Results 1 to 15 of 15

Thread: Alfa 145 - новобранец

  1. #1
    Старши алфист Оги's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    524

    Default Alfa 145 - новобранец

    Ами трябваше ми 2-ра кола никога не съм смятал ,че ще взема алфа но днес спазарих една и живот и здраве сряда - четвъртък ще и разстривам гуменетките по асвалта. Давам и снимки които не са много качествени но само палма беше с мене и реших да я снимам ,за да покажа на жената какво съм и купил .

    Значи въпросите ми са не какво да гледам и да и търся кусури вече е моя .Основно искам да знам какво масло да сложа на тая кола ,защото нямаше книжки или други такива или поне аз не открих , ако някъде из колата има тайник за такива документи ме светнете по въпроса ,също какви ремъци да и сложа ролки и каквото знаете също така не зная какви кончета е ,ако кажете няма да се разсърдя .Колата е с много екстри клима , чупещ волан , ел пакет , ел огледала.Ами това е общо взето.Колата също така я купих направо от воза както пристигна днес и няма шмекерии по нея .Ако вие се сетите нещо за което не съм питал казвойте , а пък аз ще си чета из форума .Също сега искам да питам и колко и е разхода.
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer

  2. #2
    кьор софра рейсинг alfatras's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    49
    Posts
    1,045

    Default

    Здравей колега първо и честито за новата придобивка-да си я караш със здраве!Първо кажи каква ти е колата-дай Вин номер(рамата)за да стане ясно точно каква е!Гледам си от Пазарджик -ще помагаме с каквото можем .
    155 1.7ts... 146 1.9jtd...155 Q4...156 1.9jtd Q4
    Powered by ...

  3. #3
    Старши алфист Оги's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    524

    Default

    Ами тези номера сега нямам как да ги ам колата за сега е пазарена и капарирана.Към сряда четвъртък ще я взема и почвам регистрации обслужване и тн итн.Та за това питам ай вече какво масло да и сложа.Това сега ми е най важното
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer

  4. #4
    кьор софра рейсинг alfatras's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    49
    Posts
    1,045

    Default

    Selenia 20k for Alfa Romeo 10w-40 полусинтетика
    155 1.7ts... 146 1.9jtd...155 Q4...156 1.9jtd Q4
    Powered by ...

  5. #5
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Честита придобивка колега
    Според квото пише на капака колата е 1,6 boxer, 103 коня.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #6

    Default Alfa 145 - новобранец

    Честито, добре дошъл в сектата
    Alfa Romeo 145 1.6 TS '99 facelift
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd '05 facelift
    Камион 2,4 jtdm Q4

  7. #7
    Запален алфист tjman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    54
    Posts
    105

    Default

    Quote Originally Posted by tonov
    Честита придобивка колега
    Според квото пише на капака колата е 1,6 boxer, 103 коня.
    Хах, боксера е доста особен двигател - повечето хора го 'плюят' щото му била трудна поддръжката и защото все пак алфите вече не ги правят с боксери, но ... звука е несравним, лично на мен ми доставя голямо удоволствие да карам кола с такъв двигател, даже вече си спирам музиката :PPP
    145 1,6 Boxer

  8. #8
    Старши алфист Оги's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    524

    Default

    Ами до момента съм прочел форума до 10 страница и не мисля ,че боксера е труден мисля ,че тс е по капризен и скъп за потдръжка.А относно звука направа кърти мивки

    благодаря за пожеланията колеги колкото повече чета във форума тлкова повече се надъхвам на тая колица
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer

  9. #9

    Default

    секта.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  10. #10
    Старши алфист Оги's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    524

    Default

    Quote Originally Posted by ne0
    секта.
    ахъ нещо такова и повече ще се задълбочават нещата
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София, Борово
    Age
    46
    Posts
    142

    Default

    Quote Originally Posted by Оги
    Ами до момента съм прочел форума до 10 страница и не мисля ,че боксера е труден мисля ,че тс е по капризен и скъп за потдръжка.А относно звука направа кърти мивки

    благодаря за пожеланията колеги колкото повече чета във форума тлкова повече се надъхвам на тая колица
    За почти една година съм на същото мнение за боксера. Стига да вземеш читава кола /а не някой курник/ мисля че няма да имаш проблеми. За времето която я имам единствено страдам от окачването, но лично аз минавам по доста километри и не по особено читави пътища. А за двигателя - за 20 000 км за 9 месеца смених само масло два пъти и един път ходих на дигностика, че някакъв кабел се скъсал и работеше на три цилиндъра. А колата се кара и от жената ...понякога.
    Alfa Romeo 156 '04 2.4 JTD M-jet

  12. #12
    Старши алфист Оги's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    524

    Default

    Вчера регистрирах колата и малко я покарах, днес пак и се кефих.Много върви тая колица и много кефи.

    Но климатика , както и на други от форума не включва.
    Също така не можах да намеря фаровете от къде се регулират.
    Отворих си пепелника и сега не се затваря .Четох за този проблем
    Километража не иска да работи , а онзи ден като я пробвах работеше.И това , мисля че ще поправя .

    Ами с една дума има малко работа по колата , но ще се справя ,ако не успея сам ще искам помощ от вас.

    Соща искам да попитам ,като сменям маслото ,дали да не направя една промивка на двигателя и с какво е най добре да го промия имам предвид от тези добавките.
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    В.Търново
    Age
    46
    Posts
    14

    Default

    Честито за придобивката.Аз съм на същото положение колебая се между Браво и 145-ца.Ако е Браво ще е 1,9ТД100 ,но за Алфата се замислям все още дали 1,9ТД90 или 1,6 боксера.Като цена 145-цата как е ,че няма вече вяра на мобилето.
    FIAT MAREA WEEKEND 1,9 TD100 - бившата
    Ланчия Зета 2,0 Турбо - настоящата

  14. #14
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    и нашия пепелник не работеше раглоби го, там има едно палче което затваря и прескача когато искаш да го затвориш,искриви го леко и си готов
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  15. #15
    Старши алфист Оги's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    524

    Default

    Quote Originally Posted by Tornado
    Честито за придобивката.Аз съм на същото положение колебая се между Браво и 145-ца.Ако е Браво ще е 1,9ТД100 ,но за Алфата се замислям все още дали 1,9ТД90 или 1,6 боксера.Като цена 145-цата как е ,че няма вече вяра на мобилето.
    Ами колега мисля ,че за около 3000 лв ще си намериш 145 така като гледам цените.Пък ако се растърсиш по сериозно може и по-надолу
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •