало турбината да дава май към 1.6 атм, а при мен духаше с 2.6 атм.....значи - или ремонт, или нова...падам си май по новото....после...горивната помпа на комънрейл-а ..и тя давала голямо налягане...като се поизносела-така правела-оттам тръгвали дюзи-да се износват по интензивно, съответно цената им била към 700 лв бройката и тинтири-минтири-колкото поеме....нова била към 1200 и нагоре....пича ме пита -за продаване ли ми е...а аз му казвам-онзи ден я купих....още не съм я регистрирал.....Всичко това в сервиза на Бош - във възраждане-варна....като прибавя и едно тракане откъм ремъците...нам си ква опъваща система имало дето се раздрънквала....имам и 1 маншон за смяна....уж я гледахме като я избирах- между двигателя и скоростната кутия - и та има теч....въобще - нещо не ми е кеф....уговворих се с варненци да се присъединя за феста-ама нейсе - та чудя се-да я продавам ли...или да я оправям...Вие с по толкова много проблеми ли ги случихте Вашите при купуването им, или аз съм се прекарал...???
    Колега, тука има доста неща. които звучат малко странно Турбината ти не знам как са я мерили, но ако не сте я пробвали под товар, няма как да се разбере дали надува както трябва. Под товар (разбирай 'на ход') тея турбини съм чувал, че надуват до към 1 -1.1 атм. 1.6 атм е извънредно много. да не говорим за 2.6 атм На тея налягания работят сериозните бегачки, но не и жтд-тата .Ако ти е седнал клапана за разтоварване на турбината, не означава в никакъв случай, че ти е заминало цялото турбо Клапанът се сменя отделно и беше към 300 лв, ако не се лъжа. Петко май имаше перипетии от подобно естество

    за помпата високо налягане също не съм съвсем съгласен. Ако е заминала не може да захранва на високи обороти Иначе ще си връща излишната нафта, но не би трябвало да е проблем Възможно е да има проблем в рейката (common rail-a) и нейния датчик. Той също беше към 300 лв, ако не се лъжа> Цената на помпата нова е над 2000 лв, рециклирана е1200 някъде, а 2-ра ръка е 600-700 лв, но не си мисли задължително за този вариант!

    Що се отнася до това тракане, то идва от депмпферната шайба на пистовия ремък. Не е болка за умиране, но е добре да се смени по някое време, особено, ако се разтрака по-силно, щото може да не се случи нищо, а може и да се скъса колянов вал. последното го знам от Еньо - един отявлен специалист от форума. лошата новина е, че тази шайба за твоя двигател струва към 250-300 лв.

    НО не бързай да се отчайваш, де!
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  5. #5
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    И аз не съм на кеф. Жената ме ухапа докато ми правеше свирка .... та въпроса е дали да не сменя филтъра на купето че нещо взе да кашля.
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  6. #6

    Default

    Ама тук такива писания

  7. #7
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    Много благодаря колега,първо за вниманието,после за съветите...Така е-както ти казваш - свалих си турбото вяха му затлачени всички перки,изчистих ги,въобще цялото го почистих-и готово...скачих му лостовата система и през един редуцир вентил го изпробвах-на около 0.8атм почва да отваря и на около 1.5-1.7 е напълно отворено...разбирай шунтира налягането към ауспуха-т.е. разтоварва надуването-преди мидигаше 2.5-3.0 атмосфери щото разтоварването беше затлачено...онази демпферна шайба за пистовия ремък днес я поръчах -утре на обяд ще ми дойде-и я сменям.....плюс ремък разбира се...А за помпата високо налягане също разбира се си прав-онова ми го казаха в сервиза на Бош - в Възраждана...слушах и не вярвах на ушите си, инженер съм машинен с доста яки претенции и практика......ама казвам-я да не се обаждам,да не се изложа нещо-там специалиста продължи да ми обяснява как от високото налягане се скапвали бързо дюзите-били по 7-800 лева...и тинтири-минтири колкото поеме.Аз знам че в средата на помпата има регулатор който върши тая работа...а-бе кво а ти кажа...човек докато не запретне ръкави,и сам да си свърши работа-май не става, въпреки че предпочитам да си платя и да ми я свършат, а аз да си гледам моята... благодаря ти още веднъж...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  8. #8
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default добавяне

    А за помпата високо налягане също разбира се си прав-онова ми го казаха в сервиза на Бош - в Възраждана...слушах и не вярвах на ушите си, инженер съм машинен с доста яки претенции и практика......ама казвам-я да не се обаждам,да не се изложа нещо-там специалиста продължи да ми обяснява как от високото налягане се скапвали бързо дюзите-били по 7-800 лева...и тинтири-минтири колкото поеме.Аз знам че в средата на помпата има регулатор който върши тая работа...а-бе кво а ти кажа...човек докато не запретне ръкави,и сам да си свърши работа-май не става, въпреки че предпочитам да си платя и да ми я свършат, а аз да си гледам моята... благодаря ти още веднъж...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  9. #9
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by Neokill
    И аз не съм на кеф. Жената ме ухапа докато ми правеше свирка .... та въпроса е дали да не сменя филтъра на купето че нещо взе да кашля.

    По добре си сложи предпазител
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    125

    Default

    ...браво колега ( и аз съм машинен инженер от години )
    ...бях взел да се плаша вече, ама дявола май няма да излезе чак толкова черен !

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Quote Originally Posted by mll
    Много благодаря колега,първо за вниманието,после за съветите...Така е-както ти казваш - свалих си турбото вяха му затлачени всички перки,изчистих ги,въобще цялото го почистих-и готово...скачих му лостовата система и през един редуцир вентил го изпробвах-на около 0.8атм почва да отваря и на около 1.5-1.7 е напълно отворено...разбирай шунтира налягането към ауспуха-т.е. разтоварва надуването-преди мидигаше 2.5-3.0 атмосфери щото разтоварването беше затлачено...онази демпферна шайба за пистовия ремък днес я поръчах -утре на обяд ще ми дойде-и я сменям.....плюс ремък разбира се...А за помпата високо налягане също разбира се си прав-онова ми го казаха в сервиза на Бош - в Възраждана...слушах и не вярвах на ушите си, инженер съм машинен с доста яки претенции и практика......ама казвам-я да не се обаждам,да не се изложа нещо-там специалиста продължи да ми обяснява как от високото налягане се скапвали бързо дюзите-били по 7-800 лева...и тинтири-минтири колкото поеме.Аз знам че в средата на помпата има регулатор който върши тая работа...а-бе кво а ти кажа...човек докато не запретне ръкави,и сам да си свърши работа-май не става, въпреки че предпочитам да си платя и да ми я свършат, а аз да си гледам моята... благодаря ти още веднъж...
    Ако не си доволен от налягането има едни хитрини с зацепването. Не ми се пише за тях сега, но ако закъсаш свиркай.


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •